News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

फाईजर-बायोएनटेक खोप दिने सम्बन्धी सञ्चारकर्मीहरु सँग अन्तरक्रिया कार्यक्रम

बिबश जि.एम२०८० माघ २२
५५ पटक
२०८० माघ २२

स्वास्थ्य कार्यालय प्यूठानले फाईजर-बायोएनटेक खोप दिने सम्बन्धी सञ्चारकर्मीहरु सँग अन्तरक्रिया कार्यक्रम गरेको छ । सोमबार स्वास्थ्य कार्यालयको सभाहलमा कार्यालयका निमित्त कार्यालय प्रमुख मधुसुदन खड्काको अध्यक्षतामा अन्तरक्रिया कार्यक्रम भएको हो ।

कार्यक्रममा १२ बर्ष माथीकाका लागि फाईजर–बायोएनटेक खोपको परिचय, खोप भण्डारण तथा जीवन अवधि, जनशक्ति परिचालन, खोप दिने आधार, अभियान सञ्चालन अवधि र चरण, खोप लगाउन नहुने अवस्था, खोप केन्द्र निर्धारण लगायतको बारेमा जानकारी गराईएको थियो ।

जर्मनद्धारा नेपाललाई प्राप्त भएको फाईजर–बायोएनटेक खोप जिल्लामा ४१ हजार आएको स्वास्थ्य कार्यालय प्यूठानका कोल्ड चेन निरिक्षक कोशल राज वैद्यले जानकारी गराएका छन् । उनका अनुसार खोप सोमबार ९ वटै स्थानीय तहमा पुर्‍याईएको र मंगलबार भोलि साँझ सम्म सबै स्वास्थ्य संस्थामा पुग्ने छन् । यहि माघ २४ गतेदेखि २८ गतेसम्म देशैभर एकसाथ खोप लगाउन लागिएको पनि बताईएको छ ।

नागरिकहरुले आ–आफ्नो नजिकैको खोप केन्द्रमा गएर खोप लगाउनु हुन समेत स्वास्थ्य कार्यालयले अनुरोध गरेको छ । खोप केन्द्र रहने स्थानको जानकारी स्थानीय स्वास्थ्य संस्थाबाट प्राप्त गर्न सकिने बताउँदै खोप लगाउन जाँदा यसअघि खोप लगाएको खोप कार्ड अनिवार्य लिएर जान समेत कार्यालयले सबैलाई अनुरोध गरेको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

गठबन्धन पछि नवनियुक्त ३ मन्त्रीले लिए शपथ

नवनियुक्त ३ जना मन्त्रीले सोमबार पद तथा गोपनीयताको शपथ लिएका छन् । नेकपा माओवादी केन्द्रबाट...

नयाँ गठबन्धनमा मन्त्रालय र सिट बाँडफाँटको टुङ्गो लगाउन चार सदस्यीय कार्यदल बन्यो

नयाँ गठबन्धनले मन्त्रालय र सिट बाँडफाँटको टुङ्गो लगाउन चार सदस्यीय कार्यदल बनाएको छ । जसमा...

सरुमारानीमा मुल्यांकन कार्यविधिहरुको अभिमुखिकरण कार्यक्रम सुरु

सरुमारानी गाउँपालिकामा स्थानीय तहमा लागु भएका विभिन्न मुल्यांकन कार्यविधिहरुको अभिमुखिकरण कार्यक्रम सुरु भएको छ ।...

तरकारी खेतीमा रमाउँदै शारदा

प्युठान नगरपालिका ४ ढाँडखोलाकी शारदा सापकोटाले कृषि खेती गर्न थालेको करिब ३ बर्ष भयो ।...

व्यवसाय प्रवद्र्धन, नेतृत्व विकास र उत्पे्ररणा सम्बन्धी २ दिने तालिम जुम्रीमा सुरु

व्यवसाय प्रवद्र्धन, नेतृत्व विकास र उत्पे्ररणा सम्बन्धी २ दिने तालिम प्यूठानमा सुरु भएको छ ।...