News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

स्वर्गद्धारी भ्रमण वर्षको उद्घाटन संगै स्वर्गद्धारी माडि महोत्सव सुरु

सिखबर संवाददाता१८ माघ, प्यूठान
१३७९ पटक
१८ माघ, प्यूठान

प्रथम स्वर्गद्धारी भ्रमण वर्ष तथा स्वर्गद्धारी माडि महोत्सवको सुक्रवार  प्रदेश नं ५ का मुख्यमन्त्रि शंकर पोख्रेलले उद्घाटन गरेका छन्।

महोत्सवको उद्घाटन गर्दै मुख्यमन्त्रि पोख्रेलले प्रदेश नं ५ का प्रमुख धार्मिक पर्यटकिय स्थलहरु गौतमवुद्धको जन्मस्थल लुम्विनि, पवित्र धाम स्वर्गद्धारी र मुक्तिनाथलाई जोडेर एकिकृत पर्यटन विकास गरिने वताए। “पर्यटनको एकिकृत विकास गरी अगाडि वढ्नुपर्छ” मुख्यमन्त्रि पोख्रेलले भने- “लुम्विनि आएका पर्यटकलाई स्वर्गद्धारी हुदै मुक्तिनाथसम्म पुग्ने वातावरणका लागि आवश्यक योजना निर्माण गर्ने सोचमा छौं।”

उद्घाटन कार्यक्रममा प्रदेस सांसदहरु कृष्णध्वज खड्का, हरि रिजाल पुर्व अर्थराज्यमन्त्रि उदयसमसेर राणा स्थानिय तहका प्रमुख लगायतले मन्तव्य राख्दै स्वर्गद्धारी प्यूठानको मात्र नभएर ५ नंम्वर प्रदेशको विकासका लागि महत्वपुर्ण धार्मिक गन्तव्य रहेकाले यसको विकासमा सवैको ध्यान केन्द्रित रहेको वताए।

माडि क्षेत्रको महिलो महोत्सवको उद्घाटनमा गाँउ गाँउवाट मौलिक झाँकि र विभिन्न साँस्कृतीक प्रस्तुतिहरु ल्यईएको थियो। स्वर्गद्धारी संचार गृहको आयोजना र स्वर्गद्धारी नगरपालीकाको संरक्षकत्वमा संचालित महोत्सव १० दिनसम्म चल्नेछ।

महोत्सवको उद्घाटन सत्रमा स्वर्गद्धारी माडि महोत्सवमा आएका अथितीहरुलाई स्वागत गर्दै स्वर्गद्धारी नगरपालीकाका मेयर नेत्र वहादुर रोकायले भने- “तपोभुमि स्वर्गद्धारीको विकासका लागि पर्यटन प्रवद्र्धन र प्रचारप्रसार गर्नुपर्दद्ध भन्ने स्थानिय सरकारको धारणा छ। हामिले स्वर्गद्धारी क्षेत्रको दिगो विकासका लागि प्रदेस सरकारको पनि ध्यानाकर्षण गराउन चाहन्छौं।”

महोत्सवमा स्थानिय उत्पादन, कृषि र लघुउद्यमिलाई विशेष प्राथमिकता दिईएको आयोजकले जनाएको छ। आयोजकले महोत्सववाट स्वर्गद्धारीको पर्यटन प्रवद्र्धन र माडि क्षेत्रको विकासका लागि महत्वपुर्ण टेवा पुग्ने अपेक्षा गरेको ग्रुमका अध्यक्ष सिटी पोख्रेलले वताए।

दश दिनसम्म चल्ने महोत्सवमा विभिन्न राष्टिय तथा स्थानिय कलाकारहरुको वेजोड प्रस्तुति संगसंगै स्थानिय संस्कृति झल्कने विभिन्न प्रस्तुतिहरु प्रस्तुत गर्ने आयोजकले जनाएको छ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

हामीस‌ग जोडिनुहोस।

प्यूठानको जेठो विद्यालयको कम्यूटर ल्याव बेहाल !

तस्बिर हेर्दा सबैलाई लाग्छ यो कुनै भग्नावशेष भएको भवन हो । त्यहाँ बर्षौदेखि रेखदेख गर्ने...

विभिन्न कार्यक्रम गरि नौंबहिनीले मनायो गणतन्त्र

१६औं गणतन्त्र दिवस नौबहिनी गाउँपालिकाले पनि मनाएको छ । गणतन्त्र दिवसको अवसरमा नौबहिनी गाउँपालिकाले सोमबार...

झिमरुक बिजुली–लिफ्ट खानेपानी आयोजनाको काम अघि बढ्ने

आयोजनाको स्टीमेटमा समस्या भएर रोकिएको झिमरुक बिजुली लिफ्ट खानेपानी आयोजना निर्माणको काम अघि बढ्ने भएको...

प्यूठानमा गाडी दुर्घटना

प्यूठानमा गाडी दुर्घटना भएको छ । स्वर्गद्धारी नगरपालिका ६ देउराली बाट बिजुवारको लागि छुटेको लु...

प्यूठानमा मेकानिकल सहितको ट्राफिक चेकजाँच

हुनसक्ने सडक दुर्घटना रोक्न र न्यूनीकरण गर्नको लागि प्यूठानमा ट्राफिक प्रहरीले मेकानिकल चेकजाँच अभियान सुरु...

हामिस‌ग जोडिनुहोस।

समाचार सुचना र मनोरञ्जनका लागी