News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

पैदल हिड्छन वडाअध्यक्ष!

 सागर रिजाल६ पुष, प्यूठान
१२०८ पटक
६ पुष, प्यूठान

हुम बहादुर रासकोटी स्थानिय तहको निर्वाचनमा ऐरावती गाउँपालिका‐२ को वडा सदस्यमा निर्वाचित भएका थिए । २ नंम्बर वडामा राष्ट्रिय जनमोर्चा निकट केशव राज आचार्य वडा अध्यक्षमा निर्वाचित भएका हुन् । निर्वाचित भएका आचार्य २ महिना वडा अध्यक्षको जिम्मेवारी पछि जिल्ला समन्वय समितिको प्रमुख बने । आचार्य जिल्ला समन्वय समितिको प्रमुख भएपछि वडा सदस्य मध्य जेष्ठ सदस्यको हैसिएतले वडाको कार्यवाहक अध्यक्षको पद समाल्न रासकोटीलाई पार्टीले आग्रह ग¥यो ।

उनी वडाअध्यक्ष भए । दुरीको हिसाबले गाउँपालिकाकै सबैभन्दा टाढा ऐरावती‐२ मसिना (साविकको बरौला गाविसमा उनको घर हो । रासकोटि अहिले ६९ वर्ष पुगे । यो बुड्यौलीमा पनि उनी पैदलै हिडेर वडा कार्यालय पुग्छन् । मसिना बाट गाउँपालिका आउन पैदल ६ घण्टा र २ नंम्बर वडा कार्यालय आउन ३ घण्टा लाग्दछ । ३ घण्टा पैदल हिनेर उनी वडा कार्यालयमा सेवा दिन आउने बताए।

कार्यवाहक अध्यक्षको काम सम्हाले पछि सुरुसुरुमा घरबाट आए । उनले भने,‐‘घर टाढा, गाडी हिड्ने सड्क थिएन, अनि होटलमा भाडा लिएर बसे ।’ घर टाढा प¥यो,सेवा ग्राहीले अत्ताउथे । उनले भने, ‐‘हाँल वडामा काम पर्दा वडा कार्यालयमै र गाउँपालिकाको काम गर्दा बरौला बजारमा कोठा भाडा लिएर काम गरिरहेको बताए ।’ उनले भने,‐‘सबै वडा अध्यक्षहरु घर जानुहुन्छ मेरो घर दुर्गममा भएकाले वडा कार्यालयमै बसेको छु ।’

उनी शुक्रबार पैदल घर जान्छन् । रासकोटीको श्रीमती , १ छोरी र ३ छोरा रहेका छन् । वडा अध्यक्षको घर जाने सड्क छैन । वडा अध्यक्ष घर जाने सड्क छैन् वडा अध्यक्ष घर जाने सड्क छैन् । वडा अध्यक्ष घर जादाँ पैदल हिडनुपर्छ । गाउँपालिकाबाट विकटमा मानिने गाउँ मसिना दुरीका हिसाबले पनि टाढा छ । गाउँपालिकाले वडा अध्यक्षलाई मोटरसाईकल दिएको छ । उनले भने,‐‘हिड्ने सड्कनै नभएपछि मोटरसाईकलको के काम ?’ गाउँपालिकाका वडा अध्यक्ष मध्ये ३,४,५,र ६ वडाका वडा अध्यक्षको घरमै सड्क पुगेको छ तर १ वडामा २ घण्टा पैदल हिड्नुपर्छ भने २ वडामा पुग्नको लागि ३ घण्टा पैदल हिडनुपर्ने उनको भनाई छ ।

वडा नंम्बर १ का वडा अध्यक्ष आचार्यको घरमा सड्कले छोएपनि आफ्नोमा नछोएको गुनासो गरे । जिल्लाकै ९ वटा स्थानिय तह मध्ये पैदल हिड्ने उनी एक हुन् ।

गाउँपालिका संग सडकको माग

रासकोटीले गाउँपालिका संग सड्क माग गरेको बताए । थोरधेरै रकम गाउँपालिकाले छुट्टाईएको पनि छ । सडकको पहँच नहुँदा गाउबासिले सास्ती ब्यहोर्नुपरेको उनले सुनाए । गाउँपालिकाबाट पुरनठाटी‐नेपाने‐चितिबास‐दरवान जोड्ने सड्कको लागि रु १२ लाख रुपिँया रकम विनियोेजन भएको छ । तर यति रकमले पनि उनको घर सम्म सड्क नपुग्ने उनले बताए । उनले भने,‐‘स्थानियले वडा अध्यक्ष भएर पनि सड्क लिउन सकिनस् भनि गुनासो गर्छन् । ’

प्रतिकृया दिनुहोस्

हामीस‌ग जोडिनुहोस।

अनाथ बालबालिकालाई सहयोग

हिजो आइतबार मल्लरानी गाउँपालिका वडा नं ३ का २ जना अनाथ बालबालिकालाई आर्थिक सहयोग गरिएको...

चौतारीको स्थापना दिवसमा सम्मान सहित विविध कार्यक्रमको आयोजना

प्रेस चौतारी नेपाल जिल्ला शाखा प्यूठानले २५ औं स्थापना दिवसको अवसरमा विविध कार्यक्रमको आयोजना गरी...

प्रेस चौतारी नेपालको २५ औं स्थापना दिवस प्युठानमा पनि मनाउने

प्रेस चौतारी नेपालको २५ औं स्थापना दिवसको अवसरमा प्युठान शाखाले विविध कार्यक्रम गरि मनाउने तयारी...

मान्डवि गाउँपालिका ३ का विभिन्न स्थानमा सम्पन्न एक हजार मिटर पक्कि कुलो तथा सार्वजनिक धारो निर्माणको अनुगमन

प्रधानमन्त्री स्वरोजगार कार्यक्रम अन्तरगत मान्डवि गाउँपालिका ३ मा सम्पन्न भएका एक हजार मिटर पक्कि कुलो...

एक दिने बाख्रा पालन कार्यक्रम बिजयनगरमा सम्पन्न

एक दिने बाख्रा पालन कार्यक्रम शनिबार प्यूठान नगरपालिका ३ बिजयनगरमा सम्पन्न भएको छ । एकिकृत...

हामिस‌ग जोडिनुहोस।

समाचार सुचना र मनोरञ्जनका लागी