News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

तालिममा सिकेको सीपलाई अर्थपूर्ण बनाउन आवश्यक छ ः नगरप्रमुख योगी

बिबश घर्ति मगर०६ माघ २०७९
१३८ पटक
०६ माघ २०७९

प्युठान नगरपालिकाका प्रमुख विष्णु बहादुर योगीले तालिमलाइ तालिममा मात्र सिमित नबनाई व्यवहारमा उतार्न आवश्यक रहेको बताए । प्युठान नगरपालिकाले आयोजना गरेको तीन दिने बाख्रापालन कृषक तालिमको समापन कार्यक्रममा उनले यस्तो कुरा बताएका हुन् । साथै उनले कृषकहरुलाई पुर्णरुपमा ब्यवसायिक तथा कृषिमा आत्मनिर्भर बन्ने उदेश्यका साथ ब्यवसाय गर्न आग्रह गरे । उनले नगरपालिकाले आगामी दिनमा पनि त्यस्ता खालका कार्यक्रमहरु संचालन गर्ने सहभागिहरु समक्ष प्रतिवद्धता व्यक्त गर्नुभएको छ ।

तालिमको प्रशिक्षकको रुपमा रहेका प्यूठान नगरपालिका पशु सेवा शाखा प्रमुख गिरिराज पौडेलले कृषकहरुले व्यवसायिक रुपमा बाख्रा पालेकाहरुलाई नगरपालिकाले अनुदानका कार्यक्रमहरु उपलब्ध गराउने बताए । व्यवसायिक तरिकाले बाख्रा पालन गर्न सक्ने र इच्छुक कृषकहरुको आवश्यकता र मागअनुसार कार्यक्रम संचालन गर्ने बताएका छन् । पशु सेवा शाखा प्रमुख पौडेल सहित पशु चिकित्सक शर्मिला शर्मा, माधवा रिजाल लगायतका टोलिले कार्यक्रममा प्रशिक्षक दिएका थिए ।


प्यूठान नगरपालिकाका आर्थिक विकास समिति संयोजक, तथा नगर प्रवक्ता समेत रहेका ३ नं वडा अध्यक्ष सुमनराज श्रेष्ठले कार्यक्रममा मन्तव्य राख्दै तालिमको बारे जानकारी गराएका हुन् । उनले सहभागिहरुलाई आफुले सिकेका सिपको सही सदुपयोग गर्न आग्रह गरेका छन् । साथै उनले सीपलाई व्यवसायिमा परिणत गर्नुपर्ने भन्दै त्यसबाट आर्थिक लाभ लिइ मासुमा आत्मनिर्भर हुन पनि आग्रह गरे ।

नगरपालिका भित्र रहेका १० वटै वडाबाट प्रतिनिधित्व गर्ने गरि २५ जना कृषकहरुको तालिममा सहभागि रहेको थियो । कृषकको लागि यो कार्यक्रम निकै प्रभावककारी रहेको भन्दै सहभागिहरुले खुसी व्यक्त गरेका थिए । साथै उनिहरुले किसानहरुको प्रोत्साहनको लागि अनुदान आवश्यक भएको भन्दै कृषकहरुका लागि सर्वसुलभ ऋण सहज रुपमा व्यवस्था गर्न अनुरोध समेत गरेका छन् । माघ ४ गतेदेखी सुरु भएको बाख्रापालन कृषक तालिम शुक्रबार सम्पन्न भएको हो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

पुर्नउत्पादनमुखी कृषि तथा सुरक्षित खाद्य उत्पादन सम्बन्धि अभिमुखिकरण तालिम

पुर्नउत्पादनमुखी कृषि तथा सुरक्षित खाद्य उत्पादन सम्बन्धि अभिमुखिकरण तालिम बरौलामा भएको छ । सोमबार ऐरावती...

पुर्व प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली प्यूठान आउने कार्यक्रम स्थगित

मौसम प्रतिकुलताका कारण पुर्व प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली प्यूठान आउने कार्यक्रम स्थगित गरिएको छ ।...

सहकारीबाट करिब डेढ लाख नगद चोरी

लालीगुराँस बचत तथा ऋण सहकारी संस्थाको कार्यालयमा चोरी भएको छ । मल्लरानी ३ सालठाटी स्थित...

करेन्ट लागेर प्यूठानमा एकको मृत्यु

प्यूठानमा करेन्ट लागेर एक पुरुषको मृत्यु भएको छ । प्यूठान नगरपालिका ७ टिकुरी निवासी ५८...

हातको रड जिल्लामै निकाल्न पाँउदा कृष्णाको अनुहारमा आएको खुसी

गौमुखी गाउँपालिका ४ पुँजाकी २२ बर्षिय कृष्णा घर्ति क्षेत्रीको डेढ बर्ष अघि लडेर दाँया हात...