News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

चर्काे ब्याजदरको प्यूठानमा बिरोध

बिबश घर्ति मगर१५ पुष २०७९
२११ पटक
१५ पुष २०७९

बैंक तथा बित्तिय संस्थाबाट भएको व्याजदर बृद्धि तथा नेपाल राष्ट्र बैंकद्धारा जारि चालु पुँजी कर्जा निर्देशिकाको बिरोध आज प्यूठानमा पनि गरिएको छ । नेपाल उद्योग बाणिज्य महासंघ लुम्बिनी प्रदेशको निर्देशन तथा प्यूठान उद्योग बाणिज्य सघंको आयोजना अनुसार सो कार्यक्रम प्यूठानको बिजुवार, बाग्दुला, जुम्रि, क्वाडि लगायतका स्थानमा गरिएको हो । सो बिरोध कार्यक्रम यहि पुष १५ देखी २२ गतेसम्म निरन्तर रहने भएको छ । राष्ट्र बैंकले जारी गरेको निर्देशिका र बैंकहरुले व्यवसायिहरु प्रति गरेको अव्यवहारीक नितिका बिरुद्ध बिरोध कार्यक्रम गरिएको हो ।

आज १५ गते प्रत्येक उद्योग बाणिज्य संघले सेतो कपडामा हस्ताक्षर गरि नेपाल सरकार र राष्ट्र बैंकमा बुझाउने हस्ताक्षर गरेको छ ।  त्यस्तै १७ गते उद्योग बाणिज्य संघले कालो पट्टि बाधेर बिरोध प्रदशन गर्ने, १८ गते सबै उद्योग बाणिज्य महासंघले जनप्रतिनिधि र सबै बैंकका प्रमुखहरु राखेर व्यवसायिक बाताबरण नभएसम्मका लागि व्यवसायिहरुलाई आतंकित नबनाउनको निम्ति छलफल गर्ने, १९ गते राष्ट्र बैंक तथा बैंक नभएको ठाउँमा जिल्ला प्रशासन अगाडी कालो पट्टि बाँधेर २ घण्टा धर्ना बस्ने र २० गते सबै प्रदेशका उद्योग बाणिज्य सघं सँग समन्वय गरेर काठमाण्डौँको कार्यक्रम तय गर्ने तथा २२ गते काठमाण्डौमा आन्दोलन गर्ने जनाएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

हामीस‌ग जोडिनुहोस।

जनताले आशा भरोसा र विश्वास गरेर दिएको भोटको उच्च मुल्याकंन गछौः सांसद गिरी

नेपाली कांग्रेस लुम्बिनी प्रदेश सह महामन्त्री तथा माननिय प्रदेश सभा सदस्य निमा गिरीले जनताले आशा...

बालमैत्री स्थानीय शासन सञ्चालन सम्बन्धि तालिम ऐरावतीमा

बालमैत्री स्थानीय शासन सम्बन्धि तालिम ऐरावती गाउँपालिका ५ मा सम्पन्न भएको छ । सरोकार सञ्चार...

मुक्ती माविमा विद्यार्थीमाथि निर्घात कुटपिट, विद्यार्थीको हात भाँचियो, एकजनालाई रिफर

विद्यालय हाताभित्र विद्यार्थीमाथि कुटपिट हुँदा कम्तिमा ४ जना विद्यार्थी घाईते भएका छन्। बुधवार मुक्ति माध्यमिक...

मल्लरानी ३ मा सुर्तीजन्य पदार्थ सेवनको न्यूनीकरण सम्बन्धी सचेतना कार्यक्रम

सुर्तीजन्य पदार्थ सेवनको न्यूनीकरण सम्बन्धी सचेतना कार्यक्रम बुधबार मल्लरानी गाउपालिका ३ मा सम्पन्न भएको छ...

रुखबाट लडेर झिमरुकमा एक महिलाको मृत्यु

रुखबाट लडेर झिमरुक गाउँपालिकामा एक महिलाको मृत्यु भएको छ । मगंलबार बिहान घाँस काट्न भनी...

हामिस‌ग जोडिनुहोस।

समाचार सुचना र मनोरञ्जनका लागी