News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

प्यूठान र रोल्पाको स्वास्थ्य कार्यालयको उद्घाटन

बोमबहादुर परियार१७ मंसिर, प्यूठान ।
९६२ पटक
१७ मंसिर, प्यूठान ।

दुइ जिल्लालाई सेवा प्रवाह हुने गरि प्युठानमा स्वास्थ्य कार्यालयको स्थापना गरिएको छ । प्यूठान र रोल्पा जिल्लामा सेवा प्रवाह गर्ने उक्त कार्यालयको सोमबार जिल्ला समन्वय समिति प्यूठानका प्रमुख केशबराज आचार्यले उद्घाटन गरेका थिए ।

नेपाल सरकार मन्त्री परिषदको निर्णय अनुसार ७७ जिल्लामा रहेका जिल्ला स्वास्थ्य र जनस्वास्थ्य कार्यालय मध्य ३५ वटा स्वास्थ्य कार्यालय स्थापना गरिएको छ । प्युठानमा स्थापना भएको स्वास्थ्य कार्यालयले रोल्पा जिल्लाका बासिन्दालाई पनि सेवा दिने स्वास्थ्य कार्यालयका प्रमुख विसाल सुबेदीले जानकारी दिए । प्युठानका २ लाख ४० हजार ३ सय २ र रोल्पाका २ लाख ३५ हजार ९ सय ३ गरि ४ लाख ७६ हजार २ सय ५ जना सेवाग्राहीलाई सेवा दिईने उनले बताए । प्रदेश नंम्बर ५ मा १२ जिल्ला मध्य ६ वटा स्वास्थ्य कार्यालय हुने गरि प्युठानमा पनि स्वास्थ्य कार्यालय स्थापना गरिएको हो । प्रत्येक नागरिकलाई राज्यबाट आधारभुत स्वास्थ्य सेवा, प्रत्यक व्यक्तिलाई आफ्नो स्वास्थ्य उपचारको सम्बन्धमा जानकारी पाउने हक, प्रत्येक नागरिकलाई समान पहुँचको हक र प्रत्येक नागरिकलाई स्वच्छ खानेपानी तथा सरसफाईमा पहुँच हुने गरि कार्यालय स्थापना गरिएको हो ।

जिल्ला स्वास्थ्य कार्यालय प्युठानको सभाहलमा भएको कार्यक्रममा बोल्दै जिल्ला स्वास्थ्य कार्यालय प्युठानका प्रमुख सुबेदीले साविकको जिल्ला जनस्वास्थ्य कार्यालयबाट सञ्चालनमा आईरहेका सम्पूर्ण सेवाहरु हाँल स्थापना भएको स्वास्थ्य कार्यालयबाट पनि प्रदान गरिने बताए । उनका अनुसार निशुल्क औषधी आपूर्ति, नियमित खोप, विभिन्न जनस्वास्थ्य सम्बन्धि गतिविधि, राष्ट्रिय अभियानका कार्यक्रम समेत कार्यालयले सञ्चालन गर्ने उनले जानकारी दिए । प्रदेश नंम्बर ५ अन्र्तगत प्रदेश सरकार, सामाजिक विकास मन्त्रालय स्वास्थ्य निर्देशनालय मातहतमा स्वास्थ्य कार्यालयहरु सञ्चालन हुने उनको भनाई छ ।

कार्यालय उद्घाटनमा प्रमुख जिल्ला अधिकारी बद्रीनाथ गैहृेले सबै स्थानिय निकायहरु संग सहकार्य गर्दै स्वास्थ्य कार्यालय प्युठानले आफ्ना स्वास्थ्य सम्बन्धि गतिविधिहरु अगाडी वढाउनुपर्ने बताए । त्यस्तै जिल्ला समन्वय समितिका प्रमुख केशवराज आचार्यले पहिलेको जनस्वास्थ्य कार्यालयबाट दिएका सम्पूर्ण सेवाहरु हाँलको स्वास्थ्य कार्यालयबाट दिनुपर्ने बताए । साथै कार्यक्रम स्वास्थ्य सम्वन्धि विभिन्न संघसंस्थाका प्रमुख तथा प्रतिनिधि, पत्रकार, सुरक्षाकर्मी, स्वास्थ्यकर्मी लगाएतको उपस्थिती रहेको थियो । कार्यक्रमको सञ्चालन कौशल बैद्यले गरेका थिए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

हामीस‌ग जोडिनुहोस।

सहिदहरुको सम्झानामा कविता वाचन एवम् रक्तदान कार्यक्रम गरी दिवस मनाइयो

प्यूठानमा सहिद दिवसको अवसरमा कविता वाचन एवम् रक्तदान कार्यक्रम भएको छ । सोमबार ६७ औ...

लामो समय पछि चोरी गर्ने व्यक्ति पक्राउ

पटक पटक चोरिमा संलग्न एक व्यक्तिलाई प्रहरीले पक्राउ गरेको छ । जिल्ला प्रहरी कार्यालय प्यूठानका...

नगर प्रमुख योगीको कानुनी सल्लाहकारमा अधिवक्ता शिवराज पण्डित नियुक्त

प्यूठान नगरपालिका प्रमुख बिष्णु बहादुर योगीको कानुनी सल्लाहकारमा अधिवक्ता शिवराज पण्डित नियूक्त भएका छन् ।...

शहीदका सपना पूरा गर्न हातेमालो गरौं : प्रचण्ड

प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ ले शहीदको सपना पूरा गर्न सबैले हातेमालो गरेर अगाडि बढ्नुपर्नेमा जोड...

जनताप्रति सरकार उत्तरदायी नभएको राष्ट्रिय जनमोर्चा प्यूठानको गुनासो

राष्ट्रिय जनमोर्चा प्यूठानले सरकार जनताप्रति कहिल्यै उत्तरदायी नभएको गुनासो गरेको छ । आईतबार राष्ट्रिय जनमोर्चा...

हामिस‌ग जोडिनुहोस।

समाचार सुचना र मनोरञ्जनका लागी