News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

मिलोमतोमा गुणस्तरहिन काम : स्थानीय सरकार मुखदर्शक

झुलेनी नेटवर्क२०७९ जेठ ३०, प्यूठान
३९६ पटक
२०७९ जेठ ३०, प्यूठान

प्यूठान नगरपालिका ७ डल्लेमा उपभोक्ता समिति मार्फत ऐतिहासीक डल्ले सराय नाँच लगाउने क्षेत्रमा भइरहेको काम गुणस्तरीय नभएको गुनासो आएको छ ।
लुम्बिनी प्रदेश सरकार अन्तर्गत पर्यटन कार्यालय कोहोलपुर बांके मार्फत ६५ लाख खर्च गर्नेगरि उभोक्ता समिति मार्फत भइरहेको काम गुणस्तरीय नभएको गुनासो स्थानीयले गरेका हुन् । सूरुमा प्यूठान नगरपालिका–४, भित्रीकोटमा खसआर्य संग्रालय निर्माण गर्ने भनेर विनियोजन भएको बजेटको काम डल्ले क्षेत्रमा गर्न लागिएको छ । भित्रीकोटमा हुने काम अन्यत्र गर्न थालेको भन्दै भित्रीकोट क्षेत्रका स्थानीयको समेत गुनासो छ ।

काम गर्दा लापरबाही भइरहेको स्थानीयले गुनासो गर्दा सरोकारवाला निकाय मुखदर्शन बनेको भन्दै मिलोमतो आशंका स्थानीयले गरेका छन् । वडा कार्यालय नगरपालिकाले आफ्नो क्षेत्रमा काम भइरहँदा देखे/नदेखेझैं गरेका छन् । जबकि त्यही क्षेत्रको बाटो हुँदै हरेक दिन प्रहरी, प्रशासन र स्थानीय सरकारका प्रतिनिधि ओहोरदोहोर गर्ने गर्दछन् । खोलाको पाकोमाटो मिसीएको बालुवा प्रयोग गरिएको छ । ‘मात्रा भन्दा कम सिमेन्ट राखेर काम भइरहेको छ,’ एक स्थानीयले भने, ‘यसले गर्दा निर्माणकै चरणमा लगाउँदै गरेका वालहरु चर्कन थालेका छन् ।’ जुनकाम गर्दा धेरै कमाउन सकिन्छ त्यही काम स्टिमेट गरेर काम गर्न थालिएको छ । आवश्यक नै नभएको स्थानमा मेसिनरी वाल लगाउन थालिएको अर्का स्थानीयले गुनासो गरे । डल्ले सराय नाच नाच्ने मुख्य मौलो रहेको क्षेत्रमा पनि आवश्यकतानै नभएको स्थानमा ढलान गर्न थालिएको छ ।

उभोक्ता समिति को–को हुन ?, लागत कति हो ? भन्ने कुरा पनि सार्वजनिक गरिएको छैन । निर्माण स्थलमा होडिङबोर्ड समेत राखीएको छैन् । उपभोक्ता समिति मार्फत भएको कामको रेखदेख गर्न आफू विरामी परेका कारण पुग्न नसकेको पर्यटन कार्यालय बांकेका प्रमुख माधब शर्माले जानकारी गराए । ‘यस विषयमा इन्जिनियरलाई बुझ्न लगाएको छु,’ उनले भने, ‘काम राम्रो नभएको भए रोक्न लगाउने छु ।’ समिति मार्फत नै यहीकै पून्यखोलाको ऐतिहासीक ठूलो पोखरी मर्मतको पनि काम भइरहेको छ । जहाँ गत वर्ष सहरी विकास तथा भवन डिभिजन कार्यालय दाङ मार्फत मर्मतको काम भएको थियो । त्यो काम एक वर्ष भित्रमै जिर्ण भइसकेको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

हामीस‌ग जोडिनुहोस।

प्यूठानको जेठो विद्यालयको कम्यूटर ल्याव बेहाल !

तस्बिर हेर्दा सबैलाई लाग्छ यो कुनै भग्नावशेष भएको भवन हो । त्यहाँ बर्षौदेखि रेखदेख गर्ने...

विभिन्न कार्यक्रम गरि नौंबहिनीले मनायो गणतन्त्र

१६औं गणतन्त्र दिवस नौबहिनी गाउँपालिकाले पनि मनाएको छ । गणतन्त्र दिवसको अवसरमा नौबहिनी गाउँपालिकाले सोमबार...

झिमरुक बिजुली–लिफ्ट खानेपानी आयोजनाको काम अघि बढ्ने

आयोजनाको स्टीमेटमा समस्या भएर रोकिएको झिमरुक बिजुली लिफ्ट खानेपानी आयोजना निर्माणको काम अघि बढ्ने भएको...

प्यूठानमा गाडी दुर्घटना

प्यूठानमा गाडी दुर्घटना भएको छ । स्वर्गद्धारी नगरपालिका ६ देउराली बाट बिजुवारको लागि छुटेको लु...

प्यूठानमा मेकानिकल सहितको ट्राफिक चेकजाँच

हुनसक्ने सडक दुर्घटना रोक्न र न्यूनीकरण गर्नको लागि प्यूठानमा ट्राफिक प्रहरीले मेकानिकल चेकजाँच अभियान सुरु...

हामिस‌ग जोडिनुहोस।

समाचार सुचना र मनोरञ्जनका लागी