News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

२०८२ मा उज्यालो प्यूठान घोषणा हुने

बिबश जि.एम२०८१ बैशाख १
२०० पटक
२०८१ बैशाख १

२०८२ सालसम्म प्यूठान जिल्ला पूर्ण विद्युतिकरण हुने नेपाल विद्युत प्राधिकरण वितरण केन्द्र प्यूठानले जनाएको छ । केन्द्रका अनुसार आर्थिक बर्ष २०८१/०८२ मा पूर्ण विद्युतिकरण गर्ने लक्ष्यका साथ काम भईरहेको छ । त्यसको लागि वितरण केन्द्रले ६ करोड बजेट माग समेत गरेको छ । जिल्लाका ९ स्थानीय तह मध्ये नौबहिनी र गौमुखी गाउँपालिकाको केही स्थानमा विद्युत लाइन विस्तार गरे जिल्लाको सबै ठाउँमा विद्युत पुग्ने प्यूठान वितरण केन्द्रका कार्यालय प्रमुख महेन्द्र कुमार दासले बताए । उनका अनुसार हालसम्म ९७ प्रतिशत घरधुरीमा विद्युत पुगिसकेको छ ।

‘‘केही ठाउँमा विद्युत पुग्न बाकी छ,” कार्यालय प्रमुख दासले भने, ‘‘नौबहिनी र गौमुखीका केही वडामा विद्युत पुगेपछि जिल्ला पूर्ण विद्युतिकरण हुन्छ ।” कार्यालयका अनुसार नौबहिनीको १ नं वडा स्याउलिबाङ सबै, ३ नं खवाङमा ४० घरधुरी र गौमुखी गाउँपालिकाको ३ रजवारामा विद्युतिकरण भएपछि उज्यालो प्यूठान घोषणा हुनेछ ।

आवश्यक सामानहरु केन्द्रबाट नै आउने भएकाले विद्युत प्राधिकरणमा सिमित मात्रामा बजेट आउने गरेको प्रमुख दासको भनाई छ । आर्थिक बर्ष २०७९/०८० र २०८०/०८१ मा विद्युत प्राधिकरण प्यूठान वितरण केन्द्रका लागि १÷१ करोड बजेट विनियोजन भएको थियो । ८ बर्षसम्म अलपत्र अवस्थामा रहेको प्यूठानको दम्ती सवस्टेशनको काम धेरै कारणले गर्दा रोकिएको कार्यालय प्रमुख दासले बताए ।

आर्थिक बर्ष २०७१/०७२ सालमा सवस्टेशनको काम सुरु भएको तर सो समयमा नाङ्गो तार भएकाले पनि त्यस तारलाई स्थानीयले विस्तार गर्न नदिएपछि काम रोकिएको कार्यालयको भनाई छ । सवस्टेशनको अवस्थाको बारेमा परिक्षण गरिरहेको कार्यालय प्रमुख दासले बताए । दम्ती सवस्टेशन सञ्चालनमा नआउँदा विद्युत आउने जाने समस्या भईरहेको छ ।

दम्ती सवस्टेशनको कामलाई अगाडी बढाउन ५ करोडमा आरके इन्टरनेशन नेपाल काठमाडौँले जिम्मा पाएको थियो । २०७५ भदौ सम्ममा काम सक्ने गरी ठेक्का लिएको कम्पनीले समयमा काम गर्न नसक्ने भएपछि २०७७ वैशाख मसान्तसम्म म्याद थप गरेको थियो । तर अहिलेसम्म पनि त्यो काम सञ्चालन हुन सकेको छैन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

गौमुखीमा भएको मानसिक स्वास्थ्य शिविरबाट ९५ जनाले सेवा लिए

निःशुल्क विशेषज्ञ मानसिक रोग सम्बन्धि स्वास्थ्य शिविर गौमुखी गाउँपालिकामा सम्पन्न भएको छ । गौमुखी गाउँपालिकाको...

गणतन्त्र आएपनि जनताको समस्या जस्ताको त्यस्तै

१७ औं गणतन्त्र दिवस प्यूठानमा विभिन्न कार्यक्रम गरी मनाईएको छ । दिवसको अवसरमा प्यूठानको खलंगामा...

पौडेल बंश महासंघ लुम्बिनी प्रदेशको पहिलो बैठक स्वर्गद्धारीमा सम्पन्न

प्यूठान, पौडेल बंश महासंघ लुम्विनी प्रदेश कमिटीको पहिलो बैठक प्यूठानको प्रमुख धार्मिक तथा पर्यटकिय स्थल...

कालिबहादुर के.सि. को स्मृतिमा श्रद्धाञ्जली कार्यक्रम सम्पन्न

सामाजिक अगुवा तथा बौद्धिक ब्यक्तित्व काली बहादुर के.सी.को स्मृतिमा श्रद्धाञ्जली कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ ।...

माण्डवी ३ मा निशुल्क कम्प्यूटर तालिम सञ्चालन

माण्डवी गाउँपालिका ३ मा ३ महिने निशुल्क कम्प्यूटर तालिम सञ्चालन भएको छ । वडामा गठन...