News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

रोकियो नगरपालिकाको फोहोर उठाउने कार्य

झुलेनी नेटवर्क२०७९ श्रावण ०४, प्यूठान
४९५ पटक
२०७९ श्रावण ०४, प्यूठान

फोहोर फाल्ने जग्गा विवादका कारण प्यूठान नगरपालिकाले साउन १ गतेदेखि फोहोर संकलन गर्न छाडेको छ । नगरपालिकाले फोहोर फाल्नका लागि भाडामा लिएको जग्गाको म्याद असार मसान्तमा सकिएपछि फोहोर उठाउन छाडेको हो । जग्गा धनीले फोहोर फाल्नको लागि जग्गाको म्याद थप्न मानेका छैनन् ।

 

नगरपालिकाले आफ्नो प्रशासकीय भवन भन्दा तल झिमरुक फाँटमा फोहोर फालेर व्यवस्थापन गर्दै आइरहेको थियो । यो ठाउँमा नगरपालिकाले फोहोरको वर्गीकरण गरेर मल बनाउने भन्दै लाखौँ खर्चेर भौतिक संरचना समेत निर्माण गरेको छ । साविकको जिल्ला विकास समिति मार्फत प्यूठान नगरपालिका ४ स्थित कार्कीडाँडा क्षेत्रमा करडौ खर्चेर निर्माण गरिएको डम्पीङसाइडमा स्थानीयले फोहोर फाल्न नदिएपछि नगरपालिकाले यहाँ वैकल्पिक व्यवस्था गरेको थियो ।

 

फोहोर उठान रोकीपछि बिजुवार, बाग्दुला, जुम्री क्षेत्रका बजारबासीले गुनासो गर्न थालेका छन । फोहोर फाल्ने क्षेत्रको व्यवस्थापन गरेर फोहोर उठाउने कार्यलाई निरन्तरता दिनेगरि नगरपालिकाले तयारी गरिरहेको प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत महेशकुमार गुरुङले बताए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

रक्तदाता दिवसको अवसरमा प्यूठानमा १५ जनाले गरे रक्तदान

विश्व रक्तदाता दिवस प्यूठानमा पनि मनाईएको छ । नेपाल रेडक्रस सोसाईटी जिल्ला शाखा प्यूठानको आयोजना...

प्यूठानको ऐरावतीमा भिरबाट लडेर एक पुरुषको मृत्यु

प्यूठानको ऐरावती गाउँपालिकामा एक पुरुषको भिरबाट लडेर मृत्यु भएको छ । शुक्रबार विहान साढे ११...

माण्डवी गाउँपालिकाले दिगो विकास लक्ष्यको स्थानीयकरण गर्दै

माण्डवी गाउँपालिकाले दिगो विकास लक्ष्यको स्थानीयकरणका लागि कार्य सुरु गरेको छ । संयुक्त राष्ट संघमार्फत...

एकै दिनमा २ सय ५० जनाले आँखा जाँच गराए

आँखा अस्पताल बिजुवारमा एक दिने शिविर सम्पन्न भएको छ । शिविरबाट २ सय ५० जनाले...

जिल्ला पूर्ण खोप सुनिश्चितता घोषणा गर्ने तयारीमा

प्यूठान जिल्लाका सबै स्थानीय तह पूर्ण खोप सुनिश्चितता पालिका घोषणा भएका छन् । जन्मेदेखि १५...