News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

फेरिँदै भालुबाङ प्यूठान सडक

झुलेनी नेटवर्क२०७९ असार १७, प्यूठान
३५० पटक
२०७९ असार १७, प्यूठान

२०६६ सालमा कालोपत्रे भएपछि मर्मत नभएको भालुबाङ–प्यूठान सडक यसपालि मर्मत भएर फेरिँदै छ । भालुबाङ–प्यूठान सडकमा यात्रा गर्दा सडकमा काम गर्ने कामदारहरु ठाउँठाउँमा भेटिन्छन् । सडक मर्मत भएपछि यात्रागर्न पनि केहि सहज भएको छ । लामो समयसम्म सडक मर्मत नहुँदा खाल्डा खुल्डीले गर्दा यात्रा कठिन भएको यात्रुको गुनासो थियो ।

सडकका घुम्तीहरु कटिङ गर्ने, ग्याबीन लगाउने, सेप्टी व्यारीयर लगाउने लगायत काम गरेर खाल्डा खुल्डी भएको स्थानमा कालोपत्रे गर्ने काम हिजोहाज धमाधम भइरहेको सडक डिभिजन कार्यालय प्यूठानका प्रमुख बिरेन्द्रबहादुर चन्दले बताए । सडक क्षेत्रका पुलहरुमा रंग–रोगन गर्ने, ट्राफिक संकेतहरु राख्ने लगायत काम समेत भइरहको कार्यालयले जनाएको छ ।

यस वर्ष पुल, सडक बोर्ड, निर्वाचन क्षेत्र रणनैतिक सडक, वैकल्पिक सहायक राजमार्ग, राजमार्ग पुर्नरस्थापना अन्तर्गत काम भइरहेको सडक डिभिजन कार्यालय प्यूठानले जनाएको छ । भालुबाङ– प्यूठान मोटर बाटोको ट्र्याक खोलेको ३४ वर्ष भयो । २०६६ सालमा भारतिय एक्जीम बैंकको सहयोगमा तत्कालीन सडक डिभिजन कार्यालय मार्फत यो सडक वाटासिल कालोपत्रे गरिएको थियो ।

दाङको भालुबाङ देखि प्यूठान खलंगा र रोल्पा लिबाङ हुदै डारबोट जाने सडकमा दैनिक ३–४ सय गाडी आउजाउ गर्छन् । गत वर्ष सडक डिभिजन कार्यालय प्यूठानबाट हटेको थियो । यसले सडकको मर्मत कहाँबाट हुने भन्ने कुरा अन्यौल थियो । पछि कार्यालय स्थापना भएपछि हिजोआज सडक मर्मतको काममा तिब्रता आएको देखिन्छ ।

 

प्रतिकृया दिनुहोस्

हामीस‌ग जोडिनुहोस।

हाम्रो नजर : गौमुखी गाउँपालिकाले कृषि उपज खरिद गर्ने

गौमुखी गाउँपालिकाले आफ्नो पालिका भित्रका विभिन्न ठाउँलाई कृषि उत्पादन पकेट क्षेत्र निर्माण गर्ने भएको छ...

मल्लरानिका महिला स्वास्थ्य स्वयंसेबिका हरुलाई नगद र स्वास्थ्य सामाग्री दिदै सम्मान

बाेम बहादुर परियार मंसिर २० सोमबार १९ औ सामुदायिक महिला स्वास्थ्य स्वयंम सेबिका दिबस प्युठान...

बिवाहमा जन्ती गएका सबै बिरामी परे

प्युठान नगरपालिका वडा न ६ माझकाेट गुरुङगाउमा ४६ जना विरामि परेका छन । पाल्पाको बुरखु्टा...

जितेको खुसियाली साट्दै घरदैलोमा विजयी सांसदहरु

झुलेनी नेटवर्क१९,मंसिर २०७९प्रतिनिधि र प्रदेशसभा निर्वाचनमा जितेका सांसदहरू मतदातालाई धन्यवाद दिन घरदैलोमा जुटेका छन् ।...

हामिस‌ग जोडिनुहोस।

समाचार सुचना र मनोरञ्जनका लागी