News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

मसालले दक्षिणपन्थी बाटो समात्योः भण्डारी ( भिडियाे सहित)

मधुसुदन पाेख्रेलकार्तिक २४
२७८ पटक
कार्तिक २४

प्युठान ,  नेपाल कम्युसिनस्ट पार्टी(मशाल)का केन्द्रीय सदस्य शशिधर भण्डारीले मोहोनबिक्रम सिंहले एक्लौटी तरिकारले पार्टी चलाउन थालेपछि नयाँ पार्टी नेपाल कम्युसिनस्ट पार्टी(मशाल)जन्माउन परेको बताएका छन् । आज(बिहिबार) प्यूठानको नयाँबजारमा आयोजना गरेको पत्रकार भेटघाट कार्यक्रमा भण्डारीले आफूहरुले आठौ महाधिवेशनमा फरक मत राख्दा बित्तिकै पार्टीबाट निकाश्न गर्ने काम नेतृत्वबाट भएको बताए । ‘आठौं महाधिवेशनले दक्षिणपन्थी बाटो समातेपछि त्यसलाई सच्चाउन हामीले तात्कालिन पार्टी नेतृत्वसित विशेष महाधिवेशनको माग गरेका थियौं,’उनले भने, ‘तर नेतृत्वले हाम्रो मागलाइ लत्याइयो ।’
आठौ महाधिवेशनमा पार्टी नेतृत्वले निर्वाचनलाइ मुख्य कार्यदिशा बनाएपछि आफूहरुले फरक मत राख्न परेको भण्डारीको भनाइ छ । आफूहरुले सातौं महाधिवेशनको क्रान्तिकारी कार्यदिशाको निरन्तरता, रक्षा र विकासलाई अगाडि बढाएको उनले बताएं । त्यो कार्यदिशालाई तात्कालिन नेतृत्वले छाडिसकेको हुनाले क्रान्तिकारी मूलधारलाई समेटेर नयाँ पार्टी निर्माणा गरेको उनले बताए । मोहोनबिक्रम मूलधारबाट विचलित भएर दक्षिणपन्थी विसर्जनवादको बाटो समातेको उनको आरोप थियो । जनतालाइ आवश्यक नभएको संघियता खारेज गरिएन भने देश विदेशी रिणले डुब्दै जाने भएकाले संघियता खारेज हुनुपर्ने बताए । दलाल पुजीवादलाइ प्रहार गर्नका लागि मंसिर ४ मा हुने संसदिय निर्वाचनलाइ बहिस्कार गर्न आफ्नो पार्टीले जनतालाइ अपिल गर्दै घरदैलो गरिरहेको बताए ।                https://youtu.be/4GN64NZzjG8

प्रतिकृया दिनुहोस्

हामीस‌ग जोडिनुहोस।

प्यूठानको जेठो विद्यालयको कम्यूटर ल्याव बेहाल !

तस्बिर हेर्दा सबैलाई लाग्छ यो कुनै भग्नावशेष भएको भवन हो । त्यहाँ बर्षौदेखि रेखदेख गर्ने...

विभिन्न कार्यक्रम गरि नौंबहिनीले मनायो गणतन्त्र

१६औं गणतन्त्र दिवस नौबहिनी गाउँपालिकाले पनि मनाएको छ । गणतन्त्र दिवसको अवसरमा नौबहिनी गाउँपालिकाले सोमबार...

झिमरुक बिजुली–लिफ्ट खानेपानी आयोजनाको काम अघि बढ्ने

आयोजनाको स्टीमेटमा समस्या भएर रोकिएको झिमरुक बिजुली लिफ्ट खानेपानी आयोजना निर्माणको काम अघि बढ्ने भएको...

प्यूठानमा गाडी दुर्घटना

प्यूठानमा गाडी दुर्घटना भएको छ । स्वर्गद्धारी नगरपालिका ६ देउराली बाट बिजुवारको लागि छुटेको लु...

प्यूठानमा मेकानिकल सहितको ट्राफिक चेकजाँच

हुनसक्ने सडक दुर्घटना रोक्न र न्यूनीकरण गर्नको लागि प्यूठानमा ट्राफिक प्रहरीले मेकानिकल चेकजाँच अभियान सुरु...

हामिस‌ग जोडिनुहोस।

समाचार सुचना र मनोरञ्जनका लागी