News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

व्यवसायिक युवा उत्पादन गर्न आग्रह

कृष्णराज पाण्डेय२२ पुस, प्यूठान
७०६ पटक
२२ पुस, प्यूठान

लालीगुँरास बचत तथा ऋण सहकारी संस्था मल्लरानी ३ को ११ औ बार्षिक साधारण सभामा सम्पन्न भएको छ ।

शनिवार भएको कार्यक्रममा प्रमुख अतिथी मल्लरानी गाँउपालिका अध्यक्ष तथा अमरध्वज रानाले आजको आवश्यकता व्यवसायिकता भएको बताउँदै सहकारीले युवाहरुलाई व्यवसाय संचालन गर्नका लागि लगानी गर्न आग्रह गरेका छन । उनले अवको आर्र्थिक विकास विना कुनै कुरा सम्भव नभएको बताउँदै युवाहरुलाई व्यवसायिक क्षेत्रमा लगानी गरी सफल व्यवसायी बनाउन सहकारी लाग्नुपर्ने कुरामा जोड दिएका हुन ।

त्यस्तै जिल्ला सहकारी संघका सदस्य एमप्रसाद पाण्डेले सहकारी गरिव तथा विपन्न परिवारको साथी भएको बताउँदै शेयर सदस्यले बचत मात्र नगरी व्यवसाय गर्नका लागि उत्साह हुनुपर्ने बताए । कार्यक्रममा मल्लरानी सहकारी संजालका अध्यक्ष टुकबहादुर रोकाय,निर्वतमान अध्यक्ष दुर्गाबहादुर थापा लगायतले शुभकामना दिएका थिए ।
कार्यक्रममा असल ऋणीको तर्फबाट राजु गुरुङ,असल बचतकर्ता अम्विका पौडेल र कक्षा ८ मा सर्वोकृष्ट ल्याउने शेयर सदस्यको छोराछोरीबाट शारदा माविका विजय आर्चाय,भानुमाविका समिर पुन लाई सम्मान गरिएको थियो । त्यसैगरी निर्वमान अध्यक्ष दुर्गाबहादुर थापा र भवन निमार्ण समितिका सदस्य भेषराज पोख्रेलाई सम्मान गरिएको थियो । सहकारीले युवालाई लक्षित गरी व्यवसायीक योजनाको आधारमा १० लाख सम्म ऋण लगानी गर्दै आएको छ ।

साधारण सभाको अध्यक्ष टेकनारायण पोख्रेलको अध्यक्ष सचिव गोपाल थापाको संचालनमा कार्यक्रम भएको थियो । पुर्वी प्यूठानको मल्लरानी,ऐरावति गाउपालिका बासिन्दाहरु सहकारीका शेयर सदस्य रहेका छन । २०६४ सालमा स्थापना भई हाल करिव ५ करोडको कारोवार सहकारीले गर्दै आएको छ । सहकारीको ९३६ जना शेयरको ७४ लाख शेयर पुजीँ रहेको व्यवस्थापक गोविन्द अधिकारीले बताए।

प्रतिकृया दिनुहोस्

गाउँपालिकाको टिमले गर्‍यो मार्सिवाङ खेलमैदान सरसफाई

माण्डवी गाउँपालिकाले मार्सिवाङ खेलमैदान सरसफाई गरेको छ । गाउँपालिकाले गत विहिबार देखि हिजो शनिबारसम्म सञ्चालन...

प्रथम अध्यक्ष कपको उपाधि सुनिलस्मृति रोल्पालाई

माण्डवी गाउँपालिकाले आयोजना गरेको प्रथम अध्यक्ष कप राष्ट्रव्यापी अन्तर स्थानीय तह पुरुष भलिबल प्रतियोगिताको उपाधि...

प्यूठानमा विश्व एड्स दिबसमा स्वास्थ्यकर्मी र समाजसेवी सम्मानित भए

समुदायको नेतृत्वमा एड्स अन्त्य गरौ भन्ने मुल नाराका साथ ३६ औ विश्व एड्स दिवसका अवसरमा...

प्रथम अध्यक्ष कप पुरुष भलिबल प्रतियोगिता माण्डवी गाउँपालिकामा सुरु

प्रथम अध्यक्ष कप पुरुष भलिबल प्रतियोगिता माण्डवी गाउँपालिकामा सुरु भएको छ । “स्वास्थ्यको लागि खेलकुद,...

कानुनको पालना र सरकारी आम्दानिका लागि हुलाकमार्फत ढुवानि सुनिस्चित गर्दैछौं: महानिर्देशक अधिकारी

हुलाक सेवा विभागले बिहिवार सरकारी चिठ्ठीपत्र र कागजात हुलाक मार्फत पठाउने सुनिश्चित गर्ने व्यवस्था सम्बन्धी...