News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

प्युठान अस्पतालको बार्षिक समिक्षा सम्पन्न , विशेषज्ञ सेवा दिन सफल भएको निश्कर्ष

मृगौला रोगीको जिल्लामै डायलाइसिस गर्ने योजना

दीपा पौडेल २०७८ असाेज १२
२५६ पटक
२०७८ असाेज १२

जिल्ला अस्पताल विजुवार प्युठानले आर्थिक बर्ष २०७७÷०७८ को बार्षिक समिक्षा सम्पन्न गरेको छ।
कार्यक्रममा अस्पतालले आर्थिक बर्ष २०७७÷०७८ मा बिशेषज्ञ सेवा सुरु गरि उत्कृष्ट बर्षको रुपमा लिनुपर्ने निश्कर्ष निकालेको अस्पतालका मेडिकल सुपरिटेन्डेन्ट डा. नविन दर्नालले जानकारी दिनुभयो। पहिलेको आर्थिक बर्षको तुलनामा उल्लेखनिय प्रगति गरेको बताउँदै दर्नालले सोहि आर्थिक बर्षमा स्त्री तथा प्रसुति रोग बिशेषज्ञ, हाडजोर्नी तथा नसा रोग, इन्टरनल मेडिसिन, जनरल सर्जरी ,बालरोग, मानसिक रोग जस्ता विशेषज्ञ सेवा सुचारु गरि सेवा प्रदान गरिरहेको बताउनुभयो।
त्यस्तै अस्पतालको ल्याव तर्फ थाईराइड सेवा , सिजेरियन सेक्सन निर्माण, एपेन्डिसाईटिस धेरै शल्यक्रियाहरुको शुरुवात गरेको छ। ओ.सि.एम.सि सेवामा लुम्बीनी प्रदेशकै उत्कृष्ट सेवा प्रदान गरेको ,सामाजिक सेवा इकाईबाट धेरै विरामीहरु लाभान्वित भएको हुँदा उत्कृष्ट बर्षको रुपमा आफुहरुले लिएको प्रमुख दर्नालले बताउनुभयो।
कार्यक्रममा प्युठान नगरपालिकाका प्रवक्ता लक्ष्मी प्रसाद राजभण्डारीले पहिलेको तुलनामा अस्पतालले दिने सेवा प्रभावकारी हुँदै गएको आफुहरुले महसुस गरेको भन्दै खुसी प्रकट गर्नुभयो। स्थानिय सरकारले गर्नुपर्ने सहयोगका लागि सधै आफुहरु तयार रहेको उहाँले बताउनुभयो।प्युठान नगरपालिकाका मेयर अर्जुन कुमार कक्षपतिले अस्पतालले कोभिड–१९ को दोस्रो लहरमा खेलेको भुमिकाको प्रशंसा गर्दै अस्पतालको बिकासमा आफनो सधै ध्यान भएको कुरा बताउनु भयो साथै उहांले अस्पतालको भवनको डि.पि.आर. नगरपालिकाले गरेर भवन संरचना निर्माणमा संघिय तथा प्रदेश सरकारलाई सहयोगको लागि अनुरोध गरिने बताउनुभयो।
समिक्षा कार्यक्रममा अस्पतालको चुनौति र समस्यालाई समेत केलाएको छ। भवन संरचना को अभाव, एनेस्थेसियोलोजिष्ट डाक्टर नभएको हुंदा सबै प्रकारका शल्यक्रिया गर्न नसकिएको, फोहोर ब्यबस्थापनमा चुनौति रहेको अस्पताल विकास समितिका अध्यक्ष सिद्धिमणी सुवेदीले बताउनुभयो। मृगौला रोगीहरुलाई जिल्लामै डाइलाइसिस गर्ने सुविधाका लागि आफुहरु लागि परेको अस्पतालका प्रमुख दर्नाले जानकारी दिनुभयो। यसै आर्थिक बर्षबाट काम सुरु गर्ने गरि तयारी भैरहेको उहाँले जानकारी समेत दिनुभयो।

प्रतिकृया दिनुहोस्

हामीस‌ग जोडिनुहोस।

प्यूठानको गौँमुखीमा अरिङगालले टोकेर एक जनाको मृत्यु ,५ घाइते

प्यूठानको गौंमुखी गाउँपालिका ५ खुङमा अरिङगालले टोकेर एक जनाको मृत्यु भएको छ । पाँच जना...

शिक्षा पहिलो प्राथमिकतामा किन पर्दैन?

विषय प्रवेश : हरेक राजनीतिकर्मी, अधिकारकर्मी, समाजसेवी, बौद्धिककर्मीले विकास र समृद्धिका कुरा गर्दा, भाषण गर्दा...

जीवनकाे रङ्ग : बुटिक कलामा रम्दै मनि

फेशन डिजाइन र बुटिकले नङ र मासुको जस्तो सम्बन्ध कायम गरेको छ । फेसन डिजाइनिङ...

प्यूठानको बिजुवारमा खुल्यो निमतारा पोलिक्लिनिक

प्यूठान नगरपालिका ४ बिजुवारमा  बुधबार देखि निमतारा पोलीक्लिनिक सञ्चालनमा आएको छ । झिमरुक गाउँपालिका ६...

हामिस‌ग जोडिनुहोस।

समाचार सुचना र मनोरञ्जनका लागी