News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

नगर उज्यालो बनाउन ९६ वटा सड्कवत्ति जडान

सागर रिजाल२६ मंसिर, प्युठान
९८९ पटक
२६ मंसिर, प्युठान

प्युठान नगरपालिका क्षेत्रभित्र ९६ वटा सडक बत्ति जडान गरिएको छ । नगरक्षेत्रलाई उज्यालो बनाउने अभियानका साथ सडकवत्ति जडान गरिएको हो । नगरपालिकाका १० वडा कार्यालयको छेउछाउ, विद्यालयको नजिक, बजारक्षेत्र, दुर्घटना हुने क्षेत्रमा सडक बत्ति जडान गरिएको प्युठान नगरपालिकाका उपप्रमुख शान्ता आचार्यले जानकारी दिनुभयो ।

स्थानिय तहको निर्वाचन पूर्व उपभोक्ता समिति मार्फत २८ वटा जडान गरिएको थियो । निर्वाचन पश्चात आर्थिक वर्ष ०७४/०७५ मा ३९ लाख ५२ हजार लागतमा ३८ वटा र आर्थिक वर्ष ०७५/०७६ मा २५ लाख ९० हजार ४ सय २५ रुपियाँ लागतमा ३० वटा सडक बत्ति जडान गरिएको नगरउपप्रमुख आचार्यले जानकारी दिनुभयो । उहाँले भन्नुभयो,–‘नगरलाई उज्यालो बनाउन यो अभियानको सञ्चालन गरेका हौँ । ’ नगरक्षेत्रका सबै वडामा सड्कवत्ति जडान गरेको उहाँले बताउनुभयो ।

मंगलबार नगरपालिका क्षेत्रमा जडान गरिएका सड्क बक्तिको अनुगमन गरिएको छ । प्युठान नगरपालिका प्युठानका उपमेयर शान्ता आचार्यको नेतृत्वमा नगर क्षेत्र भित्र जडान गरिएको सडक बत्तीको अनुगमन गरिएको हो । नगरक्षेत्र भित्रका वडा नंम्बर १ देखी १० नंम्बर वडा भित्र बले नबलेको जानकारी लिन र नबोलेको ठाउँमा मर्मत गर्ने उदेश्यले अनुगमन गरिएको उपप्रमुख आचार्यले बताउनुभयो ।

नगर क्षेत्र भित्र स्थानिय तहको निर्वाचन हुनुपूर्व जडान गरिएका २८ र निर्वाचन पश्चात ०७४/०७५ मा जडान गरिएका ३८ वटा सड्क बत्ति को अनुगमन गरिएको हो । यी मध्य नगरक्षेत्रभित्र निर्वाचन पूर्व जोडिएका २८ वटा सडक बत्ती मध्ये ४ वटा बत्तीहरूमा नबोल्ने समस्या देखिएको छ । त्यस्तै अन्य कतिपयमा आंशिक समस्या देखिएको छ । नगरपालिका– ५ ढुङ्गेठाटी बजारका २ वटा बत्ती, इन्द्रेडाँडा र खैराको एक एक वटा गरि ४ वटा बत्ती नबोल्ने समस्या देखिएको हो । धुलाको करण, सोलारलाई आवश्यक्ता अनुसार घाम, सुर्यको प्रकाश नपर्दा बत्ती नबोल्ने समस्या देखिएको प्राविधिक हेमराज भण्डारीले बताए ।

सोलारको बोर्डमा कम्तीमा पनि ६ घण्टा घाम पर्नु बताउदै आगामी दिनमा उपयुक्त ठाउँ चयन गरेर मात्रै सोलार जडान गर्नु पर्ने बताउनुभयो । नगर पालिकाको पुरानो संरचनामा जडान भएका २८ वटा मध्य विग्रिएका सड्क बत्ति मर्मतका लागि ३ लाख ८४ हजार ७ सय २ रुपियाँ बजेट विनियोजन गरिएको नगरउपप्रमुख आचार्यले बताउनुभयो । उहाँले भन्नुभयो,–‘मर्मतका लागि छुट्टाएको रकमबाट विग्रीएका बत्तिको मर्मत गर्ने भनेका छौँ । ’ नगरपालिकाले आर्थिक वर्ष ०७५/७६ मा जडान भएका ३० वटा सड्क बत्तिको नगरप्रमुख अर्जुन कुमार कक्षपतिको नेतृत्वमा अनुगन गरिएको थियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

मगर दिवसको अवसरमा प्युठानका ४ स्थानीय तहले दिए बिदा

मगर दिवसको अवसरमा प्युठानका ४ स्थानीय तहले सार्वजनिक बिदा दिएका छन् । फागुन १५ गते...

दादुरा–रुवेला खोप अभियान २०८० को प्यूठानमा शुभारम्भ

दादुरा–रुवेला खोप अभियान २०८० औपचारिक रुपमा शुभारम्भ गरिएको छ । प्यूठानमा जिल्ला खोप समन्वय समिति...

किसानले मोहियानी हक नपाएपछि सडक मै सुते

प्यूठान, स्वर्गद्वारी आश्रम प्युठानको नाममा दर्ता स्रेस्ता कायम भई दाङमा रहेको ७ सय ५३ बिगाहा...

विद्युत माग्दै स्याउलीवाङबासी विद्युत प्राधिकरणमा डेलिगेशन

प्यूठानको दुर्गम मानिने नौबहिनी गाउँपालिका –१ स्याउलीवाङका स्थानीयबासीहरु सयम मै विद्युत लाइन बिस्तार नभएर समस्या...

७ करोड ऋणमा खानेपानी कार्यालय, योजनाहरु अलपत्र

जिल्ला खानेपानी तथा सरसफाई डिभिजन कार्यालय प्यूठान अन्तर्गतका योजनाहरुमा प्रयाप्त बजेट नआएका कारण भुक्तानीमा समस्या...