News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

व्यवसायिक युवा उत्पादन गर्न आग्रह

कृष्णराज पाण्डेय२२ पुस, प्यूठान
६११ पटक
२२ पुस, प्यूठान

लालीगुँरास बचत तथा ऋण सहकारी संस्था मल्लरानी ३ को ११ औ बार्षिक साधारण सभामा सम्पन्न भएको छ ।

शनिवार भएको कार्यक्रममा प्रमुख अतिथी मल्लरानी गाँउपालिका अध्यक्ष तथा अमरध्वज रानाले आजको आवश्यकता व्यवसायिकता भएको बताउँदै सहकारीले युवाहरुलाई व्यवसाय संचालन गर्नका लागि लगानी गर्न आग्रह गरेका छन । उनले अवको आर्र्थिक विकास विना कुनै कुरा सम्भव नभएको बताउँदै युवाहरुलाई व्यवसायिक क्षेत्रमा लगानी गरी सफल व्यवसायी बनाउन सहकारी लाग्नुपर्ने कुरामा जोड दिएका हुन ।

त्यस्तै जिल्ला सहकारी संघका सदस्य एमप्रसाद पाण्डेले सहकारी गरिव तथा विपन्न परिवारको साथी भएको बताउँदै शेयर सदस्यले बचत मात्र नगरी व्यवसाय गर्नका लागि उत्साह हुनुपर्ने बताए । कार्यक्रममा मल्लरानी सहकारी संजालका अध्यक्ष टुकबहादुर रोकाय,निर्वतमान अध्यक्ष दुर्गाबहादुर थापा लगायतले शुभकामना दिएका थिए ।
कार्यक्रममा असल ऋणीको तर्फबाट राजु गुरुङ,असल बचतकर्ता अम्विका पौडेल र कक्षा ८ मा सर्वोकृष्ट ल्याउने शेयर सदस्यको छोराछोरीबाट शारदा माविका विजय आर्चाय,भानुमाविका समिर पुन लाई सम्मान गरिएको थियो । त्यसैगरी निर्वमान अध्यक्ष दुर्गाबहादुर थापा र भवन निमार्ण समितिका सदस्य भेषराज पोख्रेलाई सम्मान गरिएको थियो । सहकारीले युवालाई लक्षित गरी व्यवसायीक योजनाको आधारमा १० लाख सम्म ऋण लगानी गर्दै आएको छ ।

साधारण सभाको अध्यक्ष टेकनारायण पोख्रेलको अध्यक्ष सचिव गोपाल थापाको संचालनमा कार्यक्रम भएको थियो । पुर्वी प्यूठानको मल्लरानी,ऐरावति गाउपालिका बासिन्दाहरु सहकारीका शेयर सदस्य रहेका छन । २०६४ सालमा स्थापना भई हाल करिव ५ करोडको कारोवार सहकारीले गर्दै आएको छ । सहकारीको ९३६ जना शेयरको ७४ लाख शेयर पुजीँ रहेको व्यवस्थापक गोविन्द अधिकारीले बताए।

प्रतिकृया दिनुहोस्

हामीस‌ग जोडिनुहोस।

शुरविर पण्डित (दारी बा)को टोली प्यूठान आउदै

राष्ट्रिय कलाकार शुरविर पण्डित (दारी बा)को टिम प्यूठान आउने भएको छ । जिल्लाको माण्डवी गाउँपालिका...

प्यूठान डान्स आईडल हुँदै

जिल्लामा प्यूठान डान्स आईडल प्रतियोगिता सञ्चालन हुने भएको छ । फागुन ४ गतेदेखि १४ गतेसम्म...

हाम्रो नजर : संघारकै फोहोर देख्दैन प्यूठान नगरपालिका

जिल्लाकै मध्यभागमा रहेको गणतान्त्रिक खेलकुद मैदानको स्टेजमा निर्माण गरिएको शौचालयमा फोहोरको डंगुर थुप्रिदा नजिकै रहेको...

एउटा खेलले मात्र उपलब्धि हासिल गर्न सकिन्न – प्रतिनिधि सभा सदस्य थापा

प्रतिनिधि सभा सदस्य सुर्य थापाले एकपटकको खेलले मात्र उपलब्धि हासिल गर्न नसकिने बताएका छन ।...

सहिदहरुको सम्झानामा कविता वाचन एवम् रक्तदान कार्यक्रम गरी दिवस मनाइयो

प्यूठानमा सहिद दिवसको अवसरमा कविता वाचन एवम् रक्तदान कार्यक्रम भएको छ । सोमबार ६७ औ...

हामिस‌ग जोडिनुहोस।

समाचार सुचना र मनोरञ्जनका लागी