News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

नौबहिनी पातचौरका स्थानीय बिजुली बत्ती माग्दै विद्युत कार्यालयमा

झुलेनी नेटवर्क२०८० माघ १२
९० पटक
२०८० माघ १२

पोल, तार पुर्‍याएको लामो समय सम्म पनि बिजुली बाल्न ढिलाई गरेको भन्दै स्थानीय शुक्रबार नेपाल विद्युत प्राधिकरण प्यूठान वितरण केन्द्रमा डेलिकेशन आएका छन् । प्यूठानको दुर्गम मानिने नौबहिनी ७ पातचौर क्षेत्रका स्थानीय वडाका निर्वाचित जनप्रतिनिधि लिएर बिजुली बत्ती चाडो जडान गर्न भन्दै नेपाल विद्युत प्राधिकरण प्यूठान वितरण केन्द्रको कार्यालय नयाँबजार जुम्रीमा डेलिकेशन आएका हुन् ।

कार्यालयमा धेरै पटक अनुरोध गर्दा पनि विद्युत बाल्नका लागि तत्परता नदेखाएपछि स्थानीय आक्रोशित भएर डेलिकेशन आएको वडाध्यक्ष रोमबहादुर बुढाथोकीले बताए । उनका अनुसार विद्युत बाल्न भन्दै २०७० साल देखि विद्युतको काम सुरु भएको थियो । अझै बिजुली बत्ती बलेको छैन् । वडाको पातचौर, पोखरा, स्याउले, खाल, न्यानलखोला, थात्रा लगायत बस्तिका झन्डै २ सय घरधुरी बिजुली बाल्नबाट बन्चित भएका छन् ।

यस क्षेत्रका सबै बस्तिमा बिजुली बाल्न ठेक्का गरिएका काम अधुरा भएकाले बत्ती बाल्न समस्या भएको नेपाल विद्युत प्राधिकरण प्यूठान वितरण केन्द्रका प्रमुख महेन्द्र कुमार दासले बताए । डेलिकेशन आएका स्थानीयलाई केहि दिनमा नै बिजुली बत्ती बाल्ने प्रतिबद्धता गरेर कार्यालयले पठाएको छ । पोल, तार भइसकेकाले ट्रान्समिटर लगेर एक, दुई दिनमै त्यस क्षेत्रमा आफै जाने योजना बनाएको दासले बताए । ‘ट्रान्समिटर लिएर भोली नै पातचौरको पोखरा जाने योजना बनाएका छौ,’उनले भने, ‘एकहप्ता भित्र बिजुली बाल्ने गरी भोलीबाटै काम सुरु गर्दैछौ ।’

प्रतिकृया दिनुहोस्

गठबन्धन पछि नवनियुक्त ३ मन्त्रीले लिए शपथ

नवनियुक्त ३ जना मन्त्रीले सोमबार पद तथा गोपनीयताको शपथ लिएका छन् । नेकपा माओवादी केन्द्रबाट...

नयाँ गठबन्धनमा मन्त्रालय र सिट बाँडफाँटको टुङ्गो लगाउन चार सदस्यीय कार्यदल बन्यो

नयाँ गठबन्धनले मन्त्रालय र सिट बाँडफाँटको टुङ्गो लगाउन चार सदस्यीय कार्यदल बनाएको छ । जसमा...

सरुमारानीमा मुल्यांकन कार्यविधिहरुको अभिमुखिकरण कार्यक्रम सुरु

सरुमारानी गाउँपालिकामा स्थानीय तहमा लागु भएका विभिन्न मुल्यांकन कार्यविधिहरुको अभिमुखिकरण कार्यक्रम सुरु भएको छ ।...

तरकारी खेतीमा रमाउँदै शारदा

प्युठान नगरपालिका ४ ढाँडखोलाकी शारदा सापकोटाले कृषि खेती गर्न थालेको करिब ३ बर्ष भयो ।...

व्यवसाय प्रवद्र्धन, नेतृत्व विकास र उत्पे्ररणा सम्बन्धी २ दिने तालिम जुम्रीमा सुरु

व्यवसाय प्रवद्र्धन, नेतृत्व विकास र उत्पे्ररणा सम्बन्धी २ दिने तालिम प्यूठानमा सुरु भएको छ ।...