News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

गर्भवती महिलाहरुका लागि प्रयोगशाला परिक्षण स्वास्थ्य शिविर डामृमा सुरु

बिबश जि.एम२०८० असोज २३
२८२ पटक
२०८० असोज २३

गर्भवती महिलाहरुका लागि प्रयोगशाला परिक्षण स्वास्थ्य शिविर सुरु गरिएको छ । मंगलबार नौबहिनी गाउँपालिका ५ डामृको स्वास्थ्य चौकीमा गर्भवती महिलाहरुको लागि प्रयोगशाला परिक्षण स्वास्थ्य शिविर सञ्चालन गरिएको वडा अध्यक्ष दलराज पुन मगरले जानकारी दिए । उनका अनुसार घरमा हुने सुत्केरीहरुलाई शुन्य बनाउन र स्वास्थ्यलाई गुणस्तरी एवं भरपर्दो बनाउन यो अभियान चलाइएको हो ।

स्वास्थ्य चौकीमा रगतको समुह पहिचान गरि रगत संकलन गर्ने र आवश्यकता अनुसार गर्भवती महिलाहरुले प्रयोग गर्न सकिने गरि कार्य अघि बढाइएको पनि अध्यक्ष पुन मगरले जानकारी दिए । साथै विश्व मानसिक स्वास्थ्य दिवसको अवसरमा मानसिक स्वास्थ्य सम्बन्धी अभिमुखिकरण कार्यक्रम समेत गरिएको थियो । कार्यक्रममा जिल्ला अस्पताल प्यूठानका मानसिक रोग विशेषज्ञ डा. पंकज पाठकले मानसिक रोग बारे जानकारी तथा सामान्य चेकजाँच समेत गरेका हुन् ।

वडा अध्यक्ष दलराज पुन मगरको अध्यक्षतामा सुरु भएको कार्यक्रममा प्रमुख अतिथि नौबहिनी गाउँपालिका अध्यक्ष डिल बहादुर थापा रहेका थिए । नौबहिनी गाउँपालिकाको आयोजना तथा नौबहिनी गाउँपालिका ५ डामृको समन्वयमा गरिएको कार्यक्रमको सञ्चालन नौबहिनी स्वास्थ्य शाखा प्रमुख ऋषिराम शर्माले गरेका थिए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

रक्तदाता दिवसको अवसरमा प्यूठानमा १५ जनाले गरे रक्तदान

विश्व रक्तदाता दिवस प्यूठानमा पनि मनाईएको छ । नेपाल रेडक्रस सोसाईटी जिल्ला शाखा प्यूठानको आयोजना...

प्यूठानको ऐरावतीमा भिरबाट लडेर एक पुरुषको मृत्यु

प्यूठानको ऐरावती गाउँपालिकामा एक पुरुषको भिरबाट लडेर मृत्यु भएको छ । शुक्रबार विहान साढे ११...

माण्डवी गाउँपालिकाले दिगो विकास लक्ष्यको स्थानीयकरण गर्दै

माण्डवी गाउँपालिकाले दिगो विकास लक्ष्यको स्थानीयकरणका लागि कार्य सुरु गरेको छ । संयुक्त राष्ट संघमार्फत...

एकै दिनमा २ सय ५० जनाले आँखा जाँच गराए

आँखा अस्पताल बिजुवारमा एक दिने शिविर सम्पन्न भएको छ । शिविरबाट २ सय ५० जनाले...

जिल्ला पूर्ण खोप सुनिश्चितता घोषणा गर्ने तयारीमा

प्यूठान जिल्लाका सबै स्थानीय तह पूर्ण खोप सुनिश्चितता पालिका घोषणा भएका छन् । जन्मेदेखि १५...