News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

४० जना सहभागिहरुलाई विभिन्न ४ विधामा तालिम

बिबश घर्ति मगर२४ पुष २०७९
२४२ पटक
२४ पुष २०७९

गरिबि निवारणको लागि लघु उद्यम बिकास कार्यक्रम अन्तरगत रहेर तालिम सञ्चालन गर्दै स्वरोजगार तथा उद्यमशिलता बनाउने उदेश्यले तालिम सञ्चालन गरिएको नौबहिनी गाउँपालिका प्रमुख प्रशासकिय अधिकृत शिवराज पौडेलले बताए । नौबहिनी गाउँपालिकाको आयोजना तथा उद्योग वन, वातावरण तथा पर्यटन मन्त्रालय लुम्बिनी प्रदेश सरकारको शसर्तअनुदानमा पुष १६ गते देखी २४ गते सम्म सञ्चालन भएको कार्यक्रममा उनले यस्तो बताएका हुन् । कार्यक्रममा सहभागि भएकाहरुलाई व्यवसायी कसरी बनाउने र स्वरोजगार बनाइ आत्मनिर्भर बनाउने मुख्य उदेश्य सहित कार्यक्रम गरिएको अधिकृत पौडेलले बताए । एक हप्ते तालिम २४ गते नौबहिनी गाउँपालिका ४ खवाङमा सम्पन्न भएको छ । तालिममा ४० जना सहभागिहरुले विभिन्न ४ विधामा रहेर तालिम सिकेका थिए । कार्यक्रमबाट सिकेका कुराहरु व्यवहारमा लागु गर्दे जाने भन्दै सहभागिहरु खुसी भएका छन् ।

स्थानीय स्रोत साधनको प्रयोग गरि सदुपयोग गरौ, सीप सिकौ आम्दानीमा वृद्धि गरौ भन्ने नारालाई अगाडी सार्दै उक्त कार्यक्रम गरिएको हो । कार्यक्रममा सिलाईकटाई, डल बनाउने, बुट्टी बनाउने र सुटर बुन्ने लगायतका सिप सिकाइएको छ । आर्थिक बर्ष २०७९।०८० को लागि यस बर्ष नौबहिनी गाउँपालिका ३ र ४ मा सञ्चालन गरिएको छ भने ३ नं वडामा यो कार्यक्रमको लागि तयारी भएको समेत अधिकृत पौडेलले बताए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

गणतन्त्र आएपनि जनताको समस्या जस्ताको त्यस्तै

१७ औं गणतन्त्र दिवस प्यूठानमा विभिन्न कार्यक्रम गरी मनाईएको छ । दिवसको अवसरमा प्यूठानको खलंगामा...

पौडेल बंश महासंघ लुम्बिनी प्रदेशको पहिलो बैठक स्वर्गद्धारीमा सम्पन्न

प्यूठान, पौडेल बंश महासंघ लुम्विनी प्रदेश कमिटीको पहिलो बैठक प्यूठानको प्रमुख धार्मिक तथा पर्यटकिय स्थल...

कालिबहादुर के.सि. को स्मृतिमा श्रद्धाञ्जली कार्यक्रम सम्पन्न

सामाजिक अगुवा तथा बौद्धिक ब्यक्तित्व काली बहादुर के.सी.को स्मृतिमा श्रद्धाञ्जली कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ ।...

माण्डवी ३ मा निशुल्क कम्प्यूटर तालिम सञ्चालन

माण्डवी गाउँपालिका ३ मा ३ महिने निशुल्क कम्प्यूटर तालिम सञ्चालन भएको छ । वडामा गठन...

चितवन बस दुर्घटना : थप एक पुरुषको मृत्यु

नारायणगढ–मुग्लिन सडकमा चारवटा गाडी ठोक्किएर भएको दुर्घटनामा थप एक जना पुरुषको मृत्यु भएको छ ।...