News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

रक्तसन्चार केन्द्रलाई सुदृढीकरण गर्न १२ लाख बढीको सामग्री खरिद

९०४ पटक

बोम बहादुर परियार
असार १९,

प्युठानमा रक्तसञ्चार सेवा केन्द्रलाइ सुदृढीकरण गर्न १२ लाख २३ हजार ४ सय बराबरको स्वास्थ औजार , मेसिन तथा ल्याब सामाग्री खरिद गरिएको छ । बिहिबार प्युठान नगरपाकिकाका जनप्रतिनिधि , प्युठान अस्पतालका डाक्टर , स्वास्थ कार्यालयका प्रमुख ,पत्रकार लगाएतको उपस्थितमा उक्त समानहरुको सार्बजनिक परिक्षण तथा अनुगमन गरिएको हो ।
जिल्लामा रहेको एकमात्र रक्तदान केन्द्रलाई थप व्यवस्थीत गर्दै बिरामीको माग अनुसारको स्वच्छ र सुरक्षित रुपमा रगत उपलब्ध गराउने उद्येश्यले फ्रीज , जेनेटर , डोनर बेड लगाएत १६ प्रकारका ल्याब सामाग्री खरिद गरिएको नेपाल रेडक्रस सोसाईटी प्युठानका सभापती गुमानराज पुलामीले जानकारी गराउनु भयो ।
१२ लाख २३ हजार ४ सय मध्य १० लाख प्रदेश सरकारले दिएको र बाकी रकम रेड्क्रस प्युठान साखाले ब्यहोर्ने गरि सामान खरिद गरिएको उहाले बताउनु भयो । २०६८ सालमा आकस्मिक रक्तसन्चार सेवा मात्र दिने गरि स्थापना गरिएको सस्थाले २०७१ सालदेखी रगत संचित सेवा सुरु गरेको थियो । सिमित साधन श्रोत बाट स्थापना गरिएको सस्थाले हालसम्म जिल्लामा बिरामीलाई रगतको कुनै कमि हुन नदिएको पुलामिले बताउनु भयो । पहिले ल्याब सामाग्री सिमित थियो जस्ले गर्दा टाढा गएर रक्तदान सम्बन्धी क्याम सन्चालन गर्न गाह्रो थियो तर अहिले थप सामाग्री खरिद गरियसंगै जिल्लाका बिभिन्न ठाउँमा पुगेर क्याम्प सन्चालन गर्न सहज हुने उहाले बताउनु भयो ।
त्यस्तै प्युठान अस्पतालका एम डि जि पि डाक्टर सुनिल सुनार ले रक्तसन्चार सेवा केन्द्र सुदृढीकरण हुनु नै जिल्ला बासी र छिमेकी जिल्ला बासी सबैलाई खुसिको कुरा रहेको बताउनु भयो । अस्पतालको नजिकै रक्तदान केन्द्र भएकै कारण अस्पतालमा आएका बिरामिले प्रत्येक्ष रुपमा लाभ लिएको र अपरेसन लगातको काम मा पनि ठुलो सहयोग मिलेको उहाको भनाई छ ।
त्यस्तै प्युठान नगरपालिकाका नगर प्रमुख अर्जुन कुमार कक्षपतिले जिल्लाको रक्तदान केन्द्रलाई थप स्तरीय बनाउनको लागि आफु पनि सकारात्मक रहेको बताउनु भयो ।
हाल जिल्लामा रहेको रक्तदान केन्द्रमा आफ्नै भवनमा रहि २ जना कर्मचारिले सेवा दिएका छन ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

हामीस‌ग जोडिनुहोस।

कहॉ रोकियो पर्यटकीय पदमार्ग ?

प्यूठानको स्वर्गद्रारीबाट गौमुखी पुग्ने पर्यटकीय पदमार्ग वर्षौ देखि अलपत्र परेको छ । पछिल्ला वर्षहरुमा केन्द्रिय,...

प्यूठानको गौँमुखीमा अरिङगालले टोकेर एक जनाको मृत्यु ,५ घाइते

प्यूठानको गौंमुखी गाउँपालिका ५ खुङमा अरिङगालले टोकेर एक जनाको मृत्यु भएको छ । पाँच जना...

शिक्षा पहिलो प्राथमिकतामा किन पर्दैन?

विषय प्रवेश : हरेक राजनीतिकर्मी, अधिकारकर्मी, समाजसेवी, बौद्धिककर्मीले विकास र समृद्धिका कुरा गर्दा, भाषण गर्दा...

जीवनकाे रङ्ग : बुटिक कलामा रम्दै मनि

फेशन डिजाइन र बुटिकले नङ र मासुको जस्तो सम्बन्ध कायम गरेको छ । फेसन डिजाइनिङ...

    हामिस‌ग जोडिनुहोस।

    समाचार सुचना र मनोरञ्जनका लागी