News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

जुम्रि बसपार्कमा निर्मित सार्वजनिक शौचालय प्रयोगबिहिन (भिडियो सहित)

बिमल प्रसाद पोख्रेल/तेजेन्द्र बिएम२०७८ साउन २०
१०८६ पटक
२०७८ साउन २०

प्यूठान । जुम्रि बसपार्कमा निर्मित सार्वजनिक शौचालय अस्तव्यस्त अवस्थामा रहेको छ । शौचालय निर्माण भएको वर्षौ बितेपनि प्रयोग विहिन अवस्थामा रहेको हो । शौचालय प्रयोगमा नआउँदा वरिपरि दुर्गन्धित भएको स्थानीयको गुनासो छ । शौचालय निर्माण पश्चात ब्यवस्थापन कसले गर्ने भन्ने एकिन नहुँदा यहाँको शौचालय अस्तव्यस्त रहेको स्थानीयवासी बताउँछन ।

बृहत विजुवार साना शहरी खानेपानी उपभोक्ता तथा सरसफाई उपभोक्ता संस्था विजुवार प्यूठानले यो शौचालय निर्माण गरेको थियो । शौचालय निर्माण पश्चात सुरुको समयमा चलेपनि हाल निरन्तर चल्न सकेको छैन । शौचालयमा राख्ने कुरुवा कर्मचारीको ब्यवस्थापन नहुँदा सार्वजनिक शौचालय वेवारिसे जस्तै बनेको व्यवसायी चन्द्रमान श्रेष्ठले बताए । शौचालय ब्यवस्थित नहुँदा वरीपरि दुर्गन्ध फैलिएको उनको भनाई छ ।


शौचालयको बाहिरपट्टि झाडीले भरिएको छ भने भित्र फोहोरे फोहोर रहेको छ । शौचालयमा पानी ब्यवस्थापनका लागि छतमा राखिएका ट्याङ्की नियमित पानी नहुँदा फुटेका छन् । प्यूठान नगरपालिकाले गत वर्ष केहिँ रकम छुट्याएर मर्मत गरेपनि अहिले पुन पुरानै अवस्थामा पुगेको छ । बसपार्क रहेको स्थानमा सार्वजनिक शौचालय निर्माण भएपनि यहाँ आउने यात्रुहरु होटलमा खाना, खाजा खाने बाहानामा दिसा पिसाव गर्नुपर्ने बाध्यता रहेको छ ।

भिडियो हेर्नका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोला ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

नौबहिनीले गर्‍यो विषयगत समितिका प्रमुखहरुसँग छलफल

नौबहिनी गाउँपालिकामा विषयगत समितिको बैठक सकिएको छ । आज सोमबार बसेको विभिन्न शाखाका शाखा प्रमुखहरुको...

लामो खडेरीले मकैबाली सुक्न थाले, किसान चिन्तित

लामोसमय सम्म पानी नपरेर मकैबाली धमाधम सुक्न थालेपछि जिल्लाभरका किसान प्रभावित भएका छन् । मुख्यबालीको...

प्यूठान नगरपालिका ३ मा भएको पशु स्वास्थ्य शिविरबाट ८४ जनाले सेवा लिए

प्यूठान नगरपालिका ३ मा पशु स्वास्थ्य शिविर सम्पन्न भएको छ । आइतबार प्यूठान नगरपाकिलाको पशु...

रक्तदाता दिवसको अवसरमा प्यूठानमा १५ जनाले गरे रक्तदान

विश्व रक्तदाता दिवस प्यूठानमा पनि मनाईएको छ । नेपाल रेडक्रस सोसाईटी जिल्ला शाखा प्यूठानको आयोजना...

प्यूठानको ऐरावतीमा भिरबाट लडेर एक पुरुषको मृत्यु

प्यूठानको ऐरावती गाउँपालिकामा एक पुरुषको भिरबाट लडेर मृत्यु भएको छ । शुक्रबार विहान साढे ११...