News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

प्युठानको मतपरिणाम रोचक बन्दै, गढ क्षेत्रमै गठबन्धन कम्जोर

मधुसुधन पोख्रेलम‌‌‍सिर ७
२५४ पटक
म‌‌‍सिर ७

प्यूठान
जिल्ला सरदमुकाम खलंगा स्थीत जिल्ला समोन्वय समितिको सभाहलमा प्रतिनिधी सभा र प्रदेश सभाको मतगणना भैरहेको छ । मतगणनाको परिणम आकलन गरिएको भन्दा फरक देखिएको छ । गठबन्धन निकट दलका उम्मेद्वारहरुले आफ्नै पकट मानिने क्षेत्रबाट निकै कम मत प्रप्त गरेका छन ।
सत्तारुढ गढबन्धन दलहरुले जितेका गौमुखी, ऐरावती,झिमरुक र माण्डबी गाउँपालिकामा स्थानीय तहको निर्वाचनमा भन्दा कम मत प्राप्त गरेका छन । गौमुखि गाउँपालिकमा सत्तारुढ गठबन्धकी उम्मेद्वार दुर्गा पौडेलले ३ हजार ८ सय ६८ मत प्राप्त गरेकी छिन । यहाँ नेकपा एमालेका उम्मेद्वार सूर्य थापाले ३ हजार ८ सय ५२ मत प्राप्त गरेका छन । गौमुखिमा १६ मत मात्र मतअन्तर देखिएको छ गौमुखी गाउँपालिका गठबन्धनको पकट क्षेत्र मानिन्थ्यो । ऐरावती गाउँपालिकामा एमालेका उम्मेद्वार थापाले ३ हजार ६ सय ६० र पौडेलले २ हजार २ सय ६२ मात्र मत प्राप्त गरेकी छिन । यि दुई गाउँपालिकाहरुमा गठबन्धनले एमालेका उम्मेद्वारलाई निकै मतअन्तरले पछाडि पार्ने अनुमान गरिएको थियो । गौमुखी, ऐरावती सरुमारानी,नौबहिनी,र झिमरुक गाउँपालिकाको मत गन्दा एमालेका उम्मेद्वार सूर्य बहादुर थापा क्षेत्रीले २२ हजार १सय २३ मत लिएका छन, गठबन्धनकी उम्मेद्वार दुर्गा पौडेलले १८ हजार ८ सय ८ मत प्राप्त गरेकी छीन । मतअन्तर ३ हजार ३ सय १५ रहेको छ । संघ अन्र्तरगत प्यूठान, स्वार्गद्वारी नगरपालिका,माण्डबी गाउँपालिका र मल्लरानी गाउँपालिका को मत गणना गर्न बाँकी रहेको छ । जिल्लाको प्रदेश सभा क र ख मा पनि गठबन्धनका उम्मेद्वारले आकलन गरिएको भन्दा कम मत प्राप्त गरेका छन
यो समाचार तयार पार्द सम्म प्रदेश सभा ख मा एमालेका उम्मेद्वार हरी प्रसाद रिजालले ८ हजार ७ सय ९४ मत प्राप्त गरेका छन भने गठबन्धनका उम्मेद्वार सरोज थापाले ७ हजार ८ सय ५६ मत प्राप्त गरेका छन । त्यस्तै क मा पनि रोचक प्रतिस्पर्धा देखिएको छ । सरुमारानी ऐरावती र माण्डवी गाउँपालिकाको मत गनिसक्दा एमालेका उम्मेद्वार तुल्सी शर्माले १० हजार ६ सय ६८ मत लिएकाछन भने गठबन्धनका उम्मेद्वार कृष्ण प्रसाद अधिकारीले ८ हजार ५ सय १७ मत प्राप्त गरेका छन । प्रदेश क को स्वार्गद्वारी नगरपालिका र प्यूठान नगरपालिकाका १,२,३ र ५ वडाको मत गन्न बाँकी छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

हामीस‌ग जोडिनुहोस।

प्यूठान नगरपालिका द्धारा कृषकलाई कुखुराको चल्ला वितरण

प्यूठान नगरपालिकाले अति न्यून आय भएका कृषकहरुका लागि कुखुराको चल्ला वितरण गरेको छ । नगरपालिकाले...

मिडियाकर्मि र स्वास्थ्यकर्मि बिच स्वास्थ्य प्रवर्द्दन सेवा सम्बन्धी पैरबी कार्यक्रम सम्पन्न

स्वास्थ्य निर्देशानालय लुम्बिनी प्रदेशको आयोजनामा सञ्चारकर्मी र स्वास्थ्य कर्मीहरुसंग स्वास्थ्य प्रवद्र्धन सेवा सम्बन्धी पैरवी कार्यक्रम...

आहा ! नौकुलोले दिदै छ किसानलाइ खुसी

प्यूठान नगरपालिका १, २ र ३ वडाका स्थानीयले लाभलिने विजयनगरको नौकुलो सिँचाइ योजना निमार्ण पूरा...

असिनाले सेताम्य गौमुखी क्षेत्र, खेतिवालिमा क्षेती (फोटो फिचर)

गौमुखी गाउँपालिका क्षेत्रमा परेको भिषण असिना पानीले यहाँका किसानले लगाएको अन्नबालीमा ठूलो क्षति पुर्याएको छ...

राष्ट्रिय जनमोर्चाद्धारा प्यूठानमा संघियता विरुद्ध प्रदर्शन

राष्ट्रिय जनमोर्चाले संघियताको विरुद्ध प्यूठानमा विरोध ¥याली र विरोध सभा गरेको छ । गत विहिबार...

हामिस‌ग जोडिनुहोस।

समाचार सुचना र मनोरञ्जनका लागी