News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

जुम्रि बसपार्कमा निर्मित सार्वजनिक शौचालय प्रयोगबिहिन (भिडियो सहित)

बिमल प्रसाद पोख्रेल/तेजेन्द्र बिएम२०७८ साउन २०
८०३ पटक
२०७८ साउन २०

प्यूठान । जुम्रि बसपार्कमा निर्मित सार्वजनिक शौचालय अस्तव्यस्त अवस्थामा रहेको छ । शौचालय निर्माण भएको वर्षौ बितेपनि प्रयोग विहिन अवस्थामा रहेको हो । शौचालय प्रयोगमा नआउँदा वरिपरि दुर्गन्धित भएको स्थानीयको गुनासो छ । शौचालय निर्माण पश्चात ब्यवस्थापन कसले गर्ने भन्ने एकिन नहुँदा यहाँको शौचालय अस्तव्यस्त रहेको स्थानीयवासी बताउँछन ।

बृहत विजुवार साना शहरी खानेपानी उपभोक्ता तथा सरसफाई उपभोक्ता संस्था विजुवार प्यूठानले यो शौचालय निर्माण गरेको थियो । शौचालय निर्माण पश्चात सुरुको समयमा चलेपनि हाल निरन्तर चल्न सकेको छैन । शौचालयमा राख्ने कुरुवा कर्मचारीको ब्यवस्थापन नहुँदा सार्वजनिक शौचालय वेवारिसे जस्तै बनेको व्यवसायी चन्द्रमान श्रेष्ठले बताए । शौचालय ब्यवस्थित नहुँदा वरीपरि दुर्गन्ध फैलिएको उनको भनाई छ ।


शौचालयको बाहिरपट्टि झाडीले भरिएको छ भने भित्र फोहोरे फोहोर रहेको छ । शौचालयमा पानी ब्यवस्थापनका लागि छतमा राखिएका ट्याङ्की नियमित पानी नहुँदा फुटेका छन् । प्यूठान नगरपालिकाले गत वर्ष केहिँ रकम छुट्याएर मर्मत गरेपनि अहिले पुन पुरानै अवस्थामा पुगेको छ । बसपार्क रहेको स्थानमा सार्वजनिक शौचालय निर्माण भएपनि यहाँ आउने यात्रुहरु होटलमा खाना, खाजा खाने बाहानामा दिसा पिसाव गर्नुपर्ने बाध्यता रहेको छ ।

भिडियो हेर्नका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोला ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

हामीस‌ग जोडिनुहोस।

बिवाहमा जन्ती गएका सबै बिरामी परे

प्युठान नगरपालिका वडा न ६ माझकाेट गुरुङगाउमा ४६ जना विरामि परेका छन । पाल्पाको बुरखु्टा...

जितेको खुसियाली साट्दै घरदैलोमा विजयी सांसदहरु

झुलेनी नेटवर्क१९,मंसिर २०७९प्रतिनिधि र प्रदेशसभा निर्वाचनमा जितेका सांसदहरू मतदातालाई धन्यवाद दिन घरदैलोमा जुटेका छन् ।...

लुङ रिजाल बन्धुहरुकाे देवाली हेर्न हजारौ दर्शक

रमेश पुन १५ ,मंसिर, २०७९ प्यूठानको नौबहिनी गाउँपालिका ६ लुङमा रिजाल बन्दुहरुको सावेशी कुलपँुजा चलिएरको...

लुम्बिनी प्रदेशको राजधानी सार्ने विषयमा कर्मचारीको खिचलो

लुम्बिनी प्रदेशको राजधानी सार्ने विषयमा कर्मचारीले किचलाे झिकेका छन् । राजधानी दाङको भालुबाङमा सार्ने प्रदेश...

लुम्बिनीमा एमाले पहिलो दल

झुलेनी नेटवर्क लुम्बिनीमा प्रत्यक्षतर्फ नेकपा एमाले नै ठूलो दल बनेको छ । यहाँ रहेका ५२...

हामिस‌ग जोडिनुहोस।

समाचार सुचना र मनोरञ्जनका लागी