News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

सरुमारानी २ मा एक दिने निशुल्क पशु स्वास्थ्य घुम्ती शिविर सम्पन्न

सुजाता थापा क्षेत्री२०७८ फागुन ११ प्यूठान
१२३ पटक
२०७८ फागुन ११ प्यूठान

सरुमारानी गाउँपालिका २ मा एक दिने निशुल्क पशु स्वास्थ्य घुम्ती शिविर मंगलबार सम्पन्न भएकाे छ ।

सरुमारानी गाउँपालिका वडा नं.२ को तमु ल्होसार मञ्चमा संचालन गरिएको शिविरबाट १ सय २८ कृषकले लाभ लिएका छन । उनीहरुको ३ हजार ४ सय २२ पशुपंक्षीको समस्या अनुसारको औषधी उपचार र ७ वटा कुकुरलाई रेबिज रोग विरुद्ध खोप दिएको सरुमारानी गाउँपालिकाका पशु सेवा शाखा प्रमुख केशब गिरीले बताए। गाउँपालिकाको आ.व. २०७८/०७९को वार्षिक स्वीकृत कार्यक्रम अनुसार पशु स्वास्थ्य घुम्ती शिविर संचालन भएको हो । अहिले सम्म गाउँपालिका भित्रका ५ वटा वडाहरुमा शिविर सम्पन्न भईसकेको छ भने बाँकी रहेको वडा नं ३ को सजिकोटमा फागुन १२ गते संचालन हुने भएको छ ।

विशेष गरि पशु सेवा शाखाको पहुँचबाट टाढा रहेका पशुपंक्षीपालक कृषकहरुको पशुपंक्षीमा देखिने समस्याहरुको समाधान गरि उनीहरूको क्षेती न्यूनीकरण गरी उत्पादन वृद्धि गर्ने उदेश्यले शिविरको आयोजना गरिएको प्रमुख गिरीले बताए । उक्त शिविरबाट पशुपंक्षीको आन्तरिक तथा बाह्य परिजिवी विरुद्ध औसधी वितरण, सम्पुर्ण रोग तथा समस्याहरुको उपचार, बन्ध्याकरण, कुकुरलाई रेबिज विरुद्ध खोप, बाजोपनको उपचार र पशुपंक्षीपालन सम्बन्धी परामर्श सेवाहरु दिदै आएको गिरीले बताए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

हामीस‌ग जोडिनुहोस।

कहॉ रोकियो पर्यटकीय पदमार्ग ?

प्यूठानको स्वर्गद्रारीबाट गौमुखी पुग्ने पर्यटकीय पदमार्ग वर्षौ देखि अलपत्र परेको छ । पछिल्ला वर्षहरुमा केन्द्रिय,...

प्यूठानको गौँमुखीमा अरिङगालले टोकेर एक जनाको मृत्यु ,५ घाइते

प्यूठानको गौंमुखी गाउँपालिका ५ खुङमा अरिङगालले टोकेर एक जनाको मृत्यु भएको छ । पाँच जना...

शिक्षा पहिलो प्राथमिकतामा किन पर्दैन?

विषय प्रवेश : हरेक राजनीतिकर्मी, अधिकारकर्मी, समाजसेवी, बौद्धिककर्मीले विकास र समृद्धिका कुरा गर्दा, भाषण गर्दा...

जीवनकाे रङ्ग : बुटिक कलामा रम्दै मनि

फेशन डिजाइन र बुटिकले नङ र मासुको जस्तो सम्बन्ध कायम गरेको छ । फेसन डिजाइनिङ...

    हामिस‌ग जोडिनुहोस।

    समाचार सुचना र मनोरञ्जनका लागी