News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

सीप बिकास तालिम चैत २३ सम्म सञ्चालन हुने गरी गौमुखीमा सुरु

बिबश जि एम२५ माघ २०७९
४५२ पटक
२५ माघ २०७९

गौमुखी गाउँपालिकाको आयोजनामा सीप सिकौ, उद्यमी बनौ भन्ने नारा सहित गौमुखी गाउँपालिका १ र २ नं वडामा सीपमुलक तालिम सुरु भएको छ । आर्थिक बर्ष २०७८। ०७९ को कार्यक्रम अनुसार यो तालिम अगाडी सारिएको गाउँपालिकाले जनाएको छ । गा्रमिण भेगमा रहेका बेरोजगार यूवा, महिला तथा बैदेशिक रोजगार गुमाएर फर्किएका यूवाहरुलाई लक्षित गरि कार्यक्रम सञ्चालन गरिएको उद्यम विकास सहजकर्ता गोमा पुन मगरले जानकारि दिए । सीपमा आत्मनिर्भर बनाई आयआर्जनमा बृद्धि बिकास गर्ने र स्वारोजगार बनाउने विशेष कार्यक्रमको लक्ष्य रहेको सहजकर्ता पुनले बताए ।


गौमुखी गाउँपालिकाको १ नं वडामा २३ गते सोमबार देखी सीलाई कटाई, मगर संस्कृतीको लागि लुङ्गी बुनाई, बुटिक तालिम र चाउमिन बनाउने गरि चार विधामा तालिमहरु सञ्चालन भएका छन् । सिलाई कटाईको लागि १४ जनालाई २ महिना, लुङ्गी बुनाईमा १७ जनालाई २ महिना, बुटिक तालिमको लागि ८ जनालाई एक महिना र चाउमिन बनाउने १ हप्ताको लागि ९ जना गरि त्यस वडामा ४८ जना रहेका छन् ।


त्यस्तै २ नं वडामा धाका सल बुन्ने, सिलाई कटाई र सुइटर बुन्ने गरि ३ तहमा कार्यक्रम सुरु भएको छ । त्यस वडामा सल बुन्ने तालिमको लागि २ महिना, सिलाई कटाईको लागि २ महिना र सुइटर बुन्ने तालिम १ महिना सम्म हुने भएको हो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

भानुभक्त मा वि बर्वाेटको अन्तीम मत परिणाम

प्युठानको मल्लरानी गाँउपालिका ३ वर्वोट स्थित भानुभक्त माध्यमिक विद्यालयमा वि व्य स गठन गर्दा जम्मा...

गाैतम बुद्धको २५६८ औं जयन्ती आज मनाइँदै, लुम्बिनीमा बिशेष समाराेह हुने

गाैतम बुद्धको २५६८ औं जयन्ती आज मनाइँदै छ । प्रत्येक वर्ष वैशाख शुक्ल पूर्णिमाका दिन...

जेष्ठ १३ गतेदेखि आई.पि.भी खोप अभियान सञ्चालन हुँदै

जेष्ठ १३ गतेदेखि प्यूठान सहित देशभर एकसाथ आई.पि.भी खोप अभियान सञ्चालन हुने भएको छ ।...

सुस्त श्रवण शक्ति भएका विद्यार्थीहरुलाई शैक्षिक सामग्री

पेशागत महासंघ जिल्ला कमिटी प्यूठानले सुस्त श्रवण शक्ति भएका विद्यार्थीहरुलाई शैक्षिक सामग्री वितरण गरेको छ...

भानुभक्त मा.बि बर्बोटको वि.व्य.स. गठन निर्वाचनद्धारा गरीने

प्यूठानको चुजाठाटी स्थित भानुभक्त मा.बि बर्बोटको विद्यालय व्यवस्थापन समिती सदस्य गठन चुनाबी प्रकृयामा पुगेको छ...