News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

फुटपाथको व्यापारले व्यवसायी मर्कामा

झुलेनी पोष्ट२०७९फागुन२५ प्यूठान
४८ पटक
२०७९फागुन२५ प्यूठान

फुटपाथको व्यापारले व्यवसायीहरु मर्कामा परेका छन् । मासिक १०देखी १५ हजार भाडा र नगरपालिकालाई कर तिर्दै आइरहेका व्यवसायीहरु फुटपाथका व्यापारीले पसल अगाडी आएर व्यापार गर्दा मर्कामा परेको व्यवसायीहरुको गुनासो छ ।
विजुवारमा फलफुल तथा तरकारी व्यवसाय गर्दै आइरहेकी साबित्रा केसीले भनिन् “फुटपाथका व्यापारीले पसल अगाडी आएर व्यापार गर्दा हामीलाई समस्या भएको छ ।” हामीले मासिक १५ हजार भाडा तिरेर व्यापार गरिरहेका छौ तर उनीहरुले सित्तैमा व्यापार गरिरहेका छन् । उनीहरुले भाडा तथा व्यवसाय दर्ता नगरी व्यापार गर्दा सस्तोमा दिने भएकाले ग्राहकहरुले उतैबाट सामान खरिद गर्छन् । बिहानदेखी साझ, राती सम्म वस्दा पनि हामीलाई भाडा तिर्नै पुग्दैन् । उनले भनिन्, “फुटपाथका व्यापारीलाई हटाउने विषयमा फलफुल तथा तरकारी व्यवसायी समितीसँग पटक पटक छलफल भएता पनि यहाँका स्थानीयले व्यापार गर्न दिनुपर्छ भन्दै प्रोत्साहन गरिरहेका छन् ।”
उता प्यूठान नगरपालिकाले यो विषयमा तत्काल किसानहरुलाई हटाइहाल्नपर्ने स्थिती नभएको भन्दै पन्छिन खोजेको छ । दर्ता नगरी सञ्चालनमा रहेका व्यापार व्यवसायहरु तत्काल दर्ता गरी सञ्चालन गर्न पहल गर्ने नगर प्रमुख विष्णु बहादुर योगीले बताए । उनले भने, “यो विषयमा तत्काल कुनै योजना छैन तर व्यवस्थापन गर्नुपर्छ भन्नेमा हामी सोचिरहेका छौँ ।”

प्रतिकृया दिनुहोस्

हामीस‌ग जोडिनुहोस।

नेपालमा वर्सेनि १७ हजारको ज्यान क्षयरोगले लिन्छ

विश्व क्षयरोग दिवसको अवसर पारेर जिल्ला स्वास्थ्य कार्यालय प्यूठानले जिल्लाका सञ्चारमर्कीहरुसंग अन्तरक्रिया कार्यक्रम गरेको छ...

क्रिकेट खेलाडी जीसीलाई झिमरुकले गर्यो सम्मान

नेपाली राष्ट्रिय क्रिकेट टिमका खेलाडी प्रतिश जिसीलाई प्यूठानको झिमरुक गाउपालिकाले सम्मान गरेको छ । झिमरुक...

जीवनोपयोगी शिक्षण विधि नै गुणस्तरीय शिक्षाको आधार हो

आजका दिनमा जताततै गुणस्तरीय शिक्षा भएन भन्ने गुनासो सुन्न पाइन्छ । गुणस्तरीय शिक्षा भनेको के...

जातीय विभेद हटाउन साेँच परिवर्तन गर्नु पर्ने तर्क

प्यूठान पछिल्लो समय जातीय मुद्धाका विषयमा सम्वन्धीत क्षेत्रमा खासै प्रभाव नदेखीयता पनि सरोकारवाला भने सकारात्मक...

हामिस‌ग जोडिनुहोस।

समाचार सुचना र मनोरञ्जनका लागी