News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

आयुर्वेद योग सम्बन्धि अभिमुखिकरण कार्यक्रम नौबहिनीमा सुरु

बिबश जि.एम२०८० जेठ ३२
१५६ पटक
२०८० जेठ ३२

आयुर्वेद योग सम्बन्धि शिक्षकहरुको लागि अभिमुखिकरण कार्यक्रम नौबहिनीमा सुरु भएको छ । “गरौं योग,रहांै निरोग” भन्ने मुल नाराका साथ बिहिबार देखि सुरु भएको अभिमुखिकरण कार्यक्रम ३ दिनसम्म चल्नेछ । गाउँपालिका भित्र रहेका १० वटा मा.वि र ८ वटा आधारभुत तहका विद्यालय गरि १८ विद्यालयका शिक्षकहरुका लागि अभिमुखिकरण तालिमको आयोजना गरिएको नौबहिनी गाउँपालिकाले जनाएको छ । प्रत्येक विद्यालयका स्वास्थ्य शिक्षा पढाउने शिक्षक शिक्षिकाहरुलाई तालिममा समावेश गराईएको छ ।

योग शब्द मानिसको स्वास्थ्यसँग जोडिएको बिषय भएकाले कसरी मानिसलाई स्वस्थ बनाउन सकिन्छ, स्वस्थ जीवन कायम गर्नका लागि अपनाईने जीवन शैली, हाल चलिरहेको अस्तव्यस्त जीवन शैली सन्तुलन तरिकाले परिवर्तन कसरी गर्ने लगायतका बिषयमा कार्यक्रम अवधिभर छलफल तथा सिकाई हुने लुङ गाउँ आयुर्वेद औषधालयका कविराज निरिक्षक बिष्णु थापाले जानकारी दिए । उनका अनुसार व्यक्तिलाई शारिरीक तथा मानसिक रुपमा स्वस्थ बनाउने अभियान सहित गाउँपालिकाले यस्ता कार्यक्रमहरुलाई अगाडी सारेको बताए ।

साथै विद्यालयमा योग शिक्षा कार्यक्रम लागु गर्ने नीति भए अनुरुप यो कार्यक्रम सञ्चालन गरिएको नौबहिनी गाउँपालिकाका प्रमुख प्रशासकिय अधिकृत शिवराज पौडेलले जानकारी दिए ।

यस्ता कार्यक्रमहरु आगामी दिनमा पनि यीनै नीतिलाई टेकेर कार्यक्रम गर्ने र बृहत्तर रुपमा विद्यार्थी, विद्यालयका अन्य शिक्षकहरुलाई समेत यो कार्यक्रम नियमित रुपमा सञ्चालन हुने उनले बताए । प्यूठान आयुर्वेद स्वास्थ्य केन्द्रका निमित्त कार्यालय प्रमुख तारा पोख्रेल, र कविराज निशिक्षक टुक बहादुर रोका तालिममा प्रशिक्षकका रुपमा रहेका छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

नेपाल विद्यार्थी संघ प्युठानले नगरपालिकालाइ ज्ञापनपत्र बुझायो

नेपाल विद्यार्थी संघ प्युठानले प्युठान नगरपालिकालाइ आइतबार ज्ञापन पत्र बुजाएको छ । नगरपालिका भित्रका विद्यालय...

प्यूठान अस्पतालको बाटो मर्मतका लागि अनुगमन

प्यूठान अस्पतालको सडक मर्मतको लागि अनुगमन गरिएको छ । आइतबार सडक पूर्वाधार विकास कार्यालय प्यूठानका...

कालिका भगवती र भैरव मन्दिर परिसरमा सरसफाइ

४४ औं सामाजिक सेवा दिवसको अवसर पारी विजुवार बजार स्थित कालिका भगवती र भैरव मन्दिर...

झुलेनी पोष्ट अनलाईनका सम्पादक भण्डारी पुरस्कृत

झुलेनी यूनाईटेड नेटवर्क प्रा.लिद्वारा सञ्चालित झुलेनी पोष्ट अनलाईनका सम्पादक हरि प्रसाद भण्डारी पुरस्कृत भएका छन्...

सरकार र शिक्षकहरूबीच सहमति भएपछि आन्दोलनका कार्यक्रम फिर्ता

काठामाडौं, सरकार र आन्दोलनरत शिक्षकबीच सहमति भएको छ । गृह मन्त्रालयमा आज शुक्रवार बसेको बैठकमा...