News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

चर्काे ब्याजदरको प्यूठानमा बिरोध

बिबश घर्ति मगर१५ पुष २०७९
३२६ पटक
१५ पुष २०७९

बैंक तथा बित्तिय संस्थाबाट भएको व्याजदर बृद्धि तथा नेपाल राष्ट्र बैंकद्धारा जारि चालु पुँजी कर्जा निर्देशिकाको बिरोध आज प्यूठानमा पनि गरिएको छ । नेपाल उद्योग बाणिज्य महासंघ लुम्बिनी प्रदेशको निर्देशन तथा प्यूठान उद्योग बाणिज्य सघंको आयोजना अनुसार सो कार्यक्रम प्यूठानको बिजुवार, बाग्दुला, जुम्रि, क्वाडि लगायतका स्थानमा गरिएको हो । सो बिरोध कार्यक्रम यहि पुष १५ देखी २२ गतेसम्म निरन्तर रहने भएको छ । राष्ट्र बैंकले जारी गरेको निर्देशिका र बैंकहरुले व्यवसायिहरु प्रति गरेको अव्यवहारीक नितिका बिरुद्ध बिरोध कार्यक्रम गरिएको हो ।

आज १५ गते प्रत्येक उद्योग बाणिज्य संघले सेतो कपडामा हस्ताक्षर गरि नेपाल सरकार र राष्ट्र बैंकमा बुझाउने हस्ताक्षर गरेको छ ।  त्यस्तै १७ गते उद्योग बाणिज्य संघले कालो पट्टि बाधेर बिरोध प्रदशन गर्ने, १८ गते सबै उद्योग बाणिज्य महासंघले जनप्रतिनिधि र सबै बैंकका प्रमुखहरु राखेर व्यवसायिक बाताबरण नभएसम्मका लागि व्यवसायिहरुलाई आतंकित नबनाउनको निम्ति छलफल गर्ने, १९ गते राष्ट्र बैंक तथा बैंक नभएको ठाउँमा जिल्ला प्रशासन अगाडी कालो पट्टि बाँधेर २ घण्टा धर्ना बस्ने र २० गते सबै प्रदेशका उद्योग बाणिज्य सघं सँग समन्वय गरेर काठमाण्डौँको कार्यक्रम तय गर्ने तथा २२ गते काठमाण्डौमा आन्दोलन गर्ने जनाएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

गणतन्त्र आएपनि जनताको समस्या जस्ताको त्यस्तै

१७ औं गणतन्त्र दिवस प्यूठानमा विभिन्न कार्यक्रम गरी मनाईएको छ । दिवसको अवसरमा प्यूठानको खलंगामा...

पौडेल बंश महासंघ लुम्बिनी प्रदेशको पहिलो बैठक स्वर्गद्धारीमा सम्पन्न

प्यूठान, पौडेल बंश महासंघ लुम्विनी प्रदेश कमिटीको पहिलो बैठक प्यूठानको प्रमुख धार्मिक तथा पर्यटकिय स्थल...

कालिबहादुर के.सि. को स्मृतिमा श्रद्धाञ्जली कार्यक्रम सम्पन्न

सामाजिक अगुवा तथा बौद्धिक ब्यक्तित्व काली बहादुर के.सी.को स्मृतिमा श्रद्धाञ्जली कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ ।...

माण्डवी ३ मा निशुल्क कम्प्यूटर तालिम सञ्चालन

माण्डवी गाउँपालिका ३ मा ३ महिने निशुल्क कम्प्यूटर तालिम सञ्चालन भएको छ । वडामा गठन...

चितवन बस दुर्घटना : थप एक पुरुषको मृत्यु

नारायणगढ–मुग्लिन सडकमा चारवटा गाडी ठोक्किएर भएको दुर्घटनामा थप एक जना पुरुषको मृत्यु भएको छ ।...