News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

प्यूठानमा एमाले फुटको असर सामान्य

झुलेनि नेटवर्क२०७८ भाद्र ११ प्यूठान
१९६५ पटक
२०७८ भाद्र ११ प्यूठान

एमाले नेता माधव नेपालले एमाले फूटाएर नेकपा एकीकृत समाजवादी पार्टी निर्माण गरेपछि प्यूठानमा एमालेको फुटको असर सामान्य देखिएको छ । २०१ सदस्य जिल्ला कमिटि मध्ये ३ जना बाहेक सबै एमालेमै खुलेका छन् । जनवर्गिय संघ संगठनमा पनि फुटको असर खासै देखिएको छैन् ।

नेकपाबाट एमाले ब्युतिएपछि माधव नेपाल नेतृत्वमा समानान्तर कमिटि गठन हुॅदा तीन जना जिल्ला कमिटि सदस्य समानान्तर कमिटिमा बसेका थिए । सो बेला भोजबिक्रम बुढा मगरको संयोजकत्वमा ६९ सदस्यीय समानान्तर कमिटि गठन भएको थियो । पार्टी फुटेपछि उनीहरु समेत खुलेका छैनन् । अहिले विधिवत रुपमा निर्वाचन आयोगमा नयाँ पार्टी बनेपछि पनि जिल्लामा एकीकृत समाजवादी पार्टीमा जानेहरुको संख्या नगन्य छ ।

 

जिल्लाको ९ स्थानीय तहमध्ये एमालेले ३ वटा गाउँपालिका र २४ वटा वडा अध्यक्षमा जितेको थियो । यि सबै जनप्रतिनिधि संस्थापन नेकपा एमालेमा खुलेरै लागेको एमाले जिल्ला कमिटि अध्यक्ष तुल्सीराम शर्माले बताए । संस्थापन पक्षसँग बिद्रोह गरी समानान्तर कमिटि बन्दा देखि अहिले नयाँ पार्टी गठन हुँदासम्म निर्वाचित जनप्रतिनिधि नयाँ पार्टीमा खुलेर देखिएका छैनन् । प्यूठान नगरपालिका उपमेयर र एकजना वडा सदस्यले आफुहरु तटस्थ रहेको बताउँदै आएका छन ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

गठबन्धन पछि नवनियुक्त ३ मन्त्रीले लिए शपथ

नवनियुक्त ३ जना मन्त्रीले सोमबार पद तथा गोपनीयताको शपथ लिएका छन् । नेकपा माओवादी केन्द्रबाट...

नयाँ गठबन्धनमा मन्त्रालय र सिट बाँडफाँटको टुङ्गो लगाउन चार सदस्यीय कार्यदल बन्यो

नयाँ गठबन्धनले मन्त्रालय र सिट बाँडफाँटको टुङ्गो लगाउन चार सदस्यीय कार्यदल बनाएको छ । जसमा...

सरुमारानीमा मुल्यांकन कार्यविधिहरुको अभिमुखिकरण कार्यक्रम सुरु

सरुमारानी गाउँपालिकामा स्थानीय तहमा लागु भएका विभिन्न मुल्यांकन कार्यविधिहरुको अभिमुखिकरण कार्यक्रम सुरु भएको छ ।...

तरकारी खेतीमा रमाउँदै शारदा

प्युठान नगरपालिका ४ ढाँडखोलाकी शारदा सापकोटाले कृषि खेती गर्न थालेको करिब ३ बर्ष भयो ।...

व्यवसाय प्रवद्र्धन, नेतृत्व विकास र उत्पे्ररणा सम्बन्धी २ दिने तालिम जुम्रीमा सुरु

व्यवसाय प्रवद्र्धन, नेतृत्व विकास र उत्पे्ररणा सम्बन्धी २ दिने तालिम प्यूठानमा सुरु भएको छ ।...