News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

आर्थिक अभावका कारण बालकको उपचार गराउन सहयोगको याचना

बोम बहादुर परियार२०७८ असोज २२
८२७ पटक
२०७८ असोज २२

छोराको उपचार गराउन अस्पताल हिडेकी खिन्ति पुन मगर अहिले प्यूठान अस्पतालमा आइपुगेकी छिन । रोल्पाबाट प्यूठान आएकि पुन मगरले अस्पतालको ५ नं बेडमा छोरो राजेशलाइ उपचार गराइरहेकी छिन । सुलिचौर रोल्पामा उपचार गराउन आएकी उनी त्यहाँ उपचार संभव नभएपछी प्यूठान आउनुपरेको हो ।

अस्पतालका बालरोग विशेषज्ञ डाक्टर सौरब श्रेष्ठका अनुसार बच्चालाई निमोनिया भएको र मुटुमा समस्या रहेको जानकारी दिए । छोरोको पुर्ण उपचारका लागि अझै केहि दिन अस्पताल राखिरहनुपर्नेछ । यहाँ उपचार संभव नभए बाहिर पनि पठाउनुपर्ने चिकित्सकले बताएका छन । साथमा २० हजार रुपैयाँ मात्र लिएर आएकी उनलाइ छोरोको उपचार गराउन आर्थिक समस्याले समस्या पारेको छ ।

‘खिन्तिले गहभरी आँसु ल्याउदै भनिन’, “गाउबाट ऋण काढेर लिएको पैसा एम्बुलेन्स भाडा र गाउँमै उपचार गराउँदा सकियो अब कसरी पैसा जुटाउने होला ।” अहिले बच्चालाई आर्थिक अभाबका कारण डाक्टरले लेखेको औषधि समेत चलाउन सकेकी छैनन ।

आर्थिक अभावमा उपचार गराउन कठिन रहेकी उनले छोरो बँचाउन सबैसँग हारगुहार गरीरहेकी छीन । बच्चालाई राम्रोसँग एन्टिबायोटिक चलाए केही सुधार हुन सक्ने बताएका छन । तर सामान्य ओषधि पनि उनले किन्न सकेकी छैनन । अहिले अस्पतालबाटै सहजीकरण गराउदै बच्चाको उपचार भैरहेको चिकित्सकले बताए ।

रोल्पाको लुङगृ घर भएकी खिन्तीले आफ्नो श्रीमान बच्चाको उपचारको लागि ऋण काढ्न गाउँ गएपनि पैसा लिएर अँझै आएका छैनन । आर्थिक अभाबले प्युठान अस्पतालको शैयामा छटपटाईरहेका बालकको उपचारको लागि हार गुहार गरीरहेकी आमाले सबैसँग सहयोगको याचना गरीरहेकी छिन । सहयोगी मनहरुले सहयोगका लागि उपचाररत बच्चाकी दिदिको सम्पर्क नम्बर 974-6388321 रहेको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

नौबहिनीले गर्‍यो विषयगत समितिका प्रमुखहरुसँग छलफल

नौबहिनी गाउँपालिकामा विषयगत समितिको बैठक सकिएको छ । आज सोमबार बसेको विभिन्न शाखाका शाखा प्रमुखहरुको...

लामो खडेरीले मकैबाली सुक्न थाले, किसान चिन्तित

लामोसमय सम्म पानी नपरेर मकैबाली धमाधम सुक्न थालेपछि जिल्लाभरका किसान प्रभावित भएका छन् । मुख्यबालीको...

प्यूठान नगरपालिका ३ मा भएको पशु स्वास्थ्य शिविरबाट ८४ जनाले सेवा लिए

प्यूठान नगरपालिका ३ मा पशु स्वास्थ्य शिविर सम्पन्न भएको छ । आइतबार प्यूठान नगरपाकिलाको पशु...

रक्तदाता दिवसको अवसरमा प्यूठानमा १५ जनाले गरे रक्तदान

विश्व रक्तदाता दिवस प्यूठानमा पनि मनाईएको छ । नेपाल रेडक्रस सोसाईटी जिल्ला शाखा प्यूठानको आयोजना...

प्यूठानको ऐरावतीमा भिरबाट लडेर एक पुरुषको मृत्यु

प्यूठानको ऐरावती गाउँपालिकामा एक पुरुषको भिरबाट लडेर मृत्यु भएको छ । शुक्रबार विहान साढे ११...