News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

प्यूठान उद्योग वाणिज्य संघद्धारा प्रमुख जिल्ला अधिकारीलाई ध्यानाकर्षण

बिबश घर्ति मगर१० माघ २०७९
२७९ पटक
१० माघ २०७९

जिल्लामा पछिल्लो समय दैनिक चोरीका घटना बढ्न थालेको छ । पौष २५ गते देखीको सुरुवात भएको यो घटना हिजोआज झनै मौलाउदै गएको हो । जिल्लाको स्वर्गद्धारी नगरपालिकामा पौष २५ गते खड्केस्वरी सहकारी, उमामहेश्वरी मा.वि र ४ नं वडा सहित विभिन्न १७ घरमा चोरी तथा लुटपाट भएको थियो । अर्काे दिन भोलिपल्ट २६ गते गौमुखी गाउँपालिकाको गौमुखी मा.वि ठूलाबेसी सहित एक दर्जन घरहरु र झिमरुक गाउँपालिका ७ कुतामा पौष २७ गते राती चार घरमा चोरी भएको हो । त्यस्तै पौष २८ गते झिमरुक गाउँपालिका ४ चुँधारामा वडा अध्यक्ष सिताराम पोख्रेलको घर सहित अन्य १० घरमा राती नै चोरद्धारा लुटपाट भएको थियो । नौबहिनी गाउँपालिकाको ७ नं वडाका केही बिद्यालय र घरमा पनि तोडफोड भएको हो । हिजो राती झिमरुक गाउँपालिका ५ ओखरकोट ढाडमा पदम बहादुर खडकाको घरबाट समेत नगद सहित सुन लगायतका सामाग्री चोरी गरेको छ ।


चोरीका घटनाले स्थानीय बासीलाई त्रसित बनाएको छ । सोही अनुरुप जिल्लाका विभिन्न ठाउँहरुमा भएको शृङ्खलाबद्व चोरीका घटनाहरुको सूक्ष्म अनुसन्धान गरि दोषीलाइ कार्वाहीको दायरामा ल्याउन प्यूठान उद्योग वाणिज्य संघले मंगलबार प्रमुख जिल्ला अधिकारीलाई ध्यानाकर्षण गराएको छ । साथै सजकता अपनाउदै शन्कास्पद लागेमा सुरक्षा निकायलाइ खबर गर्न अनुरोध समेत गरेको छ । त्यस्तै जिल्ला प्रशासन कार्यलय प्यूठानले एक सुचना जारी गर्दै गाउँमा रहेको स्थानीय क्लब लगायतका सामाजिक संघ संस्थाहरुमा आवद्ध यूवाहरुलाई परिचालन गरि सो सम्बन्धमा समुदाय स्तरमा सचेतना फैलाउन आग्रह गरेको हो । गाउँमा विभिन्न वहानामा अपरिचित व्यक्ति आएमा सोध खोज तथा शंका लागेमा नजिकैको प्रहरी कार्यालय वा जिल्ला प्रशासन कार्यालयलाई समेत जानकारी गराउन अनुरोध गरेको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

प्रथम अध्यक्ष कपको उपाधि सुनिलस्मृति रोल्पालाई

माण्डवी गाउँपालिकाले आयोजना गरेको प्रथम अध्यक्ष कप राष्ट्रव्यापी अन्तर स्थानीय तह पुरुष भलिबल प्रतियोगिताको उपाधि...

प्यूठानमा विश्व एड्स दिबसमा स्वास्थ्यकर्मी र समाजसेवी सम्मानित भए

समुदायको नेतृत्वमा एड्स अन्त्य गरौ भन्ने मुल नाराका साथ ३६ औ विश्व एड्स दिवसका अवसरमा...

प्रथम अध्यक्ष कप पुरुष भलिबल प्रतियोगिता माण्डवी गाउँपालिकामा सुरु

प्रथम अध्यक्ष कप पुरुष भलिबल प्रतियोगिता माण्डवी गाउँपालिकामा सुरु भएको छ । “स्वास्थ्यको लागि खेलकुद,...

कानुनको पालना र सरकारी आम्दानिका लागि हुलाकमार्फत ढुवानि सुनिस्चित गर्दैछौं: महानिर्देशक अधिकारी

हुलाक सेवा विभागले बिहिवार सरकारी चिठ्ठीपत्र र कागजात हुलाक मार्फत पठाउने सुनिश्चित गर्ने व्यवस्था सम्बन्धी...

“शहरी जीवन भन्दा गाँउले जीवन ठिक” बिषयक वादविवाद प्रतियोगिता सम्पन्न

लुप्लुङ्ग माध्यामिक विद्यालयमा वादविवाद प्रतियोगिता सम्पन्न भएको छ । विद्यालयमा रहेको नेपाल जुनियर तथा युवा...