News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

सीप बिकास तालिम चैत २३ सम्म सञ्चालन हुने गरी गौमुखीमा सुरु

बिबश जि एम२५ माघ २०७९
३१९ पटक
२५ माघ २०७९

गौमुखी गाउँपालिकाको आयोजनामा सीप सिकौ, उद्यमी बनौ भन्ने नारा सहित गौमुखी गाउँपालिका १ र २ नं वडामा सीपमुलक तालिम सुरु भएको छ । आर्थिक बर्ष २०७८। ०७९ को कार्यक्रम अनुसार यो तालिम अगाडी सारिएको गाउँपालिकाले जनाएको छ । गा्रमिण भेगमा रहेका बेरोजगार यूवा, महिला तथा बैदेशिक रोजगार गुमाएर फर्किएका यूवाहरुलाई लक्षित गरि कार्यक्रम सञ्चालन गरिएको उद्यम विकास सहजकर्ता गोमा पुन मगरले जानकारि दिए । सीपमा आत्मनिर्भर बनाई आयआर्जनमा बृद्धि बिकास गर्ने र स्वारोजगार बनाउने विशेष कार्यक्रमको लक्ष्य रहेको सहजकर्ता पुनले बताए ।


गौमुखी गाउँपालिकाको १ नं वडामा २३ गते सोमबार देखी सीलाई कटाई, मगर संस्कृतीको लागि लुङ्गी बुनाई, बुटिक तालिम र चाउमिन बनाउने गरि चार विधामा तालिमहरु सञ्चालन भएका छन् । सिलाई कटाईको लागि १४ जनालाई २ महिना, लुङ्गी बुनाईमा १७ जनालाई २ महिना, बुटिक तालिमको लागि ८ जनालाई एक महिना र चाउमिन बनाउने १ हप्ताको लागि ९ जना गरि त्यस वडामा ४८ जना रहेका छन् ।


त्यस्तै २ नं वडामा धाका सल बुन्ने, सिलाई कटाई र सुइटर बुन्ने गरि ३ तहमा कार्यक्रम सुरु भएको छ । त्यस वडामा सल बुन्ने तालिमको लागि २ महिना, सिलाई कटाईको लागि २ महिना र सुइटर बुन्ने तालिम १ महिना सम्म हुने भएको हो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

पुर्नउत्पादनमुखी कृषि तथा सुरक्षित खाद्य उत्पादन सम्बन्धि अभिमुखिकरण तालिम

पुर्नउत्पादनमुखी कृषि तथा सुरक्षित खाद्य उत्पादन सम्बन्धि अभिमुखिकरण तालिम बरौलामा भएको छ । सोमबार ऐरावती...

पुर्व प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली प्यूठान आउने कार्यक्रम स्थगित

मौसम प्रतिकुलताका कारण पुर्व प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली प्यूठान आउने कार्यक्रम स्थगित गरिएको छ ।...

सहकारीबाट करिब डेढ लाख नगद चोरी

लालीगुराँस बचत तथा ऋण सहकारी संस्थाको कार्यालयमा चोरी भएको छ । मल्लरानी ३ सालठाटी स्थित...

करेन्ट लागेर प्यूठानमा एकको मृत्यु

प्यूठानमा करेन्ट लागेर एक पुरुषको मृत्यु भएको छ । प्यूठान नगरपालिका ७ टिकुरी निवासी ५८...

हातको रड जिल्लामै निकाल्न पाँउदा कृष्णाको अनुहारमा आएको खुसी

गौमुखी गाउँपालिका ४ पुँजाकी २२ बर्षिय कृष्णा घर्ति क्षेत्रीको डेढ बर्ष अघि लडेर दाँया हात...