News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

रोटेखोला खानेपानी आयोजना मार्फत ८५ घरमा धारा जडान

बोम बहादुर परियार२०८० पुष ५
१५४ पटक
२०८० पुष ५

मल्लरानी गाउँपालिका –३ मा रहेको रोटेखोला खानेपानी आयोजना मार्फत पुर्वी प्यूठानको चँुजाठाटीमा बजारमा एक घर एक धारा कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ । अहिले स्थानीयहरुले न्युनतम शुल्क तिरेर खानेपानी उपभोग गर्न पाएका छन् । २०७६ सालमा सांसद बिकास कोषबाट १९ लाख र खानेपानी डिभिजन कार्यालय प्यूठान बाट ४ लाख गरि २३ लाखमा काम थालनी गरी २०७८ सालमा काम सम्पन्न भएको थियो । जहाँ स्थानीयहरुले २० लाख वरावरको जनश्रमदान गरेका थिए ।

अहिले उक्त खानेपानी योजनाबाट चँुजाठाटीमा एक घर एक धारा सम्पन्न भएपछि स्थानीयहरु खुसी छन् । योजनाको काम सम्पन्न भएपछि अहिले ८५ वटा घरमा धारा  जडान गरिएको छ । उपभोक्ताहरुले प्रति युनिट १० रुपैयाको दरले पानी उपभोग गर्दै आएको खानेपानी आयोजना समितिका अध्यक्ष जिवन केसीले बताए । उक्त खानेपानी ऐरावती गाउपालिका – ६ र मल्लरानी गाउपालिका –२ का केहि स्थानीयहरुले समेत उपभोग गर्न पाएका छन् । साथै प्रत्य ेक घरमा खानेपानीको पहुच पु¥याउनको लागी आफुहरु लागेको मल्लरानी गाँउपालिका– ३ का वडा अध्यक्ष नोमराज पौडेलले बताए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

रक्तदाता दिवसको अवसरमा प्यूठानमा १५ जनाले गरे रक्तदान

विश्व रक्तदाता दिवस प्यूठानमा पनि मनाईएको छ । नेपाल रेडक्रस सोसाईटी जिल्ला शाखा प्यूठानको आयोजना...

प्यूठानको ऐरावतीमा भिरबाट लडेर एक पुरुषको मृत्यु

प्यूठानको ऐरावती गाउँपालिकामा एक पुरुषको भिरबाट लडेर मृत्यु भएको छ । शुक्रबार विहान साढे ११...

माण्डवी गाउँपालिकाले दिगो विकास लक्ष्यको स्थानीयकरण गर्दै

माण्डवी गाउँपालिकाले दिगो विकास लक्ष्यको स्थानीयकरणका लागि कार्य सुरु गरेको छ । संयुक्त राष्ट संघमार्फत...

एकै दिनमा २ सय ५० जनाले आँखा जाँच गराए

आँखा अस्पताल बिजुवारमा एक दिने शिविर सम्पन्न भएको छ । शिविरबाट २ सय ५० जनाले...

जिल्ला पूर्ण खोप सुनिश्चितता घोषणा गर्ने तयारीमा

प्यूठान जिल्लाका सबै स्थानीय तह पूर्ण खोप सुनिश्चितता पालिका घोषणा भएका छन् । जन्मेदेखि १५...