News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

स्थानिय उत्पादनलाई प्रोत्साहन दिन आचार्यको जोड

झुलेनी नेटवर्क२०७९ असार २०, प्यूठान
३४१ पटक
२०७९ असार २०, प्यूठान

उद्यम विकास विज्ञ ईश्वरा आचार्यले स्थानिय उत्पादनलाई वृद्धि गर्दै प्रोत्साहन दिनुपर्ने बताएकी छन ।

जिल्लामा विगत १५ वर्ष भन्दा अगाडी देखी उद्यम विकासका क्षेत्रमा तालिम तथा प्रशिक्षण दिँदै आएकि आचार्यले घरेलु तथा साना उद्योग कार्यालय प्यूठानले होटेल आयुष्मा जुर्मीमा आयोजना गरेको उद्यमीलाई व्यावसायिक योजना तयारी तथा ऋण प्राप्ती प्रकृया सम्बन्धी एक दिने अभिमुखीकरण गोष्ठीमा यस्तो बताएकि हुन ।

प्यूठान जिल्लाको सन्दर्भमा हेर्दा स्थानिय स्रोतसाधनको प्रयोग गरि कृषकहरुले विभिन्न वस्तुहरु उत्पादन गरेता पनि त्यसको प्रयोजन जिल्ला बाहिर हुने बताइन् । उनले स्थानिय स्तरमा उत्पादित वस्तुहरुले जिल्लामा बजार पाउने हो भने त्यसबाट लाखौको आम्दानी हुने बताइन। त्यस्तै घरेलु तथा साना उद्योग कार्यालय प्यूठानका उद्योग अधिकृत खेमबहादुर थापाले उद्योग व्यवसाय दर्ता प्रकृया सम्बन्धी प्रस्तुतीकरण दिएका थिए ।

त्यस्तै उद्यमीलाई ऋण प्राप्ती प्रकृया सम्बन्धी प्रस्तुतीकरण नेपाल बैँक लिमिटेड विजुवार शाखाका प्रवन्धक निरज भटराईले दिएका हुन । उनले कृषकहरुले कर्जा लिने क्रममा आफुले के व्यवसाय गर्ने हो त्यसको पुर्णमात्रामा ज्ञान हासिल गरेर मात्र बैंकबाट कर्जा लिन आग्रह गरेका हुन। कृषकको सफलतामा बैंकको समेत सफलता हासिल हुने भएकाले कृषकले व्यावसायिक योजना मात्र नबनाई व्यावसायमा पुर्ण मात्रामा तालिम सिप हासिल गरेर मात्र बैँकबाट कर्जा लिएमा व्यवसायमा सफलता प्राप्त गर्ने बताए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

हामीस‌ग जोडिनुहोस।

प्यूठानको जेठो विद्यालयको कम्यूटर ल्याव बेहाल !

तस्बिर हेर्दा सबैलाई लाग्छ यो कुनै भग्नावशेष भएको भवन हो । त्यहाँ बर्षौदेखि रेखदेख गर्ने...

विभिन्न कार्यक्रम गरि नौंबहिनीले मनायो गणतन्त्र

१६औं गणतन्त्र दिवस नौबहिनी गाउँपालिकाले पनि मनाएको छ । गणतन्त्र दिवसको अवसरमा नौबहिनी गाउँपालिकाले सोमबार...

झिमरुक बिजुली–लिफ्ट खानेपानी आयोजनाको काम अघि बढ्ने

आयोजनाको स्टीमेटमा समस्या भएर रोकिएको झिमरुक बिजुली लिफ्ट खानेपानी आयोजना निर्माणको काम अघि बढ्ने भएको...

प्यूठानमा गाडी दुर्घटना

प्यूठानमा गाडी दुर्घटना भएको छ । स्वर्गद्धारी नगरपालिका ६ देउराली बाट बिजुवारको लागि छुटेको लु...

प्यूठानमा मेकानिकल सहितको ट्राफिक चेकजाँच

हुनसक्ने सडक दुर्घटना रोक्न र न्यूनीकरण गर्नको लागि प्यूठानमा ट्राफिक प्रहरीले मेकानिकल चेकजाँच अभियान सुरु...

हामिस‌ग जोडिनुहोस।

समाचार सुचना र मनोरञ्जनका लागी