News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

जुम्रिमा महेश स्मृति प्रतिक्षालय निर्माण

सिखबर संवाददाता६ मंसिर, प्यूठान
९९१ पटक
६ मंसिर, प्यूठान

प्युठान नगरपालिका वडा नं ३ पुष्पलाल चोक जुम्रीमा महेश स्मृति प्रतिक्षालय निर्माण गरिएको छ । प्युठान नगरपालिका वडा नं ३ जुम्रीका स्वर्गीय विद्यार्थी नेता महेश वि.क.को स्मृतिमा प्रतिक्षालय निर्माण गरिएको हो । यस क्षेत्रका स्थानीय तथा अनेरास्ववियू प्युठानको पहलमा आर्थिक संकलन गरी प्रतिक्षालय निर्माण गरिएको जनाईएको छ ।
नवनिर्मित प्रतिक्षालयको आज उद्घाटन गरिएको छ । समाजसेवी डाक्टर लेखराज सुवेदीले प्रतिक्षालयको उद्घाटन गरेका हुन् । उद्घाटन कार्यक्रममा सुवेदीले स्वर्गीय महेशको सम्झनामा यूवाहरुले आर्थिक श्रम र बौद्धिक क्षमता सम्झेर उनको योगदानलाई सम्झना स्वरुप प्रतिक्षालय निर्माण गरेकोमा खुसी व्यक्त गरे । यस क्षेत्रका होनाहार यूवालाई गुमाउनु परेको स्मृति गर्दै सुवेदीले यस्ता रचनात्मक कामले उनलाई सदैव सम्झिरहने बताए । प्रतिक्षालय निर्माणले यस क्षेत्रको फाईदासंगै यस क्षेत्रमा आवतजावत गर्ने नयाँ यात्रीहरुले पनि स्वर्गीय महेशको बारेमा जानकारी लिन सक्ने उनले बताए ।
स्वर्गीय महेशको सम्झनामा निर्माण गरिएको प्रतिक्षालयले प्युठान नगरपालिका भित्रका जनताहरुसंगै यस क्षेत्रमा आवत जावत गर्ने जुनसुकै स्थानका यात्रुलाई फाईदा पुग्ने महेश स्मृति प्रतिक्षालय निर्माण संरक्षक सुमन श्रेष्ठले बताए । यस क्षेत्रका यूवाहरुको सकृयतामा निर्माण भएको प्रतिक्षालयले स्वर्गीय महेशको मानमर्दनमा थप सहयोग पुग्ने समेत उनले बताए । स्थानीय र अनेरास्ववियूको पहलमा ८४ हजार ५ सय ५० रुपियाँ लागतमा प्रतिक्षालय निर्माण गरिएको हो ।
महेश स्मृति प्रतिक्षालयले अनेरास्ववियू प्युठानको पहिचान बोकेको अनेरास्ववियू प्युठानका सहसंयोजक पुस्कर शर्माले बताए । स्वर्गीय महेशको स्मृतिमा यसपूर्व पनि जिल्लामा विविध कार्यक्रम सञ्चालन भएको र आगामी दिनमा पनि यस्ता रचनात्मक कार्य, कार्यक्रमहरु सञ्चालन गरिने उनले बताए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

हामीस‌ग जोडिनुहोस।

प्यूठानको जेठो विद्यालयको कम्यूटर ल्याव बेहाल !

तस्बिर हेर्दा सबैलाई लाग्छ यो कुनै भग्नावशेष भएको भवन हो । त्यहाँ बर्षौदेखि रेखदेख गर्ने...

विभिन्न कार्यक्रम गरि नौंबहिनीले मनायो गणतन्त्र

१६औं गणतन्त्र दिवस नौबहिनी गाउँपालिकाले पनि मनाएको छ । गणतन्त्र दिवसको अवसरमा नौबहिनी गाउँपालिकाले सोमबार...

झिमरुक बिजुली–लिफ्ट खानेपानी आयोजनाको काम अघि बढ्ने

आयोजनाको स्टीमेटमा समस्या भएर रोकिएको झिमरुक बिजुली लिफ्ट खानेपानी आयोजना निर्माणको काम अघि बढ्ने भएको...

प्यूठानमा गाडी दुर्घटना

प्यूठानमा गाडी दुर्घटना भएको छ । स्वर्गद्धारी नगरपालिका ६ देउराली बाट बिजुवारको लागि छुटेको लु...

प्यूठानमा मेकानिकल सहितको ट्राफिक चेकजाँच

हुनसक्ने सडक दुर्घटना रोक्न र न्यूनीकरण गर्नको लागि प्यूठानमा ट्राफिक प्रहरीले मेकानिकल चेकजाँच अभियान सुरु...

हामिस‌ग जोडिनुहोस।

समाचार सुचना र मनोरञ्जनका लागी