News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

नगर उज्यालो बनाउन ९६ वटा सड्कवत्ति जडान

सागर रिजाल२६ मंसिर, प्युठान
८१४ पटक
२६ मंसिर, प्युठान

प्युठान नगरपालिका क्षेत्रभित्र ९६ वटा सडक बत्ति जडान गरिएको छ । नगरक्षेत्रलाई उज्यालो बनाउने अभियानका साथ सडकवत्ति जडान गरिएको हो । नगरपालिकाका १० वडा कार्यालयको छेउछाउ, विद्यालयको नजिक, बजारक्षेत्र, दुर्घटना हुने क्षेत्रमा सडक बत्ति जडान गरिएको प्युठान नगरपालिकाका उपप्रमुख शान्ता आचार्यले जानकारी दिनुभयो ।

स्थानिय तहको निर्वाचन पूर्व उपभोक्ता समिति मार्फत २८ वटा जडान गरिएको थियो । निर्वाचन पश्चात आर्थिक वर्ष ०७४/०७५ मा ३९ लाख ५२ हजार लागतमा ३८ वटा र आर्थिक वर्ष ०७५/०७६ मा २५ लाख ९० हजार ४ सय २५ रुपियाँ लागतमा ३० वटा सडक बत्ति जडान गरिएको नगरउपप्रमुख आचार्यले जानकारी दिनुभयो । उहाँले भन्नुभयो,–‘नगरलाई उज्यालो बनाउन यो अभियानको सञ्चालन गरेका हौँ । ’ नगरक्षेत्रका सबै वडामा सड्कवत्ति जडान गरेको उहाँले बताउनुभयो ।

मंगलबार नगरपालिका क्षेत्रमा जडान गरिएका सड्क बक्तिको अनुगमन गरिएको छ । प्युठान नगरपालिका प्युठानका उपमेयर शान्ता आचार्यको नेतृत्वमा नगर क्षेत्र भित्र जडान गरिएको सडक बत्तीको अनुगमन गरिएको हो । नगरक्षेत्र भित्रका वडा नंम्बर १ देखी १० नंम्बर वडा भित्र बले नबलेको जानकारी लिन र नबोलेको ठाउँमा मर्मत गर्ने उदेश्यले अनुगमन गरिएको उपप्रमुख आचार्यले बताउनुभयो ।

नगर क्षेत्र भित्र स्थानिय तहको निर्वाचन हुनुपूर्व जडान गरिएका २८ र निर्वाचन पश्चात ०७४/०७५ मा जडान गरिएका ३८ वटा सड्क बत्ति को अनुगमन गरिएको हो । यी मध्य नगरक्षेत्रभित्र निर्वाचन पूर्व जोडिएका २८ वटा सडक बत्ती मध्ये ४ वटा बत्तीहरूमा नबोल्ने समस्या देखिएको छ । त्यस्तै अन्य कतिपयमा आंशिक समस्या देखिएको छ । नगरपालिका– ५ ढुङ्गेठाटी बजारका २ वटा बत्ती, इन्द्रेडाँडा र खैराको एक एक वटा गरि ४ वटा बत्ती नबोल्ने समस्या देखिएको हो । धुलाको करण, सोलारलाई आवश्यक्ता अनुसार घाम, सुर्यको प्रकाश नपर्दा बत्ती नबोल्ने समस्या देखिएको प्राविधिक हेमराज भण्डारीले बताए ।

सोलारको बोर्डमा कम्तीमा पनि ६ घण्टा घाम पर्नु बताउदै आगामी दिनमा उपयुक्त ठाउँ चयन गरेर मात्रै सोलार जडान गर्नु पर्ने बताउनुभयो । नगर पालिकाको पुरानो संरचनामा जडान भएका २८ वटा मध्य विग्रिएका सड्क बत्ति मर्मतका लागि ३ लाख ८४ हजार ७ सय २ रुपियाँ बजेट विनियोजन गरिएको नगरउपप्रमुख आचार्यले बताउनुभयो । उहाँले भन्नुभयो,–‘मर्मतका लागि छुट्टाएको रकमबाट विग्रीएका बत्तिको मर्मत गर्ने भनेका छौँ । ’ नगरपालिकाले आर्थिक वर्ष ०७५/७६ मा जडान भएका ३० वटा सड्क बत्तिको नगरप्रमुख अर्जुन कुमार कक्षपतिको नेतृत्वमा अनुगन गरिएको थियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

हामीस‌ग जोडिनुहोस।

कहॉ रोकियो पर्यटकीय पदमार्ग ?

प्यूठानको स्वर्गद्रारीबाट गौमुखी पुग्ने पर्यटकीय पदमार्ग वर्षौ देखि अलपत्र परेको छ । पछिल्ला वर्षहरुमा केन्द्रिय,...

प्यूठानको गौँमुखीमा अरिङगालले टोकेर एक जनाको मृत्यु ,५ घाइते

प्यूठानको गौंमुखी गाउँपालिका ५ खुङमा अरिङगालले टोकेर एक जनाको मृत्यु भएको छ । पाँच जना...

शिक्षा पहिलो प्राथमिकतामा किन पर्दैन?

विषय प्रवेश : हरेक राजनीतिकर्मी, अधिकारकर्मी, समाजसेवी, बौद्धिककर्मीले विकास र समृद्धिका कुरा गर्दा, भाषण गर्दा...

जीवनकाे रङ्ग : बुटिक कलामा रम्दै मनि

फेशन डिजाइन र बुटिकले नङ र मासुको जस्तो सम्बन्ध कायम गरेको छ । फेसन डिजाइनिङ...

    हामिस‌ग जोडिनुहोस।

    समाचार सुचना र मनोरञ्जनका लागी