News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

जिल्ला अस्पताल प्यूठानलाई स्वास्थ्य सामग्री हस्तान्तरण

नोमराज पौडेलचैत्र ५ गते
११८० पटक
चैत्र ५ गते

प्यूठान, जिल्ला अस्पताल बिजुवारलाई आज सहयोग स्वरुप स्वास्थ्य सामग्री हस्तान्तरण गरिएको छ ।जिल्लाको एक मात्र सरकारी अस्पताल प्यूठान जिल्ला अस्पताल बिजुवारलाई एक कार्यक्रमक ाबिच सामग्री हस्तान्तरण गरिएको हो।

नर्भिक इन्टरनेशनल हस्पिटल काठ्माण्डौंको सहयोगमा अस्पतालमा आउने बिरामीहरुका लागि आवश्यक पर्ने करिब ३ लाखरुपैंया बरावरकोे ३५ थान म्याट्रेस बेड, ३५ थान सिरानी ,३५ थानब्ल्यांकेट र ७० थान बेड कभर हस्तान्तरण गरिएको हो।
राष्ट्रिय योजना आयोगकापुर्व उपाध्यक्ष डा. गोबिन्द राजपोखरेलको पहलमा नर्भिक इन्टरनेशनल हस्पिटल काठ्माण्डौंले दिएको सामग्री डा. पोखरेलले अस्पतालका निमित्त मेडिकल सुपरिटेन्डेन्ट डा.अमृत पन्थीलाई प्रदान गर्नुभएको हो। कार्यक्रममा प्यूठान नगरपालिकाका मेयर अर्जुन कुमार कक्षपतिले अस्पतालको विकासको लागि आफुहरु लागि परेको भन्दै अस्पतालको विकासमा सहयोग रकम जुटाउन पहलगर्नुभएकोमा डा. पोखरेललाई धन्यवाददिनुभयो ।उहाँलेभन्नुभयो–“ अस्पतालको विकास र सुधारको लागि स्थानियतह देखि प्रदेश र केन्द्रसम्म पहल गरिरहेको छु । नगर प्रमुख भएकोले पनि यसको स्तरोन्नति गर्न र यहाँबाट स्तरिय सेवाप्रदानगर्न सक्ने बनाउनु मेरो दायित्व हो ,यसकालागि म प्रतिबद्ध छु।”उहाँले जिल्ला अस्पताल प्यूठान ५० शैय्यामा स्तरोन्नतिका लागि स्विकृत भैसके पनि आवश्यक जग्गा उपलब्ध नहुँदा काम अगाडी बढाउन नसकिएको बताउनु भयो ।
त्यस्तै कार्यक्रममा सहयोग जुटाउन पहल गर्नुभएका डा. पोखरेलले अस्पतालमा उडुसले टोकेर विरामीलाई सास्ती भएको आफुले थाहा पाएको र नर्भिक अस्पतालका फाउन्डर बसन्त चौधरीको सहयोगमा उक्त सामान जिल्ला अस्पताललाई प्रदान गरिएको बताउनु भयो ।उहाँले भन्नु भयो–“जिल्लाको अस्पतालमा सानो भएपनि सहयोग गर्न पाउँदाखुसि लागेको छ ।
अस्पतालको स्तर जति वृद्धि गर्न सक्छौ हामीलाई नै सजिलो हुन्छ ।”जिल्लाको एक मात्र अस्पतालबाट सबै सेवाहरु उपलब्ध गराउन र गुणस्तरिय सेवा प्रदान गर्नका लागि सबै प्यूठानीहरु एकताबद्ध भएर अघि बढ्नु पर्ने उहाँको भनाई छ ।
कार्यक्रममा अस्पतालका निमित्त मेडिकल सुपरिटेन्डेन्ट डा.अमृत पन्थीले आफु जिल्ला अस्पतालमा आएदेखि अस्पतालको सुधारकालागि मेहनतगरिरहेको भन्दै सहयोग गर्ने सबैलाई धन्यवाददिनुभयो ।उहाँले पहिलेको तुलनामा अस्पतालमा व्यवस्थापन र सेवाको सुधार भएको बताउनुभयो ।नागरिकलाई सहज र गुणस्तरिय सेवा प्रदान गर्नका लागि प्रतिबद्ध रहेको उहाँको भनाई छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

हामीस‌ग जोडिनुहोस।

प्यूठानको जेठो विद्यालयको कम्यूटर ल्याव बेहाल !

तस्बिर हेर्दा सबैलाई लाग्छ यो कुनै भग्नावशेष भएको भवन हो । त्यहाँ बर्षौदेखि रेखदेख गर्ने...

विभिन्न कार्यक्रम गरि नौंबहिनीले मनायो गणतन्त्र

१६औं गणतन्त्र दिवस नौबहिनी गाउँपालिकाले पनि मनाएको छ । गणतन्त्र दिवसको अवसरमा नौबहिनी गाउँपालिकाले सोमबार...

झिमरुक बिजुली–लिफ्ट खानेपानी आयोजनाको काम अघि बढ्ने

आयोजनाको स्टीमेटमा समस्या भएर रोकिएको झिमरुक बिजुली लिफ्ट खानेपानी आयोजना निर्माणको काम अघि बढ्ने भएको...

प्यूठानमा गाडी दुर्घटना

प्यूठानमा गाडी दुर्घटना भएको छ । स्वर्गद्धारी नगरपालिका ६ देउराली बाट बिजुवारको लागि छुटेको लु...

प्यूठानमा मेकानिकल सहितको ट्राफिक चेकजाँच

हुनसक्ने सडक दुर्घटना रोक्न र न्यूनीकरण गर्नको लागि प्यूठानमा ट्राफिक प्रहरीले मेकानिकल चेकजाँच अभियान सुरु...

हामिस‌ग जोडिनुहोस।

समाचार सुचना र मनोरञ्जनका लागी