News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

स्याउलिवाङमा पहिलोपटक वैंकिङ प्रणालिवाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता वितरण

नौवहिनीका सवै वडाहरुमा वैंकिङ प्रणालिवाट सामाजिक सुरक्षा वितरण: प्रप्रअ भण्डारी

सिखबर संवाददाता१६ कार्तिक, प्यूठान
१०९४ पटक
१६ कार्तिक, प्यूठान

नौवहिनी गाँउपालिकाको सवैभन्दा विकट क्षेत्र मानिने वर्डा नं १ स्याउलिवाङमा पहिलोपटक वैंकिङ प्रणालिमार्फत सामाजिक सुरक्षा भत्ता वितरण गरिएको छ।
नौबहिनी गाउँपालिका र नेपाल ईन्भेष्टमेण्ट बैक लि. बहाने शाखा प्यूठानको सहकार्यमा स्याउलिवाङमा पहिलोपटक बैंकिङ प्रणाली मार्फत सरकारले विभिन्न लक्षित वर्गलाई उपलव्ध गराउदै आएको सामाजिक सुरक्षा वापतको रकम वितरण गरिएको गाँउपालिकाका प्रमुख प्रशासकिय अधिकृत थानेश्वर भण्डारीले वताउनु भयो। दुर्गम क्षेत्रमा वसोवास गर्ने र वैंकको शाखामा पुग्न असहज अवस्था रहेका सामाजिक सुरक्षा भत्ता पाउने नागरिकको सहजताका लागि वर्डाहरुमै पुगेर सामाजिक सुरक्षा भत्ता वितरण गर्ने कार्यक्रम राखिएको प्रमुख प्रशासकिय अधिकृत भण्डारीले वताउनु भयो। उहाँका अनुसार यो वर्षदेखी नौवहिनी गाँउपालिकाका सवै वडाहरुमा वैंकिङ प्रणालिअन्तरगत सामाजिक सुरक्षा भत्ता वितरण थालिएको छ। “सरकारको सामाजिक सुरक्षा वापतको रकम वैकिङ प्रणालिवाट भुक्तानि गर्ने नीति वमोजिम नौवहिनी गाँउपालिकामा पनि वैंकिङ प्रणालिवाट भत्ता वितरण गरिएको हो” भण्डारीले भन्नुभयो -“गतवर्ष ५ वडामा वैंकिङ प्रणालिवाट वितरण गरिएको थियो। यो वर्ष १, २ र ३ वडामा पनि लागू भएसंगै सवै वडामा लागू भएको छ।” यातायातको पहुँच रहेका स्थान र शाखा कार्यालयमा पुगेर सेवा लिन सक्ने क्षेत्रका नागरिकले वैंकको शाखा कार्यालय बहानेवाटै सेवा लिनेछन भने दुर्गम क्षेत्रहरुमा वैंकका कर्मचारी हरु पुगेरै सेवा प्रदान गर्ने वैंक र गाउपालिकाविच सहमती भएको छ।

वर्डा नं १ स्याउलिवाङस्थित कार्यालयमा शनिवार एक कार्यक्रम गरि उक्त कार्यको सुरुवात गरिएको छ। वर्डा नं १ का वर्डा अध्यक्ष शेर बहादुर सेन ठकुरीको अध्यक्षतामा भएको कार्यक्रममा गाँउपालिकाका प्रमुख प्रशासकिय अधिकृत थानेश्वर भण्डारी प्रमुख अथिती रहनुभएको थियो। भने वडा-वडामा पुगेर सेवा दिन गाँउपालिकासंग सहकार्य गरिरहेको नेपाल ईन्भेष्टमेन्ट वैंक बहाने शाखाका प्रमुख सुवास भण्डारी विशिष्ट अथिती रहनुभएको थियो। कार्यपालिका सदस्य लाल प्रसाद सेरचनले स्वागत मन्तव्य राख्नुभएको कार्यक्रमको सञ्चालन वडासचिव अशोक चौधरीले गर्नुभएको पर्वत केसी ले जानकारी दिनुभएको छ।

सवै वडाहरुमा पुगेर सेवा दिन्छौं: भण्डारी
वैंकको शाखा कार्यालय बहानेमा पुगेर सेवा लिन नसक्ने जेष्ठ नागरिकका लागि सवै वडामा पुगेर सेवा दिने नेपाल ईन्भेष्टमेन्ट वैंक वहाने शाखाका प्रमुख सुवास भण्डारीले वताउनु भएको छ। गाँउपालिकासंग सहकार्य गरि सवै वडाहरुमा पुगेर अशक्त नागरीकलाई वैंकिङ प्रणालिमार्फत सामाजिक सुरक्षा भत्ता वितरण गर्ने उहाले वताउनु भयो।

प्रतिकृया दिनुहोस्

हामीस‌ग जोडिनुहोस।

प्यूठानको जेठो विद्यालयको कम्यूटर ल्याव बेहाल !

तस्बिर हेर्दा सबैलाई लाग्छ यो कुनै भग्नावशेष भएको भवन हो । त्यहाँ बर्षौदेखि रेखदेख गर्ने...

विभिन्न कार्यक्रम गरि नौंबहिनीले मनायो गणतन्त्र

१६औं गणतन्त्र दिवस नौबहिनी गाउँपालिकाले पनि मनाएको छ । गणतन्त्र दिवसको अवसरमा नौबहिनी गाउँपालिकाले सोमबार...

झिमरुक बिजुली–लिफ्ट खानेपानी आयोजनाको काम अघि बढ्ने

आयोजनाको स्टीमेटमा समस्या भएर रोकिएको झिमरुक बिजुली लिफ्ट खानेपानी आयोजना निर्माणको काम अघि बढ्ने भएको...

प्यूठानमा गाडी दुर्घटना

प्यूठानमा गाडी दुर्घटना भएको छ । स्वर्गद्धारी नगरपालिका ६ देउराली बाट बिजुवारको लागि छुटेको लु...

प्यूठानमा मेकानिकल सहितको ट्राफिक चेकजाँच

हुनसक्ने सडक दुर्घटना रोक्न र न्यूनीकरण गर्नको लागि प्यूठानमा ट्राफिक प्रहरीले मेकानिकल चेकजाँच अभियान सुरु...

हामिस‌ग जोडिनुहोस।

समाचार सुचना र मनोरञ्जनका लागी