News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

दुर्गम विद्यालयमा प्राबिधिक शैक्षिक सामाग्री हस्तान्तरण

झुलेनी नेटवर्क२०८० मंसिर १०
१३७ पटक
२०८० मंसिर १०

नेपाल जेसुईट सामाजिक संथाले प्यूठानको दुर्गम बस्तिमा रहेको सामुदायिक विद्यालयमा ग्रामिण शैक्षिक शुधार कार्यक्रम अन्तरगत प्राबिधिक शैक्षिक सामाग्री जडान गर्न सुरु गरेको छ । आईतवार स्वर्गद्वारी नगरपालिकाकै दुर्गम बस्तिमा रहेको नेपाल राष्ट्रिय आधारभूत विद्यालय स्वर्गद्वारी नगरपालिका वडा नम्बर ५ खलधारामा एक कार्यक्रमका बिच संथाका निर्देशक फादर रोयले नगरप्रमुख टेक प्रसाद भन्डारीलाई सामाग्री हस्तान्तरण गरेका हुन् । संस्थाले टेलिभिजन, ट्यापलेट र इन्टरनेट उपलब्ध गराएको वडाध्यक्ष गिर बहादुर घर्ति मगरले जानकारी दिए ।


नगर प्रमुख टेक प्रसाद भन्डारीले अहिलेको टेक्नोलोजी अनुसार बालबालिकालाई प्रबिधि संग जोड्न शिक्षकहरुलाई प्राबिधिक शिक्षा सम्बन्धि तालिमको आवश्यक रहेको हुँदा संथाले सामाग्री जडान संगै तालिम दिनुपर्ने बताए ।

कक्षा नर्सरी देखि ८ सम्म संचालन भएको उक्त विद्यालयमा कक्षाकोठा प्रयाप्त नहुँदा विद्यार्थीलाई खुल्ला आकाशमा अध्यापन गराउन बाध्य भएको विद्यालयका प्रधानाध्यापक डेम प्रसाद उपाध्यक्षले जानकारी गराए। विद्यालयमा झन्डै १ सय २० जना बालबालिका अध्ययनरत छन् । सो विद्यालयमा हाल ८ जना शिक्षक छौ, ‘प्रधानाध्यापक उपाध्ययले भने, तर पनि नगरपालिका स्तरिय परीक्षामा नगरपालिकाकै प्रथम स्थान हासिल गर्न सफल भएका छौ । विद्यार्थीलाई निशुल्क अतिरिक्त कक्षा सन्चालन गरी पढाउछौ ।’

वडा अध्यक्ष गिरबहादुर घर्ती मगरले संस्थालाई धन्यवाद दिदै अभिभावकहरुलाई बिलासि सामाग्री र घर घडेरीमा लगानी नगरी प्रमुख सम्पति भनेकै बालबालिका रहेको बताउँदै अध्यक्ष घर्तिले आफ्ना छोराछोरीको पढाईमा लगानि गर्न आग्रह गरे । अहिलेको समय बालबच्चालाई राम्रो अवसरको लागि आफ्नो अभिभावकको महत्वपूर्ण हात रहेकाले त्यता ध्यानाकर्षण गराएका छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

गठबन्धन पछि नवनियुक्त ३ मन्त्रीले लिए शपथ

नवनियुक्त ३ जना मन्त्रीले सोमबार पद तथा गोपनीयताको शपथ लिएका छन् । नेकपा माओवादी केन्द्रबाट...

नयाँ गठबन्धनमा मन्त्रालय र सिट बाँडफाँटको टुङ्गो लगाउन चार सदस्यीय कार्यदल बन्यो

नयाँ गठबन्धनले मन्त्रालय र सिट बाँडफाँटको टुङ्गो लगाउन चार सदस्यीय कार्यदल बनाएको छ । जसमा...

सरुमारानीमा मुल्यांकन कार्यविधिहरुको अभिमुखिकरण कार्यक्रम सुरु

सरुमारानी गाउँपालिकामा स्थानीय तहमा लागु भएका विभिन्न मुल्यांकन कार्यविधिहरुको अभिमुखिकरण कार्यक्रम सुरु भएको छ ।...

तरकारी खेतीमा रमाउँदै शारदा

प्युठान नगरपालिका ४ ढाँडखोलाकी शारदा सापकोटाले कृषि खेती गर्न थालेको करिब ३ बर्ष भयो ।...

व्यवसाय प्रवद्र्धन, नेतृत्व विकास र उत्पे्ररणा सम्बन्धी २ दिने तालिम जुम्रीमा सुरु

व्यवसाय प्रवद्र्धन, नेतृत्व विकास र उत्पे्ररणा सम्बन्धी २ दिने तालिम प्यूठानमा सुरु भएको छ ।...