News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

मंसिर ४ को निर्वाचनको लागि उम्मेदवार छान्दै दलहरु

झुलेनी पोष्ट२०७९ भदौ २१, प्यूठान
२८६ पटक
२०७९ भदौ २१, प्यूठान

जिल्लामा क्रियाशिल मुख्य राजनितीक दलहरुले आगामी मंसीर ४ गते हुन गइरहेको प्रतिनिधीसभा तथा प्रदेशसभा निर्वाचनका लागि उम्मेदवार टुंगो लगाउन थालेका छन् । यसको लागि दलहरुले संभावित उम्मेदवारहरुको सिफारिस गरेका छन् । नेकपा एमाले, नेपाली कांग्रेस राजमो र जनता समाजवादी पार्टीले उम्मेदवारको टुंगो लगाईसकेका छन् ।

नेकपा माओवादी केन्द्र प्यूठानले उम्मेदवारको टुंगो लगाउन बाँकी छ । नेकपा माओवादी केन्द्र प्यूठानले प्रदेशसभा चुनावका लागि क्षेत्र नं. ‘क’ मा नेता कृष्ण अधिकारीको नाम सर्वसम्मत सिफरिस गरेको छ । माओवादी केन्द्र प्यूठानको मंगलबार वसेको क्षेत्रिय कमिटीको बैठकले उनको नाम सर्वसम्मत सिफरिस गरेको हो ।

यस्तै बैठकले प्रतिनिधीसभा चुनावका लागि कृष्णध्वज खड्का, लिलामणी पोख्रेल, नारायण प्रसाद अधिकारी र वाइवी थापा गरि ४ जनाको नाम सिफारिस गरेको छ ।
प्रतिनिधीसभा चुनाव क्षेत्र नं. ‘ख’ का लागि (भोली) बुधबार बैठक वस्ने नेकपा माओवादी केन्द्र प्यूठानले जानकारी दिएको छ ।

नेकपा एमालेका पोलिटब्यूरो सदस्य एवं प्युठान जिल्ला इन्चार्ज सूर्य थापा प्यूठानबाट प्रत्यक्षतर्फ प्रतिनिधिसभा सदस्य उम्मेदवार सिफारिस भएका छन् ।
थापालाई पार्टीले पहिलोपटक प्रत्यक्ष निर्वाचनमा उठाएको हो । सोमबार बसेको जिल्ला कमितिको चौथो पूर्ण बैठकले नेता थापाको एकल नाम सर्वसम्मत रुपमा सिफारिस गरेको जिल्ला अध्यक्ष बिजय बिराज बिष्टले जानकारी दिए ।

पत्रकारिता पृष्ठभुमिबाट एमालेको पार्टी राजनीतिमा आएका थापा तत्कालिन प्रधानमन्त्री केपि शर्मा ओलीको प्रेस सल्लाहकार समेत रहेका थिए । एमाले प्यूठानका अनुसार प्युठानमा प्रत्यक्षतर्फ प्रदेश क बाट एमालेको लुम्विनी प्रदेश सचिबालय सदस्य तुलसिराम शर्मा र प्रदेश ख बाट केन्द्रीय सदस्य एवं प्यूठान जिल्ला सहईन्चार्ज हरिप्रसाद रिजालको एकल नाम सिफारिस गरेको छ ।

रिजाल २०७४ सालको निर्वाचनमा प्रदेश ‘क’ बाट चुनाब जितेर लुम्बिनी प्रदेशको सहरी तथा ग्रामीण बिकाश मन्त्री समेत वनेका थिए ।
नेपाली कांग्रेस प्यूठानले प्रत्यक्षतर्फ ६ जनाको नाम सिफारिस गरेको छ । पार्टीले समानुपातिकतर्फ ८ जना गरी कूल १४ जना उम्मेदवार टुंगो लगाएको नेपाली कांग्रेस जिल्ला पार्टी सभापति विष्णु कुमार गिरीले जानकारी दिए ।

प्रत्यक्षतर्फ पार्टीका केन्द्रीय सदस्य प्राध्यापक डा. गोविन्दराज पोखरेल, निवर्तमान जिल्ला पार्टी सभापति अमंरप्रसाद भण्डारी, पूर्व पार्टी सभापति सुभास केसी, पूर्व पार्टी सचिव शिव रिजाल, महाधिवेशन प्रतिनिधि खिमानसिँह रायमाझी र विरेन्द्र थापाको नाम सिफारिस भएको छ ।

समानुपातिकतर्फ मुक्ती प्रसाद शर्मा, दिवाकर गौतम, श्रीकृष्ण प्रपन्न सुवेदी, मुक्ती सुवेदी, देविराम पुन, धनलक्ष्मी श्रेष्ठ, नाम बहादुर नेपाली र तिलक विक सिफारिस भएको सभापति गिरीले जानकारी दिए ।

त्यस्तै राष्ट्रिय जनमोर्चाले प्यूठानले प्रतिनिधी सभा सदस्य उम्मेदवारमा पूनः दुर्गा पौडेललाई उठाउने निर्णय गरेको छ । राजमोको संसदीय बोर्डको शनिवार बसेको बैठकले पार्टीका उपाध्यक्ष पौडेललाई दोस्रोपटक प्यूठानबाटै उमेदवार बनाउने निर्णय गरेको हो । उनी हाल प्रतिनिधीसभा सदस्य हुन् ।
यस्तै जनता समाजवादी पार्टी प्यूठानले पनि प्रतिनिधीसभा निर्वाचनका लागि उम्मेदवारको टुंगो लगाएको छ ।

पार्टीले संघको प्रत्यक्षतर्फ दान बहादुर बस्नेतको नाम तय गरेको छ । त्यस्तै समानुपातिकतर्फ सृजना पोखरेल, केशव के.सि.र भगवती सुवेदीको नाम टुंगो लगाएको हो । प्रदेशसभा ‘क’ मा प्रत्यक्षतर्फ प्रकाश सुबेदि र ‘ख’ मा श्रीराम पोखरेललाई सिफरिस गरेको जिल्ला पार्टी अध्यक्ष श्याम गहतराजले जानकारी दिए । आदिबासी जनजातीतर्फ जुद्ध पुन, अशोक पुन मगर दलिततर्फ मिना बि.क र पार्टीका जिल्ला अध्यक्ष श्याम गहतराजलाई सिफारिस गरिएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

हामीस‌ग जोडिनुहोस।

बिवाहमा जन्ती गएका सबै बिरामी परे

प्युठान नगरपालिका वडा न ६ माझकाेट गुरुङगाउमा ४६ जना विरामि परेका छन । पाल्पाको बुरखु्टा...

जितेको खुसियाली साट्दै घरदैलोमा विजयी सांसदहरु

झुलेनी नेटवर्क१९,मंसिर २०७९प्रतिनिधि र प्रदेशसभा निर्वाचनमा जितेका सांसदहरू मतदातालाई धन्यवाद दिन घरदैलोमा जुटेका छन् ।...

लुङ रिजाल बन्धुहरुकाे देवाली हेर्न हजारौ दर्शक

रमेश पुन १५ ,मंसिर, २०७९ प्यूठानको नौबहिनी गाउँपालिका ६ लुङमा रिजाल बन्दुहरुको सावेशी कुलपँुजा चलिएरको...

लुम्बिनी प्रदेशको राजधानी सार्ने विषयमा कर्मचारीको खिचलो

लुम्बिनी प्रदेशको राजधानी सार्ने विषयमा कर्मचारीले किचलाे झिकेका छन् । राजधानी दाङको भालुबाङमा सार्ने प्रदेश...

लुम्बिनीमा एमाले पहिलो दल

झुलेनी नेटवर्क लुम्बिनीमा प्रत्यक्षतर्फ नेकपा एमाले नै ठूलो दल बनेको छ । यहाँ रहेका ५२...

हामिस‌ग जोडिनुहोस।

समाचार सुचना र मनोरञ्जनका लागी