News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

हाम्रो नजर : किसानको दुःख कसले सुन्ने ?

झुलेनी नेटवर्क२०७९ बैशाख २०, प्यूठान
२३० पटक
२०७९ बैशाख २०, प्यूठान

प्यूठान नगरपालिका वडा नं ७ टिकुरी बसपार्क देखि अलिकति तल बाँध बाँधेर क्वाडीसम्म सिँचाईको लागि लगिने कुलो वडा नं ७ भित्रको सत्तरी फाँट, सिम्ले लगायत क्षेत्रमा अव्यवस्थित छ । उक्त सिँचाई कुलोको छेउछाउमा खलंगा, बड्डाँडा, सारीबाङ, भित्रिकोट, टिकुरी लगायतका स्थानीय किसानहरुको खेत छ । सो कुलोमा व्यवस्थित वाँध नभएका कारण ती किसानले समस्या खेप्नु परेको छ। अव्यवस्थित कुलोमा छेकबाँध नभएकाले खेत खोल्दैे खेतहरुमा कुलोको पानी अनावश्यक पस्दा ठुला ठुला खाडलहरु समेत बनाएको छ ।

पटकपटक सम्बन्धित वडा र नगरपालिका धाउँदा पनि उनीहरुको कुरा सुनुवाई नभएको किसानहरुको भनाई छ । स्थानीय विष्णुदेवी खत्रीले कुलोको कारण धेरै समस्या भोग्नु परेको गुनासो गरिन । उनले आफ्नो खेत कुलोको छेउँमा परेको कारण पटकपटक बाँध लगाउँदा पनि कुलोले बाँध भत्काई खेतीलाई असर पारेको बताइन । वर्षयाममा दर्जनौ किसानलाई समस्या निम्ताउने कुलोको व्यवस्थापनमा सरोकारवाला निकायको ध्यान जावस् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

हामीस‌ग जोडिनुहोस।

प्यूठानको गौँमुखीमा अरिङगालले टोकेर एक जनाको मृत्यु ,५ घाइते

प्यूठानको गौंमुखी गाउँपालिका ५ खुङमा अरिङगालले टोकेर एक जनाको मृत्यु भएको छ । पाँच जना...

शिक्षा पहिलो प्राथमिकतामा किन पर्दैन?

विषय प्रवेश : हरेक राजनीतिकर्मी, अधिकारकर्मी, समाजसेवी, बौद्धिककर्मीले विकास र समृद्धिका कुरा गर्दा, भाषण गर्दा...

जीवनकाे रङ्ग : बुटिक कलामा रम्दै मनि

फेशन डिजाइन र बुटिकले नङ र मासुको जस्तो सम्बन्ध कायम गरेको छ । फेसन डिजाइनिङ...

प्यूठानको बिजुवारमा खुल्यो निमतारा पोलिक्लिनिक

प्यूठान नगरपालिका ४ बिजुवारमा  बुधबार देखि निमतारा पोलीक्लिनिक सञ्चालनमा आएको छ । झिमरुक गाउँपालिका ६...

हामिस‌ग जोडिनुहोस।

समाचार सुचना र मनोरञ्जनका लागी