News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

गाैमुखीमा नदिले बगाएकाे बालकलाई उद्दार गर्ने दुई बालकहरुलाई कक्षा १२ सम्म नि:शुल्क शिक्षा प्रदान गरिने

झुलेनी नेटवर्क२०७९ असार २८, प्यूठान
१४९ पटक
२०७९ असार २८, प्यूठान

गौमुखी माध्यमिक विद्यालयले नदिले बगाइरहेको अवस्थामा बालकको उद्दार गर्ने दुई विद्यार्थीहरुलाई कक्षा १२ सम्म निशुल्क शिक्षा दिने भएको छ । गएको असार २२ गते गौमुखी गाउँपालिका ठुलाबेसीका बालक शिशिर केसीलाई झिमरुक खोलाले बगाउँदै गर्दा गौमुखी माध्यमिक विद्यालयमा कक्षा १० मा अध्ययनरत छात्र चन्द्र सुनार र कक्षा ८ मा अध्ययनरत सुशील सुनारले आफ्नो ज्यानको प्रवाह नगरि शिशिरको ज्यान बचाएका थिए ।

साथै उनीहरुले करिब ६०० मिटर टाढाको नदिबाट उद्धार गरी वालकलाई पुनर्जीवन दिएको भन्दै गौमुखी गाउँपालिका उपाध्यक्ष महावीर रानाको विशेष उपस्थिति एवं् गौमुखी बजार ईलाकाको आयोजनामा उनीहरूलाई सम्मान समेत गरिएको छ ।

कार्यक्रममा बोल्दै गौमुखी गाउँपालिका उपाध्यक्ष महावीर रानाले उद्धारकर्ता छात्रहरूको असाधारण कार्य भएको बताउँदै उनीहरुको प्रशंसा समेत गरेका थिए ।

त्यस्तै ती बालकहरुलाई जिल्लाका विभिन्न सामाजिक व्यक्तित्व तथा युवा व्यवसायीहरुले हौसला स्वरुप आर्थिक सहयोग प्रदान गरिरहेका छन् । उद्योग वाणिज्य संघ प्यूठानका निवर्तमान अध्यक्ष ज्ञामुराम न्यौपानेको संयोजकत्वमा उनीहरूलाई प्राप्त हुने सहयोगलाई व्यवस्थापनको लागि समिति समेत गठन गरिएको गौमुखी गाउँपालिका उपाध्यक्ष महाविर रानाले बताए । साहसी बालकहरुको उच्च शिक्षामा सहज होस भन्दै हालसम्म विभिन्न व्यक्तिहरुबाट हौसला स्वरुप ८३ हजार नगद संकलन भएको छ ।

सम्मान कार्यक्रमको आयोजना बालक शिशिर केसीको घर परिवारले गरेको थियो । परिवारको तर्फबाट बालकका अभिभावकबाट ३० हजार र एकीकृत बचत तथा ऋण सहकारी संस्था ठुलाबेसीका अध्यक्ष केशव केसीले २० हजार पुरस्कार प्रदान गर्ने घोषणा गरेका छन ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

हामीस‌ग जोडिनुहोस।

कहॉ रोकियो पर्यटकीय पदमार्ग ?

प्यूठानको स्वर्गद्रारीबाट गौमुखी पुग्ने पर्यटकीय पदमार्ग वर्षौ देखि अलपत्र परेको छ । पछिल्ला वर्षहरुमा केन्द्रिय,...

प्यूठानको गौँमुखीमा अरिङगालले टोकेर एक जनाको मृत्यु ,५ घाइते

प्यूठानको गौंमुखी गाउँपालिका ५ खुङमा अरिङगालले टोकेर एक जनाको मृत्यु भएको छ । पाँच जना...

शिक्षा पहिलो प्राथमिकतामा किन पर्दैन?

विषय प्रवेश : हरेक राजनीतिकर्मी, अधिकारकर्मी, समाजसेवी, बौद्धिककर्मीले विकास र समृद्धिका कुरा गर्दा, भाषण गर्दा...

जीवनकाे रङ्ग : बुटिक कलामा रम्दै मनि

फेशन डिजाइन र बुटिकले नङ र मासुको जस्तो सम्बन्ध कायम गरेको छ । फेसन डिजाइनिङ...

    हामिस‌ग जोडिनुहोस।

    समाचार सुचना र मनोरञ्जनका लागी