News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

आर्थिक अभावका कारण बालकको उपचार गराउन सहयोगको याचना

बोम बहादुर परियार२०७८ असोज २२
७९० पटक
२०७८ असोज २२

छोराको उपचार गराउन अस्पताल हिडेकी खिन्ति पुन मगर अहिले प्यूठान अस्पतालमा आइपुगेकी छिन । रोल्पाबाट प्यूठान आएकि पुन मगरले अस्पतालको ५ नं बेडमा छोरो राजेशलाइ उपचार गराइरहेकी छिन । सुलिचौर रोल्पामा उपचार गराउन आएकी उनी त्यहाँ उपचार संभव नभएपछी प्यूठान आउनुपरेको हो ।

अस्पतालका बालरोग विशेषज्ञ डाक्टर सौरब श्रेष्ठका अनुसार बच्चालाई निमोनिया भएको र मुटुमा समस्या रहेको जानकारी दिए । छोरोको पुर्ण उपचारका लागि अझै केहि दिन अस्पताल राखिरहनुपर्नेछ । यहाँ उपचार संभव नभए बाहिर पनि पठाउनुपर्ने चिकित्सकले बताएका छन । साथमा २० हजार रुपैयाँ मात्र लिएर आएकी उनलाइ छोरोको उपचार गराउन आर्थिक समस्याले समस्या पारेको छ ।

‘खिन्तिले गहभरी आँसु ल्याउदै भनिन’, “गाउबाट ऋण काढेर लिएको पैसा एम्बुलेन्स भाडा र गाउँमै उपचार गराउँदा सकियो अब कसरी पैसा जुटाउने होला ।” अहिले बच्चालाई आर्थिक अभाबका कारण डाक्टरले लेखेको औषधि समेत चलाउन सकेकी छैनन ।

आर्थिक अभावमा उपचार गराउन कठिन रहेकी उनले छोरो बँचाउन सबैसँग हारगुहार गरीरहेकी छीन । बच्चालाई राम्रोसँग एन्टिबायोटिक चलाए केही सुधार हुन सक्ने बताएका छन । तर सामान्य ओषधि पनि उनले किन्न सकेकी छैनन । अहिले अस्पतालबाटै सहजीकरण गराउदै बच्चाको उपचार भैरहेको चिकित्सकले बताए ।

रोल्पाको लुङगृ घर भएकी खिन्तीले आफ्नो श्रीमान बच्चाको उपचारको लागि ऋण काढ्न गाउँ गएपनि पैसा लिएर अँझै आएका छैनन । आर्थिक अभाबले प्युठान अस्पतालको शैयामा छटपटाईरहेका बालकको उपचारको लागि हार गुहार गरीरहेकी आमाले सबैसँग सहयोगको याचना गरीरहेकी छिन । सहयोगी मनहरुले सहयोगका लागि उपचाररत बच्चाकी दिदिको सम्पर्क नम्बर 974-6388321 रहेको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

सहिद पार्कमा भौतिक संरचना थपिदै

प्यूठान गनरपालिका ७ गाजुरीमा रहेको सहिद स्मृति पार्कको निर्माण कार्य भइरहेको छ । थप व्यवस्थित...

प्यूठानमा २२ हजार ८ सय २४ जना बालबालिकालाई दादुरा–रुवेला खोप लगाईदै

प्यूठानमा २२ हजार ८ सय २४ जना बालबालिकालाई दादुरा–रुवेला खोप लगाईदैछ । स्वास्थ्य कार्यालय प्यूठानले...

प्रजातन्त्र दिवस प्यूठानमा पनि विभिन्न कार्यक्रम गरि मनाईयो

प्रजातन्त्र दिवस प्यूठानमा पनि विभिन्न कार्यक्रम गरि मनाईएको छ । जिल्ला प्रशासन कार्यालय प्यूठानको आयोजनामा...

मुक्ति मा.विको ७२ औं वार्षिक उत्सव तथा अभिभावक भेला सम्पन्न

मुक्ति माध्यामिक विद्यालय रातामाटाको ७२ औं वार्षिक उत्सव तथा अभिभावक भेला सम्पन्न भएको छ ।...

घुमन्ते व्यापारीहरुलाई निरुत्साहित गर्न प्यूठान उद्योग वाणिज्य संघको होडिङ्ग वोर्ड

प्यूठान जिल्लामा अनाधिकृत रुपमा रहेका घुमन्ते व्यापारीहरुलाई निरुत्साहित गर्नको लागि प्यूठान उद्योग वाणिज्य संघले होडिङ्ग...