News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

फेरिँदै भालुबाङ प्यूठान सडक

झुलेनी नेटवर्क२०७९ असार १७, प्यूठान
६७७ पटक
२०७९ असार १७, प्यूठान

२०६६ सालमा कालोपत्रे भएपछि मर्मत नभएको भालुबाङ–प्यूठान सडक यसपालि मर्मत भएर फेरिँदै छ । भालुबाङ–प्यूठान सडकमा यात्रा गर्दा सडकमा काम गर्ने कामदारहरु ठाउँठाउँमा भेटिन्छन् । सडक मर्मत भएपछि यात्रागर्न पनि केहि सहज भएको छ । लामो समयसम्म सडक मर्मत नहुँदा खाल्डा खुल्डीले गर्दा यात्रा कठिन भएको यात्रुको गुनासो थियो ।

सडकका घुम्तीहरु कटिङ गर्ने, ग्याबीन लगाउने, सेप्टी व्यारीयर लगाउने लगायत काम गरेर खाल्डा खुल्डी भएको स्थानमा कालोपत्रे गर्ने काम हिजोहाज धमाधम भइरहेको सडक डिभिजन कार्यालय प्यूठानका प्रमुख बिरेन्द्रबहादुर चन्दले बताए । सडक क्षेत्रका पुलहरुमा रंग–रोगन गर्ने, ट्राफिक संकेतहरु राख्ने लगायत काम समेत भइरहको कार्यालयले जनाएको छ ।

यस वर्ष पुल, सडक बोर्ड, निर्वाचन क्षेत्र रणनैतिक सडक, वैकल्पिक सहायक राजमार्ग, राजमार्ग पुर्नरस्थापना अन्तर्गत काम भइरहेको सडक डिभिजन कार्यालय प्यूठानले जनाएको छ । भालुबाङ– प्यूठान मोटर बाटोको ट्र्याक खोलेको ३४ वर्ष भयो । २०६६ सालमा भारतिय एक्जीम बैंकको सहयोगमा तत्कालीन सडक डिभिजन कार्यालय मार्फत यो सडक वाटासिल कालोपत्रे गरिएको थियो ।

दाङको भालुबाङ देखि प्यूठान खलंगा र रोल्पा लिबाङ हुदै डारबोट जाने सडकमा दैनिक ३–४ सय गाडी आउजाउ गर्छन् । गत वर्ष सडक डिभिजन कार्यालय प्यूठानबाट हटेको थियो । यसले सडकको मर्मत कहाँबाट हुने भन्ने कुरा अन्यौल थियो । पछि कार्यालय स्थापना भएपछि हिजोआज सडक मर्मतको काममा तिब्रता आएको देखिन्छ ।

 

प्रतिकृया दिनुहोस्

गौमुखीमा भएको मानसिक स्वास्थ्य शिविरबाट ९५ जनाले सेवा लिए

निःशुल्क विशेषज्ञ मानसिक रोग सम्बन्धि स्वास्थ्य शिविर गौमुखी गाउँपालिकामा सम्पन्न भएको छ । गौमुखी गाउँपालिकाको...

गणतन्त्र आएपनि जनताको समस्या जस्ताको त्यस्तै

१७ औं गणतन्त्र दिवस प्यूठानमा विभिन्न कार्यक्रम गरी मनाईएको छ । दिवसको अवसरमा प्यूठानको खलंगामा...

पौडेल बंश महासंघ लुम्बिनी प्रदेशको पहिलो बैठक स्वर्गद्धारीमा सम्पन्न

प्यूठान, पौडेल बंश महासंघ लुम्विनी प्रदेश कमिटीको पहिलो बैठक प्यूठानको प्रमुख धार्मिक तथा पर्यटकिय स्थल...

कालिबहादुर के.सि. को स्मृतिमा श्रद्धाञ्जली कार्यक्रम सम्पन्न

सामाजिक अगुवा तथा बौद्धिक ब्यक्तित्व काली बहादुर के.सी.को स्मृतिमा श्रद्धाञ्जली कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ ।...

माण्डवी ३ मा निशुल्क कम्प्यूटर तालिम सञ्चालन

माण्डवी गाउँपालिका ३ मा ३ महिने निशुल्क कम्प्यूटर तालिम सञ्चालन भएको छ । वडामा गठन...