News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

जुम्रि बसपार्कमा निर्मित सार्वजनिक शौचालय प्रयोगबिहिन (भिडियो सहित)

बिमल प्रसाद पोख्रेल/तेजेन्द्र बिएम२०७८ साउन २०
१०४१ पटक
२०७८ साउन २०

प्यूठान । जुम्रि बसपार्कमा निर्मित सार्वजनिक शौचालय अस्तव्यस्त अवस्थामा रहेको छ । शौचालय निर्माण भएको वर्षौ बितेपनि प्रयोग विहिन अवस्थामा रहेको हो । शौचालय प्रयोगमा नआउँदा वरिपरि दुर्गन्धित भएको स्थानीयको गुनासो छ । शौचालय निर्माण पश्चात ब्यवस्थापन कसले गर्ने भन्ने एकिन नहुँदा यहाँको शौचालय अस्तव्यस्त रहेको स्थानीयवासी बताउँछन ।

बृहत विजुवार साना शहरी खानेपानी उपभोक्ता तथा सरसफाई उपभोक्ता संस्था विजुवार प्यूठानले यो शौचालय निर्माण गरेको थियो । शौचालय निर्माण पश्चात सुरुको समयमा चलेपनि हाल निरन्तर चल्न सकेको छैन । शौचालयमा राख्ने कुरुवा कर्मचारीको ब्यवस्थापन नहुँदा सार्वजनिक शौचालय वेवारिसे जस्तै बनेको व्यवसायी चन्द्रमान श्रेष्ठले बताए । शौचालय ब्यवस्थित नहुँदा वरीपरि दुर्गन्ध फैलिएको उनको भनाई छ ।


शौचालयको बाहिरपट्टि झाडीले भरिएको छ भने भित्र फोहोरे फोहोर रहेको छ । शौचालयमा पानी ब्यवस्थापनका लागि छतमा राखिएका ट्याङ्की नियमित पानी नहुँदा फुटेका छन् । प्यूठान नगरपालिकाले गत वर्ष केहिँ रकम छुट्याएर मर्मत गरेपनि अहिले पुन पुरानै अवस्थामा पुगेको छ । बसपार्क रहेको स्थानमा सार्वजनिक शौचालय निर्माण भएपनि यहाँ आउने यात्रुहरु होटलमा खाना, खाजा खाने बाहानामा दिसा पिसाव गर्नुपर्ने बाध्यता रहेको छ ।

भिडियो हेर्नका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोला ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

गठबन्धन पछि नवनियुक्त ३ मन्त्रीले लिए शपथ

नवनियुक्त ३ जना मन्त्रीले सोमबार पद तथा गोपनीयताको शपथ लिएका छन् । नेकपा माओवादी केन्द्रबाट...

नयाँ गठबन्धनमा मन्त्रालय र सिट बाँडफाँटको टुङ्गो लगाउन चार सदस्यीय कार्यदल बन्यो

नयाँ गठबन्धनले मन्त्रालय र सिट बाँडफाँटको टुङ्गो लगाउन चार सदस्यीय कार्यदल बनाएको छ । जसमा...

सरुमारानीमा मुल्यांकन कार्यविधिहरुको अभिमुखिकरण कार्यक्रम सुरु

सरुमारानी गाउँपालिकामा स्थानीय तहमा लागु भएका विभिन्न मुल्यांकन कार्यविधिहरुको अभिमुखिकरण कार्यक्रम सुरु भएको छ ।...

तरकारी खेतीमा रमाउँदै शारदा

प्युठान नगरपालिका ४ ढाँडखोलाकी शारदा सापकोटाले कृषि खेती गर्न थालेको करिब ३ बर्ष भयो ।...

व्यवसाय प्रवद्र्धन, नेतृत्व विकास र उत्पे्ररणा सम्बन्धी २ दिने तालिम जुम्रीमा सुरु

व्यवसाय प्रवद्र्धन, नेतृत्व विकास र उत्पे्ररणा सम्बन्धी २ दिने तालिम प्यूठानमा सुरु भएको छ ।...