News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

दुर्गम विद्यालयमा प्राबिधिक शैक्षिक सामाग्री हस्तान्तरण

झुलेनी नेटवर्क२०८० मंसिर १०
१९९ पटक
२०८० मंसिर १०

नेपाल जेसुईट सामाजिक संथाले प्यूठानको दुर्गम बस्तिमा रहेको सामुदायिक विद्यालयमा ग्रामिण शैक्षिक शुधार कार्यक्रम अन्तरगत प्राबिधिक शैक्षिक सामाग्री जडान गर्न सुरु गरेको छ । आईतवार स्वर्गद्वारी नगरपालिकाकै दुर्गम बस्तिमा रहेको नेपाल राष्ट्रिय आधारभूत विद्यालय स्वर्गद्वारी नगरपालिका वडा नम्बर ५ खलधारामा एक कार्यक्रमका बिच संथाका निर्देशक फादर रोयले नगरप्रमुख टेक प्रसाद भन्डारीलाई सामाग्री हस्तान्तरण गरेका हुन् । संस्थाले टेलिभिजन, ट्यापलेट र इन्टरनेट उपलब्ध गराएको वडाध्यक्ष गिर बहादुर घर्ति मगरले जानकारी दिए ।


नगर प्रमुख टेक प्रसाद भन्डारीले अहिलेको टेक्नोलोजी अनुसार बालबालिकालाई प्रबिधि संग जोड्न शिक्षकहरुलाई प्राबिधिक शिक्षा सम्बन्धि तालिमको आवश्यक रहेको हुँदा संथाले सामाग्री जडान संगै तालिम दिनुपर्ने बताए ।

कक्षा नर्सरी देखि ८ सम्म संचालन भएको उक्त विद्यालयमा कक्षाकोठा प्रयाप्त नहुँदा विद्यार्थीलाई खुल्ला आकाशमा अध्यापन गराउन बाध्य भएको विद्यालयका प्रधानाध्यापक डेम प्रसाद उपाध्यक्षले जानकारी गराए। विद्यालयमा झन्डै १ सय २० जना बालबालिका अध्ययनरत छन् । सो विद्यालयमा हाल ८ जना शिक्षक छौ, ‘प्रधानाध्यापक उपाध्ययले भने, तर पनि नगरपालिका स्तरिय परीक्षामा नगरपालिकाकै प्रथम स्थान हासिल गर्न सफल भएका छौ । विद्यार्थीलाई निशुल्क अतिरिक्त कक्षा सन्चालन गरी पढाउछौ ।’

वडा अध्यक्ष गिरबहादुर घर्ती मगरले संस्थालाई धन्यवाद दिदै अभिभावकहरुलाई बिलासि सामाग्री र घर घडेरीमा लगानी नगरी प्रमुख सम्पति भनेकै बालबालिका रहेको बताउँदै अध्यक्ष घर्तिले आफ्ना छोराछोरीको पढाईमा लगानि गर्न आग्रह गरे । अहिलेको समय बालबच्चालाई राम्रो अवसरको लागि आफ्नो अभिभावकको महत्वपूर्ण हात रहेकाले त्यता ध्यानाकर्षण गराएका छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

नौबहिनीले गर्‍यो विषयगत समितिका प्रमुखहरुसँग छलफल

नौबहिनी गाउँपालिकामा विषयगत समितिको बैठक सकिएको छ । आज सोमबार बसेको विभिन्न शाखाका शाखा प्रमुखहरुको...

लामो खडेरीले मकैबाली सुक्न थाले, किसान चिन्तित

लामोसमय सम्म पानी नपरेर मकैबाली धमाधम सुक्न थालेपछि जिल्लाभरका किसान प्रभावित भएका छन् । मुख्यबालीको...

प्यूठान नगरपालिका ३ मा भएको पशु स्वास्थ्य शिविरबाट ८४ जनाले सेवा लिए

प्यूठान नगरपालिका ३ मा पशु स्वास्थ्य शिविर सम्पन्न भएको छ । आइतबार प्यूठान नगरपाकिलाको पशु...

रक्तदाता दिवसको अवसरमा प्यूठानमा १५ जनाले गरे रक्तदान

विश्व रक्तदाता दिवस प्यूठानमा पनि मनाईएको छ । नेपाल रेडक्रस सोसाईटी जिल्ला शाखा प्यूठानको आयोजना...

प्यूठानको ऐरावतीमा भिरबाट लडेर एक पुरुषको मृत्यु

प्यूठानको ऐरावती गाउँपालिकामा एक पुरुषको भिरबाट लडेर मृत्यु भएको छ । शुक्रबार विहान साढे ११...