News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

प्युठानको मतपरिणाम रोचक बन्दै, गढ क्षेत्रमै गठबन्धन कम्जोर

मधुसुधन पोख्रेलम‌‌‍सिर ७
३५७ पटक
म‌‌‍सिर ७

प्यूठान
जिल्ला सरदमुकाम खलंगा स्थीत जिल्ला समोन्वय समितिको सभाहलमा प्रतिनिधी सभा र प्रदेश सभाको मतगणना भैरहेको छ । मतगणनाको परिणम आकलन गरिएको भन्दा फरक देखिएको छ । गठबन्धन निकट दलका उम्मेद्वारहरुले आफ्नै पकट मानिने क्षेत्रबाट निकै कम मत प्रप्त गरेका छन ।
सत्तारुढ गढबन्धन दलहरुले जितेका गौमुखी, ऐरावती,झिमरुक र माण्डबी गाउँपालिकामा स्थानीय तहको निर्वाचनमा भन्दा कम मत प्राप्त गरेका छन । गौमुखि गाउँपालिकमा सत्तारुढ गठबन्धकी उम्मेद्वार दुर्गा पौडेलले ३ हजार ८ सय ६८ मत प्राप्त गरेकी छिन । यहाँ नेकपा एमालेका उम्मेद्वार सूर्य थापाले ३ हजार ८ सय ५२ मत प्राप्त गरेका छन । गौमुखिमा १६ मत मात्र मतअन्तर देखिएको छ गौमुखी गाउँपालिका गठबन्धनको पकट क्षेत्र मानिन्थ्यो । ऐरावती गाउँपालिकामा एमालेका उम्मेद्वार थापाले ३ हजार ६ सय ६० र पौडेलले २ हजार २ सय ६२ मात्र मत प्राप्त गरेकी छिन । यि दुई गाउँपालिकाहरुमा गठबन्धनले एमालेका उम्मेद्वारलाई निकै मतअन्तरले पछाडि पार्ने अनुमान गरिएको थियो । गौमुखी, ऐरावती सरुमारानी,नौबहिनी,र झिमरुक गाउँपालिकाको मत गन्दा एमालेका उम्मेद्वार सूर्य बहादुर थापा क्षेत्रीले २२ हजार १सय २३ मत लिएका छन, गठबन्धनकी उम्मेद्वार दुर्गा पौडेलले १८ हजार ८ सय ८ मत प्राप्त गरेकी छीन । मतअन्तर ३ हजार ३ सय १५ रहेको छ । संघ अन्र्तरगत प्यूठान, स्वार्गद्वारी नगरपालिका,माण्डबी गाउँपालिका र मल्लरानी गाउँपालिका को मत गणना गर्न बाँकी रहेको छ । जिल्लाको प्रदेश सभा क र ख मा पनि गठबन्धनका उम्मेद्वारले आकलन गरिएको भन्दा कम मत प्राप्त गरेका छन
यो समाचार तयार पार्द सम्म प्रदेश सभा ख मा एमालेका उम्मेद्वार हरी प्रसाद रिजालले ८ हजार ७ सय ९४ मत प्राप्त गरेका छन भने गठबन्धनका उम्मेद्वार सरोज थापाले ७ हजार ८ सय ५६ मत प्राप्त गरेका छन । त्यस्तै क मा पनि रोचक प्रतिस्पर्धा देखिएको छ । सरुमारानी ऐरावती र माण्डवी गाउँपालिकाको मत गनिसक्दा एमालेका उम्मेद्वार तुल्सी शर्माले १० हजार ६ सय ६८ मत लिएकाछन भने गठबन्धनका उम्मेद्वार कृष्ण प्रसाद अधिकारीले ८ हजार ५ सय १७ मत प्राप्त गरेका छन । प्रदेश क को स्वार्गद्वारी नगरपालिका र प्यूठान नगरपालिकाका १,२,३ र ५ वडाको मत गन्न बाँकी छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

नौबहिनीमा पहिरोले घरगोठ बगायो

गयराती परेको अविरल बर्षाका कारण नौबहिनी गाउँपालिकामा पहिरोले ३ घर बगाएको छ । नौबहिनी गाउँपालिका...

जन्मदिनको अवसरमा लायन्सले दियो फर्निचर

लायन्स क्लब अफ प्यूठानले जन्मदिनको अवसरमा सामाग्री प्रदान गरेको छ । बिहिबार लायन्स क्लव अफ...

संविधान दिवसमा बिरामीलाई फलफुल बितरण

संविधान दिबसको अबसरमा प्यूठान अस्पतालका बिरामीलाई फलफुल बितरण गरिएको छ । बिहिबार जिल्ला समन्वय समिति...

शिक्षकका माग पुरा नभए आन्दोलन थप शसक्त हुने

विद्यालय शिक्षा विधेयकका कतिपय व्यवस्थाप्रति विरोध जनाउँदै शिक्षकहरुको छाता संगठन नेपाल शिक्षक महासंघले आन्दोलनका कार्यक्रम...

प्यूठानमा ३ जनाको कैद सजाय माफी मिनाहा

आज संविधान दिवस,देशभर विभिन्न कार्यक्रम गरी मनाईएको छ । सार्वभौम संविधान सभाबाट २०७२ असोज ३...