News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

प्यूठानबाट स्वाब परिक्षणका लागि पठाएका ९ जनाकै रिपोर्ट नेगेटिभ

दीपा पौडेल२८ चैत्र , २०७६
५१४ पटक
२८ चैत्र , २०७६

प्यूठान, कोरोना भाईरस संक्रमणको आशंकामा स्वाब परिक्षणका लागि जिल्लाबाट पठाईएका ९ जनाको रिपोर्ट नेगेटिभ आएको छ।
स्वास्थ्य कार्यालय प्यूठान मार्फत परिक्षणका लागि पठाईएका जिल्लाका ७ जना र जिल्ला अस्पताल बाट नमुना संकलन गरी पठाएका २ जना गरी ९ जना कै रिपोर्ट नेगेटिभ आएको हो ।स्वास्थ्य कार्यालय प्यूठानका विपद ब्यवस्थापन फोकल प्रसन पुष्कल श्रेष्ठले दिएको जानकारी अनुसार भारत तथा अन्य तेश्रो मुलुकबाट प्यूठान आएका मध्ये कोरोना भाईरससँग मिल्दाजुल्दा लक्षणहरु देखिएपछि बिरामीहरुलाई परिक्षणका लागि जिल्लाबाट काठमाण्डौं पठाईएको थियो।
स्वास्थ्य कार्यालय मार्फत पठाएका जिल्लाका प्यूठान नगरपालिका वडा नं. १० को १ जना , वडा नं.२ को २ जना, माण्डवी गाउँपालिका वडा नं. ४ को १ जना, मल्लरानी गाउँपालिका वडा नं. ४ को १ जना , ऐरावति गाउँपालिका वडा नं. २ को १ जना र वा नं.५ को १ जना गरि ७ जनाको रिपोर्ट नेगेटिभ आएको हो। त्यस्तै जिल्ला अस्पताल मार्फत स्वाब संकलन गरी पठाएका मल्लरानी गाउँपालिकाका २ जनाको स्वाब संकलन गरी परिक्षणका लागि प्रदेश जनस्वास्थ्य प्रयोगशाला बुटवलमा पठाईएकोमा उनीहरुको रिपोर्ट नेगेटिभ आएको जिल्ला अस्पताल प्यूठानका निमित्त मेडिकल सुपरिटेन्डेन्ट डाक्टर अमृत पन्थीले जानकारी दिए ।
रिपोर्ट नेगेटिभ आएकोले जिल्लाबासीका लागि सकारात्मक कुरा भएको र अझै सचेत भई लकडाउनमा बस्नुपर्ने स्वास्थ्य कार्यालय प्यूठानका प्रमुख बिशाल सुवेदीको भनाई छ। उनले भने –“हामीले अहिले सम्म स्वाब परिक्षणका लागिस्वास्थ्य कार्यालय मार्फत पठाएका ७ जना र जिल्ला अस्पतालबाट पठाएका २ जना गरी ९ जना कै रिपोर्ट नेगेटिभ आएको छ, यो खुसीको कुरा हो तर अझै पनि सचेत बन्न र सावधानी अपनाउन भने जरुरी छ।”
स्वाब संकलन गरी जिल्ला अस्पतालको आइसोलेसनमा राखिएका दुवैजनाको स्वास्थ्यमा सुधार आएको भन्दै आज नै उनीहरुलाई डिस्चार्ज गरिएको अस्पतालले जनाएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

हामीस‌ग जोडिनुहोस।

एउटा खेलले मात्र उपलब्धि हासिल गर्न सकिन्न – प्रतिनिधि सभा सदस्य थापा

प्रतिनिधि सभा सदस्य सुर्य थापाले एकपटकको खेलले मात्र उपलब्धि हासिल गर्न नसकिने बताएका छन ।...

सहिदहरुको सम्झानामा कविता वाचन एवम् रक्तदान कार्यक्रम गरी दिवस मनाइयो

प्यूठानमा सहिद दिवसको अवसरमा कविता वाचन एवम् रक्तदान कार्यक्रम भएको छ । सोमबार ६७ औ...

लामो समय पछि चोरी गर्ने व्यक्ति पक्राउ

पटक पटक चोरिमा संलग्न एक व्यक्तिलाई प्रहरीले पक्राउ गरेको छ । जिल्ला प्रहरी कार्यालय प्यूठानका...

नगर प्रमुख योगीको कानुनी सल्लाहकारमा अधिवक्ता शिवराज पण्डित नियुक्त

प्यूठान नगरपालिका प्रमुख बिष्णु बहादुर योगीको कानुनी सल्लाहकारमा अधिवक्ता शिवराज पण्डित नियूक्त भएका छन् ।...

शहीदका सपना पूरा गर्न हातेमालो गरौं : प्रचण्ड

प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ ले शहीदको सपना पूरा गर्न सबैले हातेमालो गरेर अगाडि बढ्नुपर्नेमा जोड...

हामिस‌ग जोडिनुहोस।

समाचार सुचना र मनोरञ्जनका लागी