News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

४० जना सहभागिहरुलाई विभिन्न ४ विधामा तालिम

बिबश घर्ति मगर२४ पुष २०७९
१५४ पटक
२४ पुष २०७९

गरिबि निवारणको लागि लघु उद्यम बिकास कार्यक्रम अन्तरगत रहेर तालिम सञ्चालन गर्दै स्वरोजगार तथा उद्यमशिलता बनाउने उदेश्यले तालिम सञ्चालन गरिएको नौबहिनी गाउँपालिका प्रमुख प्रशासकिय अधिकृत शिवराज पौडेलले बताए । नौबहिनी गाउँपालिकाको आयोजना तथा उद्योग वन, वातावरण तथा पर्यटन मन्त्रालय लुम्बिनी प्रदेश सरकारको शसर्तअनुदानमा पुष १६ गते देखी २४ गते सम्म सञ्चालन भएको कार्यक्रममा उनले यस्तो बताएका हुन् । कार्यक्रममा सहभागि भएकाहरुलाई व्यवसायी कसरी बनाउने र स्वरोजगार बनाइ आत्मनिर्भर बनाउने मुख्य उदेश्य सहित कार्यक्रम गरिएको अधिकृत पौडेलले बताए । एक हप्ते तालिम २४ गते नौबहिनी गाउँपालिका ४ खवाङमा सम्पन्न भएको छ । तालिममा ४० जना सहभागिहरुले विभिन्न ४ विधामा रहेर तालिम सिकेका थिए । कार्यक्रमबाट सिकेका कुराहरु व्यवहारमा लागु गर्दे जाने भन्दै सहभागिहरु खुसी भएका छन् ।

स्थानीय स्रोत साधनको प्रयोग गरि सदुपयोग गरौ, सीप सिकौ आम्दानीमा वृद्धि गरौ भन्ने नारालाई अगाडी सार्दै उक्त कार्यक्रम गरिएको हो । कार्यक्रममा सिलाईकटाई, डल बनाउने, बुट्टी बनाउने र सुटर बुन्ने लगायतका सिप सिकाइएको छ । आर्थिक बर्ष २०७९।०८० को लागि यस बर्ष नौबहिनी गाउँपालिका ३ र ४ मा सञ्चालन गरिएको छ भने ३ नं वडामा यो कार्यक्रमको लागि तयारी भएको समेत अधिकृत पौडेलले बताए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

पुर्नउत्पादनमुखी कृषि तथा सुरक्षित खाद्य उत्पादन सम्बन्धि अभिमुखिकरण तालिम

पुर्नउत्पादनमुखी कृषि तथा सुरक्षित खाद्य उत्पादन सम्बन्धि अभिमुखिकरण तालिम बरौलामा भएको छ । सोमबार ऐरावती...

पुर्व प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली प्यूठान आउने कार्यक्रम स्थगित

मौसम प्रतिकुलताका कारण पुर्व प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली प्यूठान आउने कार्यक्रम स्थगित गरिएको छ ।...

सहकारीबाट करिब डेढ लाख नगद चोरी

लालीगुराँस बचत तथा ऋण सहकारी संस्थाको कार्यालयमा चोरी भएको छ । मल्लरानी ३ सालठाटी स्थित...

करेन्ट लागेर प्यूठानमा एकको मृत्यु

प्यूठानमा करेन्ट लागेर एक पुरुषको मृत्यु भएको छ । प्यूठान नगरपालिका ७ टिकुरी निवासी ५८...

हातको रड जिल्लामै निकाल्न पाँउदा कृष्णाको अनुहारमा आएको खुसी

गौमुखी गाउँपालिका ४ पुँजाकी २२ बर्षिय कृष्णा घर्ति क्षेत्रीको डेढ बर्ष अघि लडेर दाँया हात...