News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

प्रचण्डलाइ झापड हान्ने युवा पदम कुवँर कहा के गर्दै छन् !

सिखबर संवाददाताकाठमाडौ -असोज
८२३ पटक
काठमाडौ -असोज

पहिलो संविधान सभाको असफलता पछि दोस्रो संविधानसभा निर्वाचनको वरिपरि राजधानीमा चर्चामा रहेका पदम कुँवर यतिबेला खास मिडियाहरुमा आएका छैनन् । यतिबेला उनि कहा के गर्दैछन भन्ने खोजी पनि त्यती हुदैन ।

२०६९ सालमा भृकुटीमण्डपमा भएको चियापान कार्यक्रममा नेपाल कम्युनिस्ट पार्टीका अध्यक्ष (तत्कालिन एकीकृत नेकपा माओवादी) पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डलाई गालामा थप्पड हानेका थिए। उनलाई त्यही हातपात भएको थियो भने प्रहरीले गिरफ्तार गरि थियो हिरासतमा राखेको थियो ।

तत्कालीन धौलागिरी र अहिलेको गण्डकी प्रदेशका बाग्लुङ राजकुत–२ , पदम कुँवरले दाहाललाइ १० वर्षे जनयुद्धका सहिद, बेपत्ता र घाइतेहरूको अपमान गरेर आफ्नो मात्र स्वार्थ पूर्ति गर्न लागेको भन्दै आक्रमण गरेका थिए त्यतिमात्र होइन संविधान सभाको दोस्रो निर्वाचनमा काठमाडौ १० मा जहा प्रचण्ड उम्मेदवार थिए त्यही नै आफ्नो उम्मेदवारी दर्ता गरि चुनाव लडेका थिए । जहा प्रचण्डले चुनावमा पराजय भोगेका थिए ।

पुष्पकमल दाहालले युद्धको नेतृत्व गरेका कारणले नै गाला थप्पड लगाएको उनको भनाइ थियो । तत्कालिन माओवादीका अन्य नेतासँग पनि उनी क्रुद्ध थिए । तर पछिल्लो राजनीतिक घटनाक्रमका बारेमा पदम कुँवरले मुख खोलेको देखिएको छैन ।

प्रायस पूर्वलडाकूले आफ्नो निजि अध्ययन छोडेर हतियार सग साइको गासेका थिए । नया बिहानीको सपना बोकेर लागेका योद्धाहरुको अंगभंग र पीडहरुको महासागरमा डुबेका छन् । ‘उनको रुप र युद्धमा घाइते अपांग भएकाहरूको त के कुरा गर्ने सहिद परिवारले समेत राहत पाएका छैनन् त्यसैको आक्रोशको अभिव्यक्तिका रुपमा दाहालको गाला थप्पड लगाएका थिएँ ।’

केहि समय सामना परिवारमा रहेर विप्लवको पार्टीमा काम गरेका पदम कुवर यति बेला भने बाग्लुङ तिर नै रहेका छन । तर पहिला जस्तो त्यती सारै नलागे पनि क्रान्तिकारी शक्ति लाइ नै साथ र सहयोग गर्ने बताउने कुवरले अहिले आफुले गर्दै गरेको कामको र सम्लग्नताको बारेमा खास बाहिर आउन नचाहेको कतिपय उनलाइ नजिक बाट बुझ्नेहरुको तर्क रहेको छ । यता, प्रचण्ड भने पत्नी सीताको उपचार गरेर सिंगापुर बाट गए राती मात्र स्वदेश फिरेकाछन ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

हामीस‌ग जोडिनुहोस।

शुरविर पण्डित (दारी बा)को टोली प्यूठान आउदै

राष्ट्रिय कलाकार शुरविर पण्डित (दारी बा)को टिम प्यूठान आउने भएको छ । जिल्लाको माण्डवी गाउँपालिका...

प्यूठान डान्स आईडल हुँदै

जिल्लामा प्यूठान डान्स आईडल प्रतियोगिता सञ्चालन हुने भएको छ । फागुन ४ गतेदेखि १४ गतेसम्म...

हाम्रो नजर : संघारकै फोहोर देख्दैन प्यूठान नगरपालिका

जिल्लाकै मध्यभागमा रहेको गणतान्त्रिक खेलकुद मैदानको स्टेजमा निर्माण गरिएको शौचालयमा फोहोरको डंगुर थुप्रिदा नजिकै रहेको...

एउटा खेलले मात्र उपलब्धि हासिल गर्न सकिन्न – प्रतिनिधि सभा सदस्य थापा

प्रतिनिधि सभा सदस्य सुर्य थापाले एकपटकको खेलले मात्र उपलब्धि हासिल गर्न नसकिने बताएका छन ।...

सहिदहरुको सम्झानामा कविता वाचन एवम् रक्तदान कार्यक्रम गरी दिवस मनाइयो

प्यूठानमा सहिद दिवसको अवसरमा कविता वाचन एवम् रक्तदान कार्यक्रम भएको छ । सोमबार ६७ औ...

हामिस‌ग जोडिनुहोस।

समाचार सुचना र मनोरञ्जनका लागी