News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

आर्थिक अभावले बालिकाको उपचारमा समस्या, सहयोगको लागि याचना

मधुसुधन पाेखरेल२०७८ असाेज १६
७९९ पटक
२०७८ असाेज १६

गत भाद्र २६ गते उनलाई एक्कासी पेट दुख्यो, घरपरिवार आत्तिदै प्यूठान अस्पताल ल्याए । विजुवार अस्पतालमा सामान्य उपचार गरिसकेपछि उनलाई भैरहवा मेडिकल कलेजमा रिफर गरियो । बविता गुरुङलाई आन्द्रामा समस्या रहेछ । उपचारका लागि भैरहवा त लगियो तर परिवारको आर्थिक अभावका कारण उपचारमा समस्या भएको छ ।
१६ वर्ष की बालिका हिजोआज आर्थिक अभाबका कारण उपचार हुन नसकेर मृत्यू संग लडिरहेकी छन । प्यूठान नगरपालिका ३ मटेङपोखरा निवासी राजेश गुरुङ र आमा संझना गुरुङकी एक मात्र छोरी हुन बविता। मृत्यु संग लडिरहेकी छोरीको उपचार खर्च गर्ने पैसा नभए पछी परिवारमा झनै पीडा थपीदै गएको छ । ‘छिमेकीसंग खोजेर लगेको रुपैयाले आजसम्म त धान्यौ,‘आमाल आसु झार्दै भनिन,‘अहिले सम्म ६ लाख खर्च भइसक्यो ।’ चिकिच्सकले अझै १० देखि १५ लाखसम्म खर्च हुने भनेको उनले बताइन् । छोरीको उपचारको रेख देखमा खटिएकी आमा संझनाका आँखा छोरीको बिमारका कारण जहिल्यै आशुले ओभाना छैनन् ।
बविता ले महेन्द्र मावि खलंगा बाट एस इ इ पास गरेकि छिन । पढ्ने र साथिभाई संग रमाउने उमेरमा यस्तो रोग लागे पछी बविताको ल्याप पढ्ने सपना अधुरै रहेको उनि बताउँछिन । अहिले सम्म पेटको तीन पटक शल्यक्रिया भइसकेको छ निमोनिया पनि भएको उनकी आमा बताउँछिन । बविताको भेन्टीलेटरमा राखेर उपचार भैरहेको छ ।
सहयो जुटाउदैःपाठक
बविता गुरुङ बचाउ भन्दै प्यूठान नगरपालिका ४ जुम्री निवासी हेमन्त पाठक लागि परेका छन । बविता गुरुङकी आमाले रुदै सहयोग गरिदिन पर्‍यो भने पछि सहयोगका लागि पाठक निरन्तर सहयोग अभियानमा लागेको बताए । बविता गुरुङ बचाउनका लागि म लागि परेको पाठकले बताए । आफन्त,नातागोता, सहयोगि मन समाजसेवी बुद्धिजिवीलाई आग्रह गरेको उनले जानकारी दिए । बविता बचाउ अभियानमा हाल सम्म ७ हजार ५ सय सहयोग जुटेको पठकले बताए । बविता बचाउ अभियानमा सहयोग गर्न चाहानेहरुले आमाको मोबाइल नम्बर ९८६६९९०२९९ सम्पर्क गरि सहगोग गर्न पाठकले आग्रह गरेका छन ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

हंसपुर स्वास्थ्य चौकीमा कार्यरत ल्याब असिस्टेन साधना के.सीले आफनो जन्मदिन क्षयरोग विरामीसँग मनाईन

सरुमारानी गाउँपालिकाको हंसपुर स्वास्थ्य चौकीमा कार्यरत ल्याब असिस्टेन साधना के.सीले आफनो जन्मदिन क्षयरोग विरामीसँग मनाएकी...

प्रचण्डले पाएनन् विश्वासको मत

१८ महिनापछि प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल ’प्रचण्ड’ सत्ताबाट बाहिरिएका छन् । प्रतिनिधि सभामा शुक्रबार राखेको विश्वासको...

‘रेड एड्भाइजरी’ जारी भएका दिन रात्रिकालीन सवारी सञ्चालनमा रोक

‘रेड एड्भाइजरी’ (उच्च जोखिमको सूचना) जारी भएका दिन तोकिएका जिल्लाहरूमा रात्रिकालीन सवारी सञ्चालनमा रोक लगाईएको...

नारायणगढ–मुग्लिन सडकमा पहिरोले दुई वटा बस त्रिशुली नदीमा मिसायो

नारायणगढ–मुग्लिन सडकको सिमलतालमा लेदोसहितको पहिरोले २ वटा बस बगाएको छ । शुक्रबार बिहान साढे ३...

यूवा गैरसरकारी संस्था महासंघ प्यूठान शाखा अध्यक्षमा प्रज्वल पहाडी

यूवा गैरसरकारी संस्था महासंघ प्यूठानको भेला सम्पन्न भएको छ । मंगलबार जुम्रीमा भएको भेलाले प्रज्वल...