News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

बाँदीकोटमा गढीकोट मेला लाग्दै

बिमल प्रसाद पोख्रेल२०७८ असोज ३१
३४३ पटक
२०७८ असोज ३१

झिमरुक गाउँपालिका २ बाँदिकोट स्थित गढीकोट आलमदेवी मन्दिरमा यस वर्ष मेला लाग्ने भएको छ । बिगतका बर्षहरुमा जस्तै यो वर्ष पनि कोजाग्रत पुर्णीमाको दिन कार्तिक ३ गते बिबिध पुजापाठसँगै मेला लाग्ने भएको हो । गत बर्ष बिश्वब्यापी रुपमा फैलिएको कोरोना संक्रमणको दर बढेको कारण सामान्य रुपमा मात्रै मेला लगाइएको थियो ।

मेला ब्यवस्थित रुपमा सन्चालन गर्नका लागि बिभिन्न उपसमिति समेत बनाइ तयारि अन्तिम चरणमा पुगेको मन्दिर व्यवस्थापन समितिका अध्यक्ष भुपेन्द्र एमसिले बताए । यस मन्दिरमा पुर्णिमाको दिन शान्तिको प्रतिक सेतो परेवा उडाउने प्रचलन छ । भाकल गरेकाहरुले पाठा तथा पाडा बलिका लागि चढाउने गरीन्छ । यहाँ परम्परागत रुपमा रहेको लाखे सरायँ नाँच पनि देखाउने चलन छ ।

मेला भर्न आउनेहरुका लागि अनिवार्य रुपमा मास्क लगाउनुपर्ने र अनावश्यक भिडभाड नगर्न आलमदेवि मन्दिर ब्यवस्थापन समितिका उपाध्यक्ष कृष्ण प्रसाद पोख्रेलले जानकारी दिए । उनका अनुसार मन्दिर परिसर वरिपरि मदिरा सेवन तथा बिक्रि वितरणमा पनि रोक लगाइएको छ ।

यहाँ मेला भर्नका लागि प्यूठान सहित गुल्मि,  अर्घाखाँची, रोल्पा, दाङ, कपिलवस्तु, रुपन्देहि लगायतका ठाउँबाट भक्तजनहरु आउने गर्दछन् । यस मन्दिरमा भाकल गरी परेवा उडाएमा, धुप ध्वजा, बली चढाएमा मनोकाङ्क्षा पुरा हुने जनविश्वास रहि आएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

प्रजातन्त्र दिवस प्यूठानमा पनि विभिन्न कार्यक्रम गरि मनाईयो

प्रजातन्त्र दिवस प्यूठानमा पनि विभिन्न कार्यक्रम गरि मनाईएको छ । जिल्ला प्रशासन कार्यालय प्यूठानको आयोजनामा...

मुक्ति मा.विको ७२ औं वार्षिक उत्सव तथा अभिभावक भेला सम्पन्न

मुक्ति माध्यामिक विद्यालय रातामाटाको ७२ औं वार्षिक उत्सव तथा अभिभावक भेला सम्पन्न भएको छ ।...

घुमन्ते व्यापारीहरुलाई निरुत्साहित गर्न प्यूठान उद्योग वाणिज्य संघको होडिङ्ग वोर्ड

प्यूठान जिल्लामा अनाधिकृत रुपमा रहेका घुमन्ते व्यापारीहरुलाई निरुत्साहित गर्नको लागि प्यूठान उद्योग वाणिज्य संघले होडिङ्ग...

शिशु कल्याण प्रा.विले अभिभावक शिक्षा अभिमुखिकरण तालिम सञ्चालन गर्‍यो

प्यूठान नगरपालिका ७ टाकुराचौर स्थित शिशु कल्याण प्रा.वि ले अभिभावक तथा अभिभावक शिक्षा अभिमुखिकरण तालिम...

सहकारीको मुल्यमान्यतालाई टेकेर सहकारी सञ्चालन गर्न प्रजिअ अर्यालको आग्रह

प्रमुख जिल्ला अधिकारी नारायण प्रसाद अर्यालले जिल्लामा रहेका सहकारी सञ्चालक समितिलाई सहकारीको मुल्यमान्यता भित्र रहेर...