News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

अपाङ्गता जागरण सास्कृतिक अभियान कार्यक्रम

मधुसुदन पाेख्ेलअाइतवार माघ,१२
९४३ पटक
अाइतवार माघ,१२

प्यूठान,मेरो अपाङ्ग नहेर मेरो दक्षता हेर कला सस्कृतीको संरक्षण गरौ दवेको आवाज लुकेको प्रतिभा उजागर गरौ भन्ने मुल नाराका साथ राष्टिय अपाङ्गसेवा संघ प्यूठानले बाग्दुला र जुम्रीमा आज जागण अभियान सस्कृतीक कार्यक्र सम्पन्न गरेको छ । े राष्टिय अपाङ्गता सांस्कृतीक प्रतिष्ठान दाङको समोन्वयमा पौष नौ गते बाट प्यूठान जिल्लाका विभिन्न स्थानमा जागण सस्कृतीक अभियान कार्यक्र संचालन गर्दै आएको छ ।
अवसर पाए र उनिहरुको वौदिक क्षमता बुझ्न सके र सकारात्मक तवरले सहयोग गरे अपाङ्गता भएका व्यक्तिले हरेक काम गर्न सक्ने आपाङ्गसेवा सघ प्यूठानका अध्यक्ष जुमान सिह के सीले बताउनु भयो । तेस्तै हाम्रो समाजमा रहेका विकृती र विसंगतिलाई हटाउन का लागि देश भरी जागरण अभियान कार्यक्रम संचालन गरेको र देशै भरी यो कार्यक्रम संचालन गर्ने राष्टिय अपाङ्गता सांस्कृतीक प्रतिष्ठान दाङका संयोजक आकाश विरही कान्छाले बताउनु भयो । साथै उहाले सभ्य र अनुशान ससिकाउने सकारत्मक बनाउने भएकोले बढीमात्रामा विद्यालयमा कार्यक्रम गरेको बताउनु भया।
पौष नौ बाट संचालन भएको कार्यक्रम जिल्लाका विभिन्न क्षेत्र सरङकोट,मच्छी, मच्छीको ढाड ठुलाबेसी, गुल्मीको अग्लुगं ,बाग्दुला र विजुवारमा संपन्न भैसकेको आयोजकले जनाएको छ । साथै भोलि अन्तीम दिन खलंगामा हुने जिल्ला अपाङ्ग सेवा संघका सदस्य राजेन्द्र रावत क्षेधीले जानकारी दिनु भयो । कार्यक्रममा विभिन्न कलाकारले प्रस्तुती राखेका थिए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

ढुङ्गा लागेर प्यूठानमा बालिकाको मृत्यु

प्यूठानमा भिरबाट पल्टिएको ढङ्गा लागेर एक बालिकाको मृत्यु भएको छ । जिल्लाको गौमुखी गाउँपालिका २...

७ दिनभित्र भूक्तानी नदिए निर्माण व्यवसायी संघले कडा आन्दोलनको घोषणा गर्ने

निर्माण व्यवसायी संघ प्यूठानले विगत ३ बर्षदेखि सम्पन्न गरेका विभिन्न योजनाहरुको कामको भूक्तानी नपाएको भन्दै...

गाउँपालिकाको टिमले गर्‍यो मार्सिवाङ खेलमैदान सरसफाई

माण्डवी गाउँपालिकाले मार्सिवाङ खेलमैदान सरसफाई गरेको छ । गाउँपालिकाले गत विहिबार देखि हिजो शनिबारसम्म सञ्चालन...

प्रथम अध्यक्ष कपको उपाधि सुनिलस्मृति रोल्पालाई

माण्डवी गाउँपालिकाले आयोजना गरेको प्रथम अध्यक्ष कप राष्ट्रव्यापी अन्तर स्थानीय तह पुरुष भलिबल प्रतियोगिताको उपाधि...

प्यूठानमा विश्व एड्स दिबसमा स्वास्थ्यकर्मी र समाजसेवी सम्मानित भए

समुदायको नेतृत्वमा एड्स अन्त्य गरौ भन्ने मुल नाराका साथ ३६ औ विश्व एड्स दिवसका अवसरमा...