News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

रोकियो नगरपालिकाको फोहोर उठाउने कार्य

झुलेनी नेटवर्क२०७९ श्रावण ०४, प्यूठान
२४७ पटक
२०७९ श्रावण ०४, प्यूठान

फोहोर फाल्ने जग्गा विवादका कारण प्यूठान नगरपालिकाले साउन १ गतेदेखि फोहोर संकलन गर्न छाडेको छ । नगरपालिकाले फोहोर फाल्नका लागि भाडामा लिएको जग्गाको म्याद असार मसान्तमा सकिएपछि फोहोर उठाउन छाडेको हो । जग्गा धनीले फोहोर फाल्नको लागि जग्गाको म्याद थप्न मानेका छैनन् ।

 

नगरपालिकाले आफ्नो प्रशासकीय भवन भन्दा तल झिमरुक फाँटमा फोहोर फालेर व्यवस्थापन गर्दै आइरहेको थियो । यो ठाउँमा नगरपालिकाले फोहोरको वर्गीकरण गरेर मल बनाउने भन्दै लाखौँ खर्चेर भौतिक संरचना समेत निर्माण गरेको छ । साविकको जिल्ला विकास समिति मार्फत प्यूठान नगरपालिका ४ स्थित कार्कीडाँडा क्षेत्रमा करडौ खर्चेर निर्माण गरिएको डम्पीङसाइडमा स्थानीयले फोहोर फाल्न नदिएपछि नगरपालिकाले यहाँ वैकल्पिक व्यवस्था गरेको थियो ।

 

फोहोर उठान रोकीपछि बिजुवार, बाग्दुला, जुम्री क्षेत्रका बजारबासीले गुनासो गर्न थालेका छन । फोहोर फाल्ने क्षेत्रको व्यवस्थापन गरेर फोहोर उठाउने कार्यलाई निरन्तरता दिनेगरि नगरपालिकाले तयारी गरिरहेको प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत महेशकुमार गुरुङले बताए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

हामीस‌ग जोडिनुहोस।

भौका सडक कहिले होला सुधार ?

प्यूठान नगरपालिका ४ बिजुवार स्थित भौका हँुदै मुख्य बजार प्रवेश गर्न भौका रोडमा यात्रागर्ने यात्रु...

हाम्रो नजर : गौमुखी गाउँपालिकाले कृषि उपज खरिद गर्ने

गौमुखी गाउँपालिकाले आफ्नो पालिका भित्रका विभिन्न ठाउँलाई कृषि उत्पादन पकेट क्षेत्र निर्माण गर्ने भएको छ...

मल्लरानिका महिला स्वास्थ्य स्वयंसेबिका हरुलाई नगद र स्वास्थ्य सामाग्री दिदै सम्मान

बाेम बहादुर परियार मंसिर २० सोमबार १९ औ सामुदायिक महिला स्वास्थ्य स्वयंम सेबिका दिबस प्युठान...

बिवाहमा जन्ती गएका सबै बिरामी परे

प्युठान नगरपालिका वडा न ६ माझकाेट गुरुङगाउमा ४६ जना विरामि परेका छन । पाल्पाको बुरखु्टा...

हामिस‌ग जोडिनुहोस।

समाचार सुचना र मनोरञ्जनका लागी