News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

अपांगता भएका ७५ जनालाई न्यानो कपडा वितरण

सिखबर संवाददाता१८ म‌सिर प्यूठान
७३२ पटक
१८ म‌सिर प्यूठान

नौवहिनी गाँउपालीकाले अपांगता भएका ७५ जनालाई न्यानो कपडा वितरण गरेको छ। अपांगता भएका व्यक्तिहरुको २९औँ अन्तराष्टिय दिवस(डिसेम्वर ३) को अवसरमा आज गाँउपालीकामा रहेका क र ख वर्ग(पुर्ण असक्त र अति असक्त अपांगता) भएका ७५ जनालाई कपडा वितरण गरेको हो।

प्रत्येक व्यक्तिलाई कम्वल र ज्याकेट वा स्विटर वितरण गरिएको गाँउपालीकाको सामाजिक विकाश शाखाले जानकारी दिएको छ। सामाग्री वितरण कार्यक्रममा वोल्दै गाँउपालीका उपाध्यक्ष तथा कार्यक्रमका अध्यक्ष घन बहादुर बुढा मगरले जनताको दुख र असक्तको सहारा वन्न सरकारले जाडोमा अपांगता भएका नागरिकलाई न्यानो कपडा वितरण गरेको वताउनु भयो। उहाँले आगामि दिनमा गाँउपालीकाले सवै किसिमका अपांगता भएका व्यक्तिलाई सम्मान, सहयोग र हौसला प्रदान गर्ने वताउनु भयो। गाँउपालीकाका प्रमुख प्रशासकिय अधिकृत थानेश्वर भण्डारीले स्वागत मन्तव्य राख्दै गाँउपालीकाले प्रदान गरेको उक्त सहयोगले चिसो मौसममा कठ्यांग्रीनवाट जोगिन अपांगता भएका व्यक्तिलाई महत्वपुर्ण सहयोग पुग्ने अपेक्षा गरिएको वताउनु भयो।

कार्यक्रममा जि स स सदस्य सुमित्रा सुनार, वडा अध्यक्षहरु कमल बहादुर घर्ती मगर र माधव सिँह केसी तथा कार्यपालिका सदस्य चन्द्रा सुवेदी, तारा विक, गोरबहादुर सुनार तथा इलाका प्रहरी कार्यालयका निमित्त प्रमुख सई हस्त बहादुर घर्ति, रेडक्रश उपशाखा बहाने का प्रमुख देविप्रसाद रिजाल एवम् नौबहिनी अपाङ्ग सञ्जाल का अध्यक्ष भक्त बहादुर दर्लामी को तथा अपाङ्गता भएका व्यक्ती का सँरक्षक तथा कर्मचारीहरु को उपस्थिती मा सम्पन्न भयो । कार्यक्रम सञ्चालन सामाजिक विकाश शाखा का प्रमुख दामोदर पाण्डे ले गर्नु भएको थियो ।

अपाङ्गता भएका व्यक्ती हरु को अन्तराष्ट्रिय दिवस प्रत्येक वर्ष डिसेम्वर ३ का दिन विश्वव्यापी रुपमा मनाउदै आइएको छ । यसपालीको अन्तर्राष्टिय दिवस् ‘Building Back Better: toward a disability, inclusive, accessible and sustainable post COVID-19 World’ अन्तर्राष्ट्रिय नारा तथा ‘कोभिड-१९ पश्चातको उत्कृष्ट पुनरागमनको शुनिश्चितता, अपाङ्गता भएका व्यक्तीहरु को पहुँच र दिगो विकाशको लागि हामी सबैको प्रतिबद्धता’ भन्ने राष्ट्रिय नारा का साथ दिवश मनाईएको छ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

हामीस‌ग जोडिनुहोस।

कहॉ रोकियो पर्यटकीय पदमार्ग ?

प्यूठानको स्वर्गद्रारीबाट गौमुखी पुग्ने पर्यटकीय पदमार्ग वर्षौ देखि अलपत्र परेको छ । पछिल्ला वर्षहरुमा केन्द्रिय,...

प्यूठानको गौँमुखीमा अरिङगालले टोकेर एक जनाको मृत्यु ,५ घाइते

प्यूठानको गौंमुखी गाउँपालिका ५ खुङमा अरिङगालले टोकेर एक जनाको मृत्यु भएको छ । पाँच जना...

शिक्षा पहिलो प्राथमिकतामा किन पर्दैन?

विषय प्रवेश : हरेक राजनीतिकर्मी, अधिकारकर्मी, समाजसेवी, बौद्धिककर्मीले विकास र समृद्धिका कुरा गर्दा, भाषण गर्दा...

जीवनकाे रङ्ग : बुटिक कलामा रम्दै मनि

फेशन डिजाइन र बुटिकले नङ र मासुको जस्तो सम्बन्ध कायम गरेको छ । फेसन डिजाइनिङ...

    हामिस‌ग जोडिनुहोस।

    समाचार सुचना र मनोरञ्जनका लागी