News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

पर्यटकीय क्षेत्र सरुमरानी लेकमा झन्डै आठ सय विरुवा रोपियो

बिबश जि.एम२०८१ असार १९
४४ पटक
२०८१ असार १९

पर्यटकीय क्षेत्र सरुमरानी लेकमा झन्डै आठ सय विरुवा रोपिएको छ । सरुमारानी गाउँपालिका ६ मा पर्ने गाउँपालिकाको सबैभन्दा अग्लो स्थानमा रहेको नांगी लेकमा बुधबार पाँच सय टिमुरको बेर्ना, लालीगुँरास एक सय ५०, स्थानीय प्रजातीका रुख र फूलका बेर्नाहरु रोपिएको सरुमारानी गाउँपालिकाका प्रवक्ता चिन्त सामै मगरले जानकारी दिए । पर्यटकीय क्षेत्र सरुमारानी लेकका लागि गाउँपालिकाले विभिन्न ३ आर्थिक बर्षमा बजेट विनियोजन गरी पूर्वाधार विकासका कामहरु गरेको प्रवक्ता तथा ४ नं वडाध्यक्ष सामै मगरको भनाई छ ।

पर्यटन प्रवद्धन गर्ने उदेश्य सहित लेकलाई हरियाली बनाई हराभरा बनाउनको लागि विरुवा रोपिएको गाउँपालिकाले जनाएको छ । पूर्वाधार विकासमा लेकसम्म पुग्नको लागि तीन सयम मिटर लामो सिढी, वडा कार्यालयबाट सिढी सम्म पुग्न करिब डेढ किलोमिटर कच्ची बाटो पुर्‍याएको तथा खानेपानी र विद्युत लाईन लैजान बाँकी रहेको छ । तीन आर्थिक बर्ष गरी २२ लाख रुपैयाँ गाउँपालिकाले खर्च गरिसकेको गाउँपालिका प्रवक्ता सोमै मगरले बताए ।

त्यस लेकमा बैशाख पूर्णिमाको समय मेला लाग्ने, नयाँ बर्षमा घुम्न जाने र होली खेल्नका लागि विभिन्न ठाउँबाट जानेको संख्या बढ्ने गर्दछ । पर्यटकलाई आकर्षण गर्नको लागि पालिकाले अहिले विरुवा तथा फूलहरु रोपेको हो । पर्यटन प्रवद्धनबाट पर्यटकहरुलाई भित्र्याउन सके त्यस ठाउँका स्थानीयलाई समेत फाईदा पुग्नुका साथै आर्थिक आयआर्जन गर्ने गाउँपालिकाले विश्वास लिएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

हंसपुर स्वास्थ्य चौकीमा कार्यरत ल्याब असिस्टेन साधना के.सीले आफनो जन्मदिन क्षयरोग विरामीसँग मनाईन

सरुमारानी गाउँपालिकाको हंसपुर स्वास्थ्य चौकीमा कार्यरत ल्याब असिस्टेन साधना के.सीले आफनो जन्मदिन क्षयरोग विरामीसँग मनाएकी...

प्रचण्डले पाएनन् विश्वासको मत

१८ महिनापछि प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल ’प्रचण्ड’ सत्ताबाट बाहिरिएका छन् । प्रतिनिधि सभामा शुक्रबार राखेको विश्वासको...

‘रेड एड्भाइजरी’ जारी भएका दिन रात्रिकालीन सवारी सञ्चालनमा रोक

‘रेड एड्भाइजरी’ (उच्च जोखिमको सूचना) जारी भएका दिन तोकिएका जिल्लाहरूमा रात्रिकालीन सवारी सञ्चालनमा रोक लगाईएको...

नारायणगढ–मुग्लिन सडकमा पहिरोले दुई वटा बस त्रिशुली नदीमा मिसायो

नारायणगढ–मुग्लिन सडकको सिमलतालमा लेदोसहितको पहिरोले २ वटा बस बगाएको छ । शुक्रबार बिहान साढे ३...

यूवा गैरसरकारी संस्था महासंघ प्यूठान शाखा अध्यक्षमा प्रज्वल पहाडी

यूवा गैरसरकारी संस्था महासंघ प्यूठानको भेला सम्पन्न भएको छ । मंगलबार जुम्रीमा भएको भेलाले प्रज्वल...