News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

प्यूठान उद्योग वाणिज्य संघद्धारा प्रमुख जिल्ला अधिकारीलाई ध्यानाकर्षण

बिबश घर्ति मगर१० माघ २०७९
३६६ पटक
१० माघ २०७९

जिल्लामा पछिल्लो समय दैनिक चोरीका घटना बढ्न थालेको छ । पौष २५ गते देखीको सुरुवात भएको यो घटना हिजोआज झनै मौलाउदै गएको हो । जिल्लाको स्वर्गद्धारी नगरपालिकामा पौष २५ गते खड्केस्वरी सहकारी, उमामहेश्वरी मा.वि र ४ नं वडा सहित विभिन्न १७ घरमा चोरी तथा लुटपाट भएको थियो । अर्काे दिन भोलिपल्ट २६ गते गौमुखी गाउँपालिकाको गौमुखी मा.वि ठूलाबेसी सहित एक दर्जन घरहरु र झिमरुक गाउँपालिका ७ कुतामा पौष २७ गते राती चार घरमा चोरी भएको हो । त्यस्तै पौष २८ गते झिमरुक गाउँपालिका ४ चुँधारामा वडा अध्यक्ष सिताराम पोख्रेलको घर सहित अन्य १० घरमा राती नै चोरद्धारा लुटपाट भएको थियो । नौबहिनी गाउँपालिकाको ७ नं वडाका केही बिद्यालय र घरमा पनि तोडफोड भएको हो । हिजो राती झिमरुक गाउँपालिका ५ ओखरकोट ढाडमा पदम बहादुर खडकाको घरबाट समेत नगद सहित सुन लगायतका सामाग्री चोरी गरेको छ ।


चोरीका घटनाले स्थानीय बासीलाई त्रसित बनाएको छ । सोही अनुरुप जिल्लाका विभिन्न ठाउँहरुमा भएको शृङ्खलाबद्व चोरीका घटनाहरुको सूक्ष्म अनुसन्धान गरि दोषीलाइ कार्वाहीको दायरामा ल्याउन प्यूठान उद्योग वाणिज्य संघले मंगलबार प्रमुख जिल्ला अधिकारीलाई ध्यानाकर्षण गराएको छ । साथै सजकता अपनाउदै शन्कास्पद लागेमा सुरक्षा निकायलाइ खबर गर्न अनुरोध समेत गरेको छ । त्यस्तै जिल्ला प्रशासन कार्यलय प्यूठानले एक सुचना जारी गर्दै गाउँमा रहेको स्थानीय क्लब लगायतका सामाजिक संघ संस्थाहरुमा आवद्ध यूवाहरुलाई परिचालन गरि सो सम्बन्धमा समुदाय स्तरमा सचेतना फैलाउन आग्रह गरेको हो । गाउँमा विभिन्न वहानामा अपरिचित व्यक्ति आएमा सोध खोज तथा शंका लागेमा नजिकैको प्रहरी कार्यालय वा जिल्ला प्रशासन कार्यालयलाई समेत जानकारी गराउन अनुरोध गरेको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

गणतन्त्र आएपनि जनताको समस्या जस्ताको त्यस्तै

१७ औं गणतन्त्र दिवस प्यूठानमा विभिन्न कार्यक्रम गरी मनाईएको छ । दिवसको अवसरमा प्यूठानको खलंगामा...

पौडेल बंश महासंघ लुम्बिनी प्रदेशको पहिलो बैठक स्वर्गद्धारीमा सम्पन्न

प्यूठान, पौडेल बंश महासंघ लुम्विनी प्रदेश कमिटीको पहिलो बैठक प्यूठानको प्रमुख धार्मिक तथा पर्यटकिय स्थल...

कालिबहादुर के.सि. को स्मृतिमा श्रद्धाञ्जली कार्यक्रम सम्पन्न

सामाजिक अगुवा तथा बौद्धिक ब्यक्तित्व काली बहादुर के.सी.को स्मृतिमा श्रद्धाञ्जली कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ ।...

माण्डवी ३ मा निशुल्क कम्प्यूटर तालिम सञ्चालन

माण्डवी गाउँपालिका ३ मा ३ महिने निशुल्क कम्प्यूटर तालिम सञ्चालन भएको छ । वडामा गठन...

चितवन बस दुर्घटना : थप एक पुरुषको मृत्यु

नारायणगढ–मुग्लिन सडकमा चारवटा गाडी ठोक्किएर भएको दुर्घटनामा थप एक जना पुरुषको मृत्यु भएको छ ।...