News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

प्युठानको मतपरिणाम रोचक बन्दै, गढ क्षेत्रमै गठबन्धन कम्जोर

मधुसुधन पोख्रेलम‌‌‍सिर ७
४४५ पटक
म‌‌‍सिर ७

प्यूठान
जिल्ला सरदमुकाम खलंगा स्थीत जिल्ला समोन्वय समितिको सभाहलमा प्रतिनिधी सभा र प्रदेश सभाको मतगणना भैरहेको छ । मतगणनाको परिणम आकलन गरिएको भन्दा फरक देखिएको छ । गठबन्धन निकट दलका उम्मेद्वारहरुले आफ्नै पकट मानिने क्षेत्रबाट निकै कम मत प्रप्त गरेका छन ।
सत्तारुढ गढबन्धन दलहरुले जितेका गौमुखी, ऐरावती,झिमरुक र माण्डबी गाउँपालिकामा स्थानीय तहको निर्वाचनमा भन्दा कम मत प्राप्त गरेका छन । गौमुखि गाउँपालिकमा सत्तारुढ गठबन्धकी उम्मेद्वार दुर्गा पौडेलले ३ हजार ८ सय ६८ मत प्राप्त गरेकी छिन । यहाँ नेकपा एमालेका उम्मेद्वार सूर्य थापाले ३ हजार ८ सय ५२ मत प्राप्त गरेका छन । गौमुखिमा १६ मत मात्र मतअन्तर देखिएको छ गौमुखी गाउँपालिका गठबन्धनको पकट क्षेत्र मानिन्थ्यो । ऐरावती गाउँपालिकामा एमालेका उम्मेद्वार थापाले ३ हजार ६ सय ६० र पौडेलले २ हजार २ सय ६२ मात्र मत प्राप्त गरेकी छिन । यि दुई गाउँपालिकाहरुमा गठबन्धनले एमालेका उम्मेद्वारलाई निकै मतअन्तरले पछाडि पार्ने अनुमान गरिएको थियो । गौमुखी, ऐरावती सरुमारानी,नौबहिनी,र झिमरुक गाउँपालिकाको मत गन्दा एमालेका उम्मेद्वार सूर्य बहादुर थापा क्षेत्रीले २२ हजार १सय २३ मत लिएका छन, गठबन्धनकी उम्मेद्वार दुर्गा पौडेलले १८ हजार ८ सय ८ मत प्राप्त गरेकी छीन । मतअन्तर ३ हजार ३ सय १५ रहेको छ । संघ अन्र्तरगत प्यूठान, स्वार्गद्वारी नगरपालिका,माण्डबी गाउँपालिका र मल्लरानी गाउँपालिका को मत गणना गर्न बाँकी रहेको छ । जिल्लाको प्रदेश सभा क र ख मा पनि गठबन्धनका उम्मेद्वारले आकलन गरिएको भन्दा कम मत प्राप्त गरेका छन
यो समाचार तयार पार्द सम्म प्रदेश सभा ख मा एमालेका उम्मेद्वार हरी प्रसाद रिजालले ८ हजार ७ सय ९४ मत प्राप्त गरेका छन भने गठबन्धनका उम्मेद्वार सरोज थापाले ७ हजार ८ सय ५६ मत प्राप्त गरेका छन । त्यस्तै क मा पनि रोचक प्रतिस्पर्धा देखिएको छ । सरुमारानी ऐरावती र माण्डवी गाउँपालिकाको मत गनिसक्दा एमालेका उम्मेद्वार तुल्सी शर्माले १० हजार ६ सय ६८ मत लिएकाछन भने गठबन्धनका उम्मेद्वार कृष्ण प्रसाद अधिकारीले ८ हजार ५ सय १७ मत प्राप्त गरेका छन । प्रदेश क को स्वार्गद्वारी नगरपालिका र प्यूठान नगरपालिकाका १,२,३ र ५ वडाको मत गन्न बाँकी छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

आगलागी सम्बन्धी कृतिम अभ्यास कार्यक्रम बिजयनगरमा सम्पन्न

“समुदायको अगुवाईमा विपद जोखिम न्यूनीकरण परियोजना” अन्तर्गत आगलागी सम्बन्धी कृतिम अभ्यास कार्यक्रम बिजयनगरमा सम्पन्न भएको...

आजदेखि नयाँ शैक्षिक सत्रको भर्ना अभियान सुरु

नयाँ शैक्षिक सत्र २०८१ को विद्यालय भर्ना अभियान आजदेखि सुरु भएको छ । ‘सबै बालबालिकाको...

२०८२ मा उज्यालो प्यूठान घोषणा हुने

२०८२ सालसम्म प्यूठान जिल्ला पूर्ण विद्युतिकरण हुने नेपाल विद्युत प्राधिकरण वितरण केन्द्र प्यूठानले जनाएको छ...

मल्लरानीमा दोस्रो (फूडफेस्टिवल) खाना महोत्सव सुरु

मल्लरानीमा आजदेखि खाना महोत्सव सुरु भएको छ । नयाँ बर्षमा मल्लरानी जाऔं, प्राकृतिक रमणीय दृश्यवलोकनका...

अहिलेको शैक्षिक अवस्था, एक चिन्तन

आजभोली विद्यालय शिक्षाको बार्षिक नतिजा प्रकाशनको समय भएकोले नतिजा प्रकाशन र यसका सन्दर्भमा विभिन्न कोणबाट...