News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

बुबा थलापरे, आमाले छाडेरगइन, दुई बालिकाको विचल्ली

झुलेनी नेटवर्क२०७९, फागुन ७
२५१ पटक
२०७९, फागुन ७

बुबा ओछ्यान छोड्नै नसक्नेगरि लडेका छन् । आमाले छोडेर अर्कैसंग बिवाह गरिन । प्यूठान नगरपालिका ६ माझकोट खोलीगाउँका दुई बालिका विचल्लीमा छन् । ५ वर्षीय पवित्रा र ७ वर्षीय यलीसा घर्तीको बुबा लडेर बिरामी परेपछि विचल्ली भएको हो । आमा सीता थापाले छोरीहरुलाई छाडेर अर्कैसंग बिवाह गरेर गएको दुई वर्ष बढि भो । माझकोट खोलिगाउँका ३२ वर्षीय हस्तबहादुर घर्तीमगर ओछ्यानमै हलचल गर्न नसक्नेगरि पल्टिएपछि छोरीहरुको बिचल्ली भएको स्थानीय बताउँछन् ।

बालीकाहरु छिमेकीको घरमा बसेका छन् । स्थानीय विद्यालयमा कक्षा १ का अध्ययरत उनीहरु बुबा बिरामी परेपछि नियमित विद्यालय जान समेत पाएका छैनन् । हस्त बहादुरले दिसा,पिसाव ओछ्यानै गर्छन् । उनको स्याहार अलग भएका भाइले आफ्नो घरमा राखेर गर्दै आएका छन् । बिरामी परेपछि हस्त बाहादुरको घरमा ताल्चा लगाएको छ ।
गाउँमा ज्यालादारीमा काम गरेर दुई छाकको जोहो गर्ने घर्ती यही फागनु १ गते छिमेकीको घर निर्माण गर्नेक्रममा गाँरो लगाउँदै गर्दा लडेका थिए । त्यसपछि स्थानीय समाज सेवीहरुले केहि रकम चन्दा संकलन गरेर घर्तीलाई जिल्ला अस्पताल बिजुवार ल्याएको स्थानीय टिका बहादुर थापाले बताए । त्यहाँबाट रिफर गिरियो । बुटवलको लुम्बिनी सीटी अस्पतालमा पुराएका थिए । त्यहाँ चिकित्सकले पछाडीको मेरुडण्ड भाचिएको भनेका थिए ।

उपचार खर्चको रकम सकिएपछि घर फर्कन परेको हस्त बहादुरले बताए । ‘अरुको काम गरेर छोरीहरु पालेको थिय,’उनले भने,‘ आफू कहिले मर्ने हो भन्दै दिन गन्ने भइयो । छोरीहरुको भविष्य सम्झिएर निकै चिन्ता लाग्छ ।’ उनी लडेपछि घरमा आगो बलेको छैन् । ‘छोरीहरु एक्लै घरमा बस्न सक्ने अवस्थाका छैन,’ गहभरी आँसु

 

 

झार्दै उनले भने,‘छिमेकीले कति दिन पाल्देलान् ? ।’

प्रतिकृया दिनुहोस्

पुर्नउत्पादनमुखी कृषि तथा सुरक्षित खाद्य उत्पादन सम्बन्धि अभिमुखिकरण तालिम

पुर्नउत्पादनमुखी कृषि तथा सुरक्षित खाद्य उत्पादन सम्बन्धि अभिमुखिकरण तालिम बरौलामा भएको छ । सोमबार ऐरावती...

पुर्व प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली प्यूठान आउने कार्यक्रम स्थगित

मौसम प्रतिकुलताका कारण पुर्व प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली प्यूठान आउने कार्यक्रम स्थगित गरिएको छ ।...

सहकारीबाट करिब डेढ लाख नगद चोरी

लालीगुराँस बचत तथा ऋण सहकारी संस्थाको कार्यालयमा चोरी भएको छ । मल्लरानी ३ सालठाटी स्थित...

करेन्ट लागेर प्यूठानमा एकको मृत्यु

प्यूठानमा करेन्ट लागेर एक पुरुषको मृत्यु भएको छ । प्यूठान नगरपालिका ७ टिकुरी निवासी ५८...

हातको रड जिल्लामै निकाल्न पाँउदा कृष्णाको अनुहारमा आएको खुसी

गौमुखी गाउँपालिका ४ पुँजाकी २२ बर्षिय कृष्णा घर्ति क्षेत्रीको डेढ बर्ष अघि लडेर दाँया हात...