News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

बुबा थलापरे, आमाले छाडेरगइन, दुई बालिकाको विचल्ली

झुलेनी नेटवर्क२०७९, फागुन ७
३३८ पटक
२०७९, फागुन ७

बुबा ओछ्यान छोड्नै नसक्नेगरि लडेका छन् । आमाले छोडेर अर्कैसंग बिवाह गरिन । प्यूठान नगरपालिका ६ माझकोट खोलीगाउँका दुई बालिका विचल्लीमा छन् । ५ वर्षीय पवित्रा र ७ वर्षीय यलीसा घर्तीको बुबा लडेर बिरामी परेपछि विचल्ली भएको हो । आमा सीता थापाले छोरीहरुलाई छाडेर अर्कैसंग बिवाह गरेर गएको दुई वर्ष बढि भो । माझकोट खोलिगाउँका ३२ वर्षीय हस्तबहादुर घर्तीमगर ओछ्यानमै हलचल गर्न नसक्नेगरि पल्टिएपछि छोरीहरुको बिचल्ली भएको स्थानीय बताउँछन् ।

बालीकाहरु छिमेकीको घरमा बसेका छन् । स्थानीय विद्यालयमा कक्षा १ का अध्ययरत उनीहरु बुबा बिरामी परेपछि नियमित विद्यालय जान समेत पाएका छैनन् । हस्त बहादुरले दिसा,पिसाव ओछ्यानै गर्छन् । उनको स्याहार अलग भएका भाइले आफ्नो घरमा राखेर गर्दै आएका छन् । बिरामी परेपछि हस्त बाहादुरको घरमा ताल्चा लगाएको छ ।
गाउँमा ज्यालादारीमा काम गरेर दुई छाकको जोहो गर्ने घर्ती यही फागनु १ गते छिमेकीको घर निर्माण गर्नेक्रममा गाँरो लगाउँदै गर्दा लडेका थिए । त्यसपछि स्थानीय समाज सेवीहरुले केहि रकम चन्दा संकलन गरेर घर्तीलाई जिल्ला अस्पताल बिजुवार ल्याएको स्थानीय टिका बहादुर थापाले बताए । त्यहाँबाट रिफर गिरियो । बुटवलको लुम्बिनी सीटी अस्पतालमा पुराएका थिए । त्यहाँ चिकित्सकले पछाडीको मेरुडण्ड भाचिएको भनेका थिए ।

उपचार खर्चको रकम सकिएपछि घर फर्कन परेको हस्त बहादुरले बताए । ‘अरुको काम गरेर छोरीहरु पालेको थिय,’उनले भने,‘ आफू कहिले मर्ने हो भन्दै दिन गन्ने भइयो । छोरीहरुको भविष्य सम्झिएर निकै चिन्ता लाग्छ ।’ उनी लडेपछि घरमा आगो बलेको छैन् । ‘छोरीहरु एक्लै घरमा बस्न सक्ने अवस्थाका छैन,’ गहभरी आँसु

 

 

झार्दै उनले भने,‘छिमेकीले कति दिन पाल्देलान् ? ।’

प्रतिकृया दिनुहोस्

“गणतन्त्र गौरव” बाट पूर्व राष्ट्रपति भण्डारी सम्मानित

नेकपा (एमाले) ले पूर्वराष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीलाई ‘गणतन्त्र गौरव’बाट सम्मान गरेको छ। नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी स्थापनाको...

आगलागी सम्बन्धी कृतिम अभ्यास कार्यक्रम बिजयनगरमा सम्पन्न

“समुदायको अगुवाईमा विपद जोखिम न्यूनीकरण परियोजना” अन्तर्गत आगलागी सम्बन्धी कृतिम अभ्यास कार्यक्रम बिजयनगरमा सम्पन्न भएको...

आजदेखि नयाँ शैक्षिक सत्रको भर्ना अभियान सुरु

नयाँ शैक्षिक सत्र २०८१ को विद्यालय भर्ना अभियान आजदेखि सुरु भएको छ । ‘सबै बालबालिकाको...

२०८२ मा उज्यालो प्यूठान घोषणा हुने

२०८२ सालसम्म प्यूठान जिल्ला पूर्ण विद्युतिकरण हुने नेपाल विद्युत प्राधिकरण वितरण केन्द्र प्यूठानले जनाएको छ...

मल्लरानीमा दोस्रो (फूडफेस्टिवल) खाना महोत्सव सुरु

मल्लरानीमा आजदेखि खाना महोत्सव सुरु भएको छ । नयाँ बर्षमा मल्लरानी जाऔं, प्राकृतिक रमणीय दृश्यवलोकनका...