News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

प्यूठानमा एमाले फुटको असर सामान्य

झुलेनि नेटवर्क२०७८ भाद्र ११ प्यूठान
१७०४ पटक
२०७८ भाद्र ११ प्यूठान

एमाले नेता माधव नेपालले एमाले फूटाएर नेकपा एकीकृत समाजवादी पार्टी निर्माण गरेपछि प्यूठानमा एमालेको फुटको असर सामान्य देखिएको छ । २०१ सदस्य जिल्ला कमिटि मध्ये ३ जना बाहेक सबै एमालेमै खुलेका छन् । जनवर्गिय संघ संगठनमा पनि फुटको असर खासै देखिएको छैन् ।

नेकपाबाट एमाले ब्युतिएपछि माधव नेपाल नेतृत्वमा समानान्तर कमिटि गठन हुॅदा तीन जना जिल्ला कमिटि सदस्य समानान्तर कमिटिमा बसेका थिए । सो बेला भोजबिक्रम बुढा मगरको संयोजकत्वमा ६९ सदस्यीय समानान्तर कमिटि गठन भएको थियो । पार्टी फुटेपछि उनीहरु समेत खुलेका छैनन् । अहिले विधिवत रुपमा निर्वाचन आयोगमा नयाँ पार्टी बनेपछि पनि जिल्लामा एकीकृत समाजवादी पार्टीमा जानेहरुको संख्या नगन्य छ ।

 

जिल्लाको ९ स्थानीय तहमध्ये एमालेले ३ वटा गाउँपालिका र २४ वटा वडा अध्यक्षमा जितेको थियो । यि सबै जनप्रतिनिधि संस्थापन नेकपा एमालेमा खुलेरै लागेको एमाले जिल्ला कमिटि अध्यक्ष तुल्सीराम शर्माले बताए । संस्थापन पक्षसँग बिद्रोह गरी समानान्तर कमिटि बन्दा देखि अहिले नयाँ पार्टी गठन हुँदासम्म निर्वाचित जनप्रतिनिधि नयाँ पार्टीमा खुलेर देखिएका छैनन् । प्यूठान नगरपालिका उपमेयर र एकजना वडा सदस्यले आफुहरु तटस्थ रहेको बताउँदै आएका छन ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

हामीस‌ग जोडिनुहोस।

हाम्रो नजर : गौमुखी गाउँपालिकाले कृषि उपज खरिद गर्ने

गौमुखी गाउँपालिकाले आफ्नो पालिका भित्रका विभिन्न ठाउँलाई कृषि उत्पादन पकेट क्षेत्र निर्माण गर्ने भएको छ...

मल्लरानिका महिला स्वास्थ्य स्वयंसेबिका हरुलाई नगद र स्वास्थ्य सामाग्री दिदै सम्मान

बाेम बहादुर परियार मंसिर २० सोमबार १९ औ सामुदायिक महिला स्वास्थ्य स्वयंम सेबिका दिबस प्युठान...

बिवाहमा जन्ती गएका सबै बिरामी परे

प्युठान नगरपालिका वडा न ६ माझकाेट गुरुङगाउमा ४६ जना विरामि परेका छन । पाल्पाको बुरखु्टा...

जितेको खुसियाली साट्दै घरदैलोमा विजयी सांसदहरु

झुलेनी नेटवर्क१९,मंसिर २०७९प्रतिनिधि र प्रदेशसभा निर्वाचनमा जितेका सांसदहरू मतदातालाई धन्यवाद दिन घरदैलोमा जुटेका छन् ।...

हामिस‌ग जोडिनुहोस।

समाचार सुचना र मनोरञ्जनका लागी