News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

यूवा जनवादी गायक नवीन बस्यालकाे प्रगतिशिल तीज गीत सार्वजनिक

गाेविन्द विश्‍वकर्माभाद्र ०३ स्वर्गद्वारी, प्यूठान
६६८ पटक
भाद्र ०३ स्वर्गद्वारी, प्यूठान

नेपाली महिलाहरुकाे महान चाड हरितालिका तीजलार्इ लक्ष्यित उत्श्रृखल छाडा गीतहरु बजारमा सार्वजनिक भएकै समयमा एउटा शन्देशमूलक दरिलाे जनवादी तीज गीत बजारमा सार्वजनिक भएकाे छ । यूवा जनवादी गायक नवीन वस्याल र सिता थापा मगरकाे सुमधुर अावाजमा रहेकाे यस गीतका गीतकार टुकाराम दास रहनु भएकाे छ ।

हेमराज अाश्रमकाे संगीत एवम् संगीत संयाेजनमा तयार पारिएकाे यस गीतले नारि अधिकारकाे बारेमा खुलेर बाेलेकाे छ । समाजमा हुने नारि माथिकाे दुर्व्यवहार, शाेषण, दमन र भिवेदकाे चर्काे रुपले यस गीतमा विराेध र खण्ड शब्द मार्फत गीतकार दासले गर्नुभएकाे छ । तीज गीत मार्फत नै चेतनाका शब्दहरु प्रस्तुत गर्ने गीतहरु विरलै पाइन्छन । त्यसैले संस्कृतिलार्इ कुल्चेर पहिचानलाइ लत्याएर बनाइएका तीज गीत हैन, यस्ता प्रगतिशिल गीतहरु सुनाैं अनि परिर्वतनकाे निम्ती सबै जागरुग भएर अगाडी बढाै‌ ।

गीत सार्वजनिक भएपछी सिखवर सँग कुरा गर्दै यूवा जनवादी गायक नवीन बस्यालले अाफू जनवादी गायक भएकाे हैसियतले अहिले सम्म अाफूले गायका अनि सृजना गरेका सबै गीतहरु सन्देशमूलक, चेतनामूलक र प्रगतिशिल भएकाे बताउनुभयाे । त्यसैले तीज गीत पनि अन्य गीतहरुलार्इ जाे विकृतजन्य शब्दहरु प्रयाेग गरेर निर्माण गरिएकाे हुन्छ त्यस्ता गीतलार्इ चुनाैती दिनकाे लागि अाफूले प्रगतिशिल तीज गीत बजारमा लिएर अाएकाे बताउनुभयाे । गीतले सबै खाले दर्शक श्राेताकाे मन जिताेस् शुभकामना ।

भिडियाे :

प्रतिकृया दिनुहोस्

हामीस‌ग जोडिनुहोस।

शुरविर पण्डित (दारी बा)को टोली प्यूठान आउदै

राष्ट्रिय कलाकार शुरविर पण्डित (दारी बा)को टिम प्यूठान आउने भएको छ । जिल्लाको माण्डवी गाउँपालिका...

प्यूठान डान्स आईडल हुँदै

जिल्लामा प्यूठान डान्स आईडल प्रतियोगिता सञ्चालन हुने भएको छ । फागुन ४ गतेदेखि १४ गतेसम्म...

हाम्रो नजर : संघारकै फोहोर देख्दैन प्यूठान नगरपालिका

जिल्लाकै मध्यभागमा रहेको गणतान्त्रिक खेलकुद मैदानको स्टेजमा निर्माण गरिएको शौचालयमा फोहोरको डंगुर थुप्रिदा नजिकै रहेको...

एउटा खेलले मात्र उपलब्धि हासिल गर्न सकिन्न – प्रतिनिधि सभा सदस्य थापा

प्रतिनिधि सभा सदस्य सुर्य थापाले एकपटकको खेलले मात्र उपलब्धि हासिल गर्न नसकिने बताएका छन ।...

सहिदहरुको सम्झानामा कविता वाचन एवम् रक्तदान कार्यक्रम गरी दिवस मनाइयो

प्यूठानमा सहिद दिवसको अवसरमा कविता वाचन एवम् रक्तदान कार्यक्रम भएको छ । सोमबार ६७ औ...

हामिस‌ग जोडिनुहोस।

समाचार सुचना र मनोरञ्जनका लागी