News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

प्यूठान र रोल्पाको स्वास्थ्य कार्यालयको उद्घाटन

बोमबहादुर परियार१७ मंसिर, प्यूठान ।
११०५ पटक
१७ मंसिर, प्यूठान ।

दुइ जिल्लालाई सेवा प्रवाह हुने गरि प्युठानमा स्वास्थ्य कार्यालयको स्थापना गरिएको छ । प्यूठान र रोल्पा जिल्लामा सेवा प्रवाह गर्ने उक्त कार्यालयको सोमबार जिल्ला समन्वय समिति प्यूठानका प्रमुख केशबराज आचार्यले उद्घाटन गरेका थिए ।

नेपाल सरकार मन्त्री परिषदको निर्णय अनुसार ७७ जिल्लामा रहेका जिल्ला स्वास्थ्य र जनस्वास्थ्य कार्यालय मध्य ३५ वटा स्वास्थ्य कार्यालय स्थापना गरिएको छ । प्युठानमा स्थापना भएको स्वास्थ्य कार्यालयले रोल्पा जिल्लाका बासिन्दालाई पनि सेवा दिने स्वास्थ्य कार्यालयका प्रमुख विसाल सुबेदीले जानकारी दिए । प्युठानका २ लाख ४० हजार ३ सय २ र रोल्पाका २ लाख ३५ हजार ९ सय ३ गरि ४ लाख ७६ हजार २ सय ५ जना सेवाग्राहीलाई सेवा दिईने उनले बताए । प्रदेश नंम्बर ५ मा १२ जिल्ला मध्य ६ वटा स्वास्थ्य कार्यालय हुने गरि प्युठानमा पनि स्वास्थ्य कार्यालय स्थापना गरिएको हो । प्रत्येक नागरिकलाई राज्यबाट आधारभुत स्वास्थ्य सेवा, प्रत्यक व्यक्तिलाई आफ्नो स्वास्थ्य उपचारको सम्बन्धमा जानकारी पाउने हक, प्रत्येक नागरिकलाई समान पहुँचको हक र प्रत्येक नागरिकलाई स्वच्छ खानेपानी तथा सरसफाईमा पहुँच हुने गरि कार्यालय स्थापना गरिएको हो ।

जिल्ला स्वास्थ्य कार्यालय प्युठानको सभाहलमा भएको कार्यक्रममा बोल्दै जिल्ला स्वास्थ्य कार्यालय प्युठानका प्रमुख सुबेदीले साविकको जिल्ला जनस्वास्थ्य कार्यालयबाट सञ्चालनमा आईरहेका सम्पूर्ण सेवाहरु हाँल स्थापना भएको स्वास्थ्य कार्यालयबाट पनि प्रदान गरिने बताए । उनका अनुसार निशुल्क औषधी आपूर्ति, नियमित खोप, विभिन्न जनस्वास्थ्य सम्बन्धि गतिविधि, राष्ट्रिय अभियानका कार्यक्रम समेत कार्यालयले सञ्चालन गर्ने उनले जानकारी दिए । प्रदेश नंम्बर ५ अन्र्तगत प्रदेश सरकार, सामाजिक विकास मन्त्रालय स्वास्थ्य निर्देशनालय मातहतमा स्वास्थ्य कार्यालयहरु सञ्चालन हुने उनको भनाई छ ।

कार्यालय उद्घाटनमा प्रमुख जिल्ला अधिकारी बद्रीनाथ गैहृेले सबै स्थानिय निकायहरु संग सहकार्य गर्दै स्वास्थ्य कार्यालय प्युठानले आफ्ना स्वास्थ्य सम्बन्धि गतिविधिहरु अगाडी वढाउनुपर्ने बताए । त्यस्तै जिल्ला समन्वय समितिका प्रमुख केशवराज आचार्यले पहिलेको जनस्वास्थ्य कार्यालयबाट दिएका सम्पूर्ण सेवाहरु हाँलको स्वास्थ्य कार्यालयबाट दिनुपर्ने बताए । साथै कार्यक्रम स्वास्थ्य सम्वन्धि विभिन्न संघसंस्थाका प्रमुख तथा प्रतिनिधि, पत्रकार, सुरक्षाकर्मी, स्वास्थ्यकर्मी लगाएतको उपस्थिती रहेको थियो । कार्यक्रमको सञ्चालन कौशल बैद्यले गरेका थिए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

सहिद पार्कमा भौतिक संरचना थपिदै

प्यूठान गनरपालिका ७ गाजुरीमा रहेको सहिद स्मृति पार्कको निर्माण कार्य भइरहेको छ । थप व्यवस्थित...

प्यूठानमा २२ हजार ८ सय २४ जना बालबालिकालाई दादुरा–रुवेला खोप लगाईदै

प्यूठानमा २२ हजार ८ सय २४ जना बालबालिकालाई दादुरा–रुवेला खोप लगाईदैछ । स्वास्थ्य कार्यालय प्यूठानले...

प्रजातन्त्र दिवस प्यूठानमा पनि विभिन्न कार्यक्रम गरि मनाईयो

प्रजातन्त्र दिवस प्यूठानमा पनि विभिन्न कार्यक्रम गरि मनाईएको छ । जिल्ला प्रशासन कार्यालय प्यूठानको आयोजनामा...

मुक्ति मा.विको ७२ औं वार्षिक उत्सव तथा अभिभावक भेला सम्पन्न

मुक्ति माध्यामिक विद्यालय रातामाटाको ७२ औं वार्षिक उत्सव तथा अभिभावक भेला सम्पन्न भएको छ ।...

घुमन्ते व्यापारीहरुलाई निरुत्साहित गर्न प्यूठान उद्योग वाणिज्य संघको होडिङ्ग वोर्ड

प्यूठान जिल्लामा अनाधिकृत रुपमा रहेका घुमन्ते व्यापारीहरुलाई निरुत्साहित गर्नको लागि प्यूठान उद्योग वाणिज्य संघले होडिङ्ग...